פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

האפליקציה הזאת תאפשר לכם לקרוא ספר של 300 עמודים בשעה

דמיינו לעצמכם שהייתם יכולים לגמוע ספר שלם באורך 400 עמודים בפחות משעתיים או לחילופין, מאמר ארוך של מעל 1000 מילים באתר אינטרנט בפחות מדקה. זה אולי נשמע לא הגיוני אבל אפליקציה חדשה בשם Spritz שעתידה לצאת ממש בקרוב הולכת לשנות את כל מה שאתם יודעים על קריאה מהירה.

מסתבר, לפחות על פי הנתונים שמפרסים מפתחי האפליקציה, כי עד 80% מזמן הקריאה שאנו משקיעים מבוזבז על תנועות העיניים שלנו במעבר בין מילה למילה ובין שורה לשורה, ועל הזמן בו לוקח למח שלנו להעניק משמעות ולזהות את המילים שאנו קוראים.

כפי שניתן לראות בדוגמאות המצורפות, האפליקציה החדשה תמיר את הטקסט שאתם רוצים לקרוא ותהפוך אותו לסדרה של מילים שרצות במהירות מול העיניים שלכם. בניגוד לאפליקציות דומות אחרות שכבר קיימות בשוק, אפליקציית ספריטס מאתרת בכל מילה את מרכז הכובד שלה המכונה גם ORP, Optimal Recognition Point, הנקודה בה העין צריכה לראות את המילה כך שהמוח שלנו יקלוט את המשמעות שלה במהירות וביעילות האופטימלית.

250 מילים לדקה:

ספיריטס 1

350 מילים לדקה

ספריטס 2

1000 מילים לדקה

ספריטס 3

השימוש בספריטז מאפשר לעיניים שלנו מנוחה, ולא דורש מהם שום תזוזה במהלך הקריאה. האפליקציה תאפשר למשתמש לקבוע את המהירות בה ירוצו המילים לנגד עיניו, כשהמהירות המירבית היא 1000 מילים בדקה (כשלושה עמודי A4 מלאים בטקסט).

כמובן, האפליקציה תהיה זמינה רק בשפה האנגלית בתחילה, אך מעניין יהיה לראות אם מפתחיה יתאימו אותה גם לשפות אחרות כמו עברית למשל. בשלב הזה עובדים בחברה על הסכמים עם הוצאות ספרים, חברות המשווקות ספרים אלקטרוניים, ואתרי אינטרנט שונים, שיאפשרו שימוש באפליקציה.

מדובר בהחלט בפיתוח מגניב לגמרי שעשוי לגרום לאנשים כמוני, שלא ממש יש להם סבלנות לקרוא ספרים או טקסטים ארוכים, לשפר משמעותית את הרגלי הקריאה שלהם. שווה לחכות.

מקור ותמונת שער: Huffington Post

תודה לאורן אישי ששלח.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...