פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

4 סיבות מדוע אורחים חייבים להפסיק להשתמש בסמארטפונים שלהם במהלך חתונות

אם יצא לכם להרים את הראש ולהביט אל הקהל מסביב באחד מטקסי החופה האחרונים שנכחתם בהם בחתונה של חברים או קרובי משפחה, ובהנחה שלא היית עסוקים באותו זמן עם הטלפון שלכם, ודאי הבחנתם במחזה משונה: מעל 50 אחוז מהאורחים, האנשים הכי קרובים של בני הזוג, ניצבים מסביב לחופה ובמקום להתרגש ולשמוח אתם ולהיות מרוכזים לחלוטין ברגע החושב ביותר שלהם, עסוקים בצילום תמונות באמצעות הסמארטפונים שלהם.

העובדה שהסמארטפונים השתלטו לחלוטין על כל חלקה טובה בחיים שלנו היא דבר ידוע, אבל עושה רושם שלאט לאט, הם מנסים להשתלט גם על הזיכרונות שלנו, ויוצרים מצב עגום בו רבים מאיתנו מעדיפים לנסות לתעד אותם במקום לחוות אותם.

תומאס סטיוארט, צלם חתונות אוסטרלי, פרסם לפני יומיים סטטוס עצבני וחשוב בעמוד הפייסבוק שלו, בו הוא פונה לקהל האורחים בחתונות, וגם לבני הזוג עצמם, ומפציר בהם – די לשימוש בסמארטפונים במהלך טקס החתונה. אל הסטטוס שלו, שזכה למעל 55  אלף שיתופים תוך פחות מ-48 שעות, צירף סטיוארט תמונה נוראית אותה קלטה המצלמה שלו בחתונה האחרונה אותה צילם, כדי להמחיש כד כמה מטרידה התופעה הזאת, וכמה היא פוגעת בקסם של האירוע. "תעיפו מבט בתמונה" כתב סטיוארט. "החתן צריך להישען הצידה לכיוון המעבר כדי שיצליח לראות את הכלה שלו צועדת בשביל. למה? כי כמה אורחים מצוידים בסמארטפונים החליטו להידחף לשביל וחסמו את שדה הראייה שלו".

סמארטפונים בחופה 1

בהמשך, מסביר הצלם מדוע אורחים שעסוקים בצילום תמונות עם הסמארטפון שלהם, זה הדבר הכי גרוע שיכול לקרות במהלך טקס החתונה, ואיך לומר בעדינות, כדאי להקשיב טוב למה שיש לו לומר:

1. אורחים עם סמארטפונים, טאבלטים ומצלמות דיגיטליות עומדים בדרכם של הצלמים. אין להם מושג איך להתנהג כדי לא להפריע לנו. לעיתים קרובות, הם הורסים את התמונות שאנחנו מצלמים וגורמים להם להיות גרועות. החתן והכלה משלמים הרבה כסף לצלמים, וזה אומר שהם בונים על תמונות מעולות, ואנחנו לא יכולים לספק את הסחורה כאשר אנשים כל הזמן חוסמים את דרכנו ומפריעים לנו לעשות את העבודה.

2. אותם אורחים שמפריעים לנו, יהרסו גם לזוג המאושר את היום. זוגות עלולים להחמיץ רגעים קסומים מהיום המאושר שלהם בגלל טאבלטים וסמארטפונים שחוסמים אותם, כמו למשל להצליח לראות כמו שצריך את בן הזוג שפוסע בדרך לחופה, בגלל אורחים שהחליטו להתפרץ למעבר כדי להצליח לצלם תמונה למזכרת.

3. התמונות שמצלמים האורחים הם לרוב מחורבנות. אני מתנצל, אבל זו האמת. אי אפשר לצלם תמונות טובות באמצעות המצלמה בטלפון תוך כדי שאתם נשענים לתוך שביל החופה ומצלמים את החתן והכלה בתאורה חשוכה ותוך כדי תנועה. לעזאזל, אפילו צלמים מקצועיים מתקשים לעשות את זה, אז למה להרוס?

4. דמיינו שאתם בעיצומו של טקס החופה שלכם. אתם מתרגשים ונלהבים ואתם מחליטים להעיף מבט אל עבר האורחים שניצבים מולכם, בטוחים שהם חולקים עמכם את רגעי האושר האלה, ואפילו מוחים אתכם דמעה. מה אתם רואים בפועל? ערימות של חלקי פרצופים שמוסתרים על ידי סמארטפון שחוסם אותם. אני בספק אם זו הדרך בה אתם רוצים לזכור את רגעי הקסם הללו.

סמארטפונים בחופה 3

לאחר מכן, בהמשך הסטטוס שלו, פונה סטיוארט אל הזוגות מצד אחד ואל האורחים מהצד השני עם טיפים חשובים שלדעתו חייבים ליישם.

"בהזמנות שלכם, ספרו לכולם שאתם מעוניינים בטקס חופה נטול טכנולוגיה. כתבו את זה גם על לוח בכניסה לאולם, כך שכל האורחים יתקלו בבקשה שלכם בכניסה. בקשו מהרב או מהדי ג'יי להזכיר זאת לכל האורחים לפני תחילת הטקס. תשכרו מטוס שירסס כתובת בשמים. במילים אחרות, תדאגו שכל אחד מהאורחים ידע שאתם לא מעוניינים בסמארטפונים פועלים במהלך החופה".

סמארטפונים בחופה 2

"באשר אליכם האורחים" מוסיף סטיוארט, "הוזמנת לחתונה כדי לחלוק ולחגוג את האהבה של זוג חברים שלכם זה לזה. הם לא הזמינו אתכם כדי שתצלמו תמונות שהם כנראה לעולם לא יראו. הם רוצים שתהיו איתם בלב ובנפש והם רוצים לראות את העיניים שלכם, דומעות או יבשות, כחלק מהקסם של הטקס. אתם עדים לטקס הנישואין שלהם, אז למען השם, תצפו בו עם העיניים ועם הנפש, ולא מבעד לטלפון".

סמארטפונים בחופה 4

אגב, סטיוארט לא מסיר אחריות למצב גם מעצמו ומסביר כי בעבר לא היה מספיק קשוח עם הזוגות שלו, ולא הסביר להם כראוי את העמדה שלו בנוגע לסמארטפונים בחתונה ומדגיש כי בעתיד הוא מתכוון להפוך את העניין לחלק מהתנאים המוקדמים שלו.

מה אתכם? הייתם מסכימים למנוע מהאורחים שלכם שימוש בסמארטפון במהלך החתונה למרות שאתם לא בר רפאלי? מוזמנים לענות על הסקר שלנו.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...