פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

האם אנשים בעלי פנים סימטריות הם באמת יפים יותר?

אומרים שאנשים בעלי פנים סימטריות הם בדרך כלל אנשים יפים ואטרקטיביים יותר. בטענה הזאת יש היגיון מסויים שכן דברים סימטריים תמיד מרגישים מסודרים ונוחים יותר לעין, אבל בפועל לא בטוח בכלל שהמציאות מתמזגת עם התאוריה הזאת. כידוע, הגוף של מרבית האנשים אינו סימטרי כלל: החל מהעיניים, דרך האוזניים, כפות הרגליים, והחזה הנשי, תמיד קיים הבדל מינורי בין שני צידי הגוף והעסק הזה לא מפריע להמון אנשים על הפלנטה הזאת להסתובב עם פנים נאות עד מושלמות, ממש כפי שהן.

פרויקט הצילום הבא, ניסה לבדוק האם יש אמת בתאוריית הסימטריה של הפנים באמצעות סדרת תמונות מיוחדת שמנסה לשחק עם התפיסה של הזהות העצמית שלנו ולגרום לנו להבין מהם אותם פרטים קטנים שגורמים לנו להיראות כמו שאנחנו נראים, ומה למעשה נחשב ליפה בעיננו.

המשתתפים בניסוי המסקרן שיצר האמן ג'וליאן וולקנשטיין הזה צולמו כשהם מביטים אל המצלמה בפנים קפואות והתבקשו לנסות שלא להביע רגש או תחושה כלשהי כדי לנסות ליצור מצב בו הפנים שלהם מצטלמות בצורה הטבעית שלהן. לאחר מכן, חולקה התמונה לשני חלקים שווים של כל אחד מהפנים, כאשר כל אחד מהחלקים שוכפל באמצעות אפקט מראה ויצר תמונה המדמה פנים סימטריות לחלוטין, פעם אחת של החלק השמאלי ופעם נוספת של החלק הימני.

כצפוי, התוצאה הסופית מרסקת את המיתוס הידוע על יופי הסימטריה ומוכיחה שמי שיצר אותנו כנראה ידע טוב מאוד מה הוא עושה. מדהים להבחין עד כמה אנחנו ממש סימטריים וכמה שונות התמונות יכולות להיות כאשר משכפלים צד אחד של הפנים, ואנחנו לא מדברים על התסרוקות המצחיקות והחדשניות שהתקבלו בעקבות המיזוג, אלא על שאר הפרטים הקטנים בפרצוף.

הנה התמונות לפניכם: מימין התמונה המקורית, במרכז סימטריה לימין, ומשמאל סימטריה לצד השמאלי של הפנים.

קליק על התמונות להגדלה

פנים סימטריות 1

פנים סימטריות 2

פנים סימטריות 3

פנים סימטריות 4

פנים סימטריות 5

פנים סימטריות 6

פנים סימטריות 7

פנים סימטריות 8

פנים סימטריות 9

פנים סימטריות 10

פנים סימטריות 11

פנים סימטריות 112

 

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...