פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

תמונות של התעללות ברוטאלית בדינוזאור יצרו בפייסבוק את אחד משרשורי התגובות הכי מצחיקים אי פעם

הדינוזאורים אמנם לא נמצאים עמנו כבר כמה עשרות מליוני שנים, אבל העובדה השולית הזאת לא הפריעה לגולשים לייצר את אחד הדיונים הכי מצחיקים והזויים אי פעם, דיון שנוצר בעקבות התמונה הבאה שפורסמה לפני מספר ימים בפייסבוק.

התעללות בדינוזאורים 1

קית' קודר, פוליטיקאי אמריקאי צעיר המתגורר בקליפורניה, פרסם השבוע בפרופיל הפייסבוק שלו צמד תמונות משעשעות שתיעד במצלמה שלו בזמן שנסע ברכבו. התמונות מציגות משאית המובילה דינוזאור ענק מסוג טי-רקס כשגופו ופיו קשורים לחלק האחורי שלה. בנוסף לתמונות פרסם קודר את הטקסט המצחיק הבא:

"זוהי שערורייה. הטי-רקס היפהפה הזה שנמצא בסכנת הכחדה נקשר למשאית בלי יכולת לזוז במשך יותר מ-30 שעות. מדובר בדוגמה בוטה להתעללות בבעלי חיים. האנשים האחראיים לפשע הנורא הזה חייבים לעמוד לדין והרשיון שלהם להחזיק בחיות מחמד שכאלה חייב להישלל מהם.

בבקשה עזרו לי להעלות את המודעות לחוסר הצדק האכזרי הזה. גם דינוזאורים הם בעלי חיים, והם ראויים לאהבה ולטיפול המסור שלנו. איך אתם הייתם מרגישים אם הייתם קשורים לחלק האחורי של משאית במשך 30 שעות? שתפו את התמונות ועזרו לשים סוף לאכזריות כלפי יצורי היורה האהובים שלנו."

התעללות בדינוזאורים 2

אולם, למרות שכל בר דעת מבין שמדובר בדגם ענק של הדינוזאור המפורסם שכנראה הועבר לפארק שעשועים או לסט צילומים של סרט כלשהו, ועל אף העובדה שמדובר בחיה נכחדת אותה ניתן לפגוש רק בסרטים ובמוזיאונים, או במקרה הזה, על משאית, חלק מהגולשים לא נתנו לעובדות לבלבל אותם והחלו להציף את הפוסט בתגובות נזעמות ורציניות כלפי המראות הקשים בתמונה.

בתוך יומיים צבר הפוסט עשרות אלפי לייקים ויותר ממאה אלף שיתופים, ובנוסף, מעל 23 אלף תגובות שנעות על הסקאלה שבין מטופשות להחריד לבין קורעות מצחוק.

כאמור, גולשים רבים לקחו את העסק מאוד ברצינות וטענו להתעללות ברוטלית  בחיות, ואף קראו לתפוס את הפושעים ולהעמידם לדין, בעוד אחרים פשוט לא הבינו מדוע נוהגים ככה בחיה שנמצאת בסכנת הכחדה. מנגד, שאר הגולשים השפויים פשוט לא יכלו לעמוד מהצד ולהביט במתרחש, והחלו להעניק את הפרשנות המצחיקה שלהם לפרשה. הנה מה שכתב אחד מהם:

"אנשים לא מבינים שלכל סיפור יש שני צדדים. הדינוזאור הספציפי הזה היה נורא תוקפני והרג למעלה מ-12 בני אדם ודינוזאורים אחרים. במקום להרוג אותו, הוחלט להעביר אותו לבית מחסה לדינוזאורים שם יוכל לשחק עם טי-רקסים נוספים בלי חשש. מדובר במעשה מלא חמלה של בני האדם".

גולש אחר כתב: "מדובר כאן במקרה בודד של טי-רקס שנקשר במשך 30 שעות, אבל מה עם שאר הדינוזאורים שנעדרים כבר עשרות מליוני שנים? מתי מישהו סוף סוף ימצא אותם כדי שכולנו נדע שהם בסדר ונוכל לנשום לרווחה?"

התעללות בדינוזאורים 4

הסיפור הזה הזכיר לנו את התמונה הבאה שפורסמה גם היא בפייסבוק בשנה שעברה ובה נראה סטיבן שפילברג על רקע דינוזאור מת (בובה כמובן), תמונה שעוררה גם היא סערה ברשת והובילה עשרות אלפי גולשים להגיב ולטעון שהבמאי המפורסם הוא רוצח חיות. או במילים אחרות – אין גבול לטמטום האנושי.

מוזמנים לבקר בפוסט המקורי של קית' קודר בפייסבוק ולעבור על עשרות אלפי התגובות. הנאה מובטחת.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...