פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מדהים: כך נראה הרכב הראשון בעולם שהודפס במדפסת תלת מימד

אחרי שגוגל הציגה את המכונית ללא נהג, חברה קטנה אחת הציגה פטנט לא פחות מגניב: מכונית ללא מפעל. או במילים אחרות: רכב שאפשר להדפיס במדפסת תלת מימד.

המכונית המודפסת היא לא רעיון מופשט ורחוק, היא כבר קיימת ונוסעת והוצגה לראשונה בתערוכת ה-IMTS בשיקגו בשבוע שעבר. נכון, מדובר בדגם ראשוני, אבל זה לא משנה את העובדה שמדפסת תלת מימד הצליחה לעשות את מה שעד היום עשו רק במפעלים ענקיים, עתירי טכנולוגיה ועם המון עובדים מיומנים.

החברה שחתומה על החידוש הזה היא Local Motors ולרכב המודפס קוראים Strati (שכבות, באיטלקית). יש בו שני מושבים, הוא מגיע למהירות המכובדת של 65 קמ"ש ויכול לנסוע למרחק מירבי של כמעט 200 קילומטר. במילים אחרות: אל תבנו עליו לירידות לאילת.

[xyz-ips snippet="youtubeembed"]

אז כמה זמן לוקח להדפיס רכב כזה? ההדפסה עצמה לוקחת 44 שעות וההרכבה של השלדה לשאר החלקים, כמו גלגלים, מושבים ושמשות, לוקחת יום נוסף. סך הכול יש ברכב המודפס 49 חלקים שונים- שזה כמעט כמו בספה ההיא של איקאה שקניתם. רק בשביל הפרופורציה – ברכב אמיתי יש בין 5,000 ל-600 חלקים ולוקח פחות מיום להרכיב אותו.

תהליך התכנון של המכונית המודפסת לקח לא פחות משנה – וזה למרות שהיצרנים בכלל לא עיצבו את הרכב: העיצוב הגיע מגולשים, שהתבקשו להעלות סקיצות של דגמים. בחברה בחרו כמה עיצובים מוצלחים והידקו אותם. מה שלקח את עיקר הזמן היה למצוא חברה שתאפשר הדפסה של פרויקט בסדר גודל כזה.

מכונית מודפסת 1

עכשיו הגיע הזמן לדבר ביזנס. כמה יעלה רכב כזה? אז כמו כל דבר שרק נכנס לשוק – התשובה היא שהוא יעלה לא מעט. או בדולרים: בין 18,000 ל34,000 דולר. אבל בחברה מדגישים שהם ממש לא מעוניינים שהרכב יהפוך לפריט יוקרה ושהמחיר, בסופו של דבר, יהיה בר השגה (זה בחו"ל. בארץ, כמו שכבר הבנתם, אין דבר כזה מחיר סביר). דגמים ראשונים אמורים לצאת לשוק כבר ב2016.

אה, ואם אתם לא מוצאים את המפתחות – יש מצב ששכחתם אותם במדפסת.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...