פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

חדש בסין: מדרכה מיוחדת להולכי רגל שלא יכולים להוריד את העיניים מהסמארטפון

לעוברים והשבים באחד מרחובות העיר צונקינג שבסין, שהיא גם העיר הגדולה בעולם עם 32 מליון תושבים, חיכתה הפתעה משעשעת במיוחד בדמות נתיב הליכה חדש על המדרכה, כזה שמיועד אך ורק להולכי הרגל שמתעסקים עם סמארטפון שלהם תוך כדי הליכה.

לכאורה, זה נשמע כמו רעיון מיותר למדי, אך מסתבר כי "תאונות סמארטפונים" הן תופעה שהולכת ומתפשטת ואולי אפילו מצדיקה נתיב הליכה שכזה.

מדרכת סלולארי בסין

מדרכת סלולארי בסין 2

על פי מחקר שפורסם בחודש מרץ על ידי חוקרים באוניברסיטת באפלו, לאורך קילומטר אחד יש יותר תאונות שנגרמות בגלל הולכי רגל שדעתם מוסחת בגלל השימוש בסמארטפון מאשר תאונות הנגרמות מאותה הסיבה בקרב נהגים. התאונות הללו כוללות נפילות על המדרכה, במדרגות, התנגשויות באנשים או חפצים ואפילו פגיעה שתוצאה מירידה לכביש מבלי לשים לב.

מדרכת סלולארי בריטניה
המדרכה בבריטניה כחלק מהניסוי של נשיונאל ג'אוגרפיק

מסתבר כי הרעיון לייצר נתיב הליכה בטוח עבור מי שכבר זכו לכינוי "הסנובים של הסמארטפונים" הוא לא חדש. לפני מספר חודשים צץ נציב כפול כזה על מדרכות וושינגטון, כשצד אחד מיועד למשתמשי הסלולארים והצד השני לאלה שמצליחים להתנתק מהם בזמן ההליכה, אלא שאז מדובר היה בניסוי חברתי שיצר ערוץ הטלויזיה נאשיונל ג'אוגרפיק. ב-2008 יצרו בבריטניה את "רחוב בטוח להודעות טקסט" בו כל עמודי התאורה והתמרורים ברחוב רופדו כדי למנוע התנגשויות.

הפעם כך עושה רושם, מדובר ביותר מגימיק משעשע ובהחלט יש סיכוי שלא רחוק היום בו נראה נתיבי הליכה כאלה גם במדינות אחרות, ואולי אפילו בארץ. אין ספק, תעודת עניות לתושבי כדור הארץ.

מדרכת סלולארי בריטניה 2
עוד מבט על מדרכת הסנובים בבריטניה

מקור: engadget

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...