פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

הבחורה הזאת גילתה שבחור שהכירה בטינדר גנב את התמונה שלה ומשתמש בה כדי לנקום

כל מי שיוצא לו לשוטט בשלל  הרשתות החברתיות כבר מכיר את הסכנות שאורבות בהן לכל אחד מאיתנו, כשאנחנו משתפים תמונות שלנו. למרות זאת, לרוב מתוך עצלנות, רובינו לא נכנסים אף פעם להגדרות הפרטיות של פייסבוק, טוויטר, אינסטגרם וכל השאר, ופשוט יוצאים מנקודת ההנחה הנוחה שהכל יהיה בסדר.

אלא שאחת לכמה זמן, מתפרסמים סיפורים מלחיצים כמו הסיפור הבא, שמזכירים לנו שוב למה ממש כדאי שנחשוב פעמיים בכל פעם שאנחנו מתכננים להעלות תמונה לרשת.

הבחורה המצולמת בתמונה הבאה, ששמה צונזר עם חשיפת הסיפור, התעוררה לפני יומיים וגילתה שתמונה פרטית שלה מופיעה בעמוד הראשי של אתר שיתוף התמונות הפופולרי Imgur, ביחד עם טקסט נלווה המבשר לעולם על כך שהיא סוף סוף נקייה מסמים ואלכוהול. (התמונה המקורית)

שיתוף תמונות ברשת 1

מי שבישר לה לראשונה על כך שהתמונה שלה מככבת ברשת היה בן דוד שלה, שנתקל בתמונה במהלך שיטוט שגרתי באינטרנט. הוא כמובן שלח את צילום המסך לבת הדודה שלו ובהמשך שיתף את התכתובת ביניהם.

"אז התעוררתי לדבר הזה בעמוד הראשי של Imgur הבוקר", סיפר בן הדוד. "זה היה ממש מוזר כי אני בעצמי הייתי מכור לסמים ואלכוהול בעבר והתנקיתי, ויצא לי לבלות עם בת דודה שלי הרבה בתקופה הפרועה שלי ואני יודע בוודאות שהיא בחיים לא נגעה בדברים האלה".

שיתוף תמונות ברשת 2

"התקשרתי אליה ומה אתם יודעים… מישהו גנב את התמונה שלה והחליט להפוך אותה למכורה לסמים ולהרוויח כמה נקודות ולייקים ברשת" (התמונה המקורית)

שיתוף תמונות ברשת 3

כפי שניתן לראות בצילום המסך, תוך כדי השיחה נזכרה הבחורה בבחור אחר איתו יצאה פעם אחת לאחר שהכירו בטינדר, והחלה לחשוד שהוא זה שעומד מאחורי המתיחה המרושעת, כנקמה על כך שלא רצתה להיפגש איתו שוב.

כמובן שהבחורה ההמומה לא הייתה מרוצה מהמצב בלשון המעטה, ומיהרה לפרסם בפרופיל הטוויטר שלה את ההודעה הבאה: (התמונה המקורית)

שיתוף תיקון

למרבה השמחה, הסיפור הזה הסתיים עם נקמה מתוקה מצד הבחורה ובן הדוד שלה. אחרי מאמצים מרובים, הצליח בן הדוד להוכיח כי הבחור מטינדר הוא זה שאחראי לפרסום התמונה והביא לחסימתו ולהורדתה מאתר שיתוף התמונות. בנוסף, הוא פרסם את פרטי הבחור ברשת והזהיר את הגולשות מפניו, באחת מפעולות השיימינג היותר מוצדקות.

בשורה התחתונה – הלקח מהסיפור ברור. העליתם תמונה לרשת? שימו לב מי האנשים שיכולים לראות אותה. אם מישהו ברשימה הזאת הוא כזה שאתם לא בוטחים בו, זה הזמן לטפל בהגדרות הפרטיות.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...