פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

תמונות ללא צנזורה של שיר אלמליח שפורסמו היום מעוררות סערה ברשת

הבהרה: במקור פרסמנו כאן כי התמונות של אלמליח הודלפו לבלוג של חיון על ידי הצלם שצילם אותן. בפועל, התמונות פורסמו במגזין אופנה איטלקי כחלק מצילומי לוח שנה של 2014 ונלקחו משם על ידי הבלוג. אנחנו מתנצלים על הפרסום השגוי.


לשיר אלמליח, הדוגמנית הבינלאומית היפהפייה והדיירת הכי מפורסמת שנכנסה לבית האח הגדול במסגרת עונת ה-VIP שעלתה לאוויר לפני כשבוע וחצי, מצפה הפתעה לא נעימה בכלל כאשר תצא מהבית במהלך השבועות הקרובים, כמודחת או כמנצחת.

בפורטל החדשות והבידור של הבלוגר עומרי חיון, פורסמו הבוקר שני צילומים חדשים של שיר אלמליח, בהם נראית הדוגמנית הבינלאומית כשהיא ללא חלק עליון, בתמונות שלא משאירות מקום לדמיון.

שיר אלמליח עמרי חיון מצונזר 3

לכאורה, אין חדש תחת השמש וזו ממש לא הפעם הראשונה בה אלמליח מצטלמת בתמונות פרובוקטיביות נטולות בגדים, אלא שעד היום התמונות הללו כללו צנזורה מסוימת שהסתירה את החלקים האינטימיים בגופה, והתמונות שפרסם חיון לוקחות את העסק צעד קדימה, ובכלל לא בטוח שאלמליח ובני משפחתה ישמחו לגלות אותן מתנוססות ברחבי הרשת.

הפרסום הבעייתי הזה של עומרי חיון, שהצליח להצית לא מעט שריפות במהלך שנות הפעילות של הבלוג שלו, עורר סערה רבה והעלה שוב את הדיון סביב מגבלות המוסריות וסביב השאלה מה מותר ומה אסור בכל הנוגע לעיתונות צהובה ברשת.

התמונות הנועזות של אלמליח התפרסמו במקור כחלק מצילומי לוח שנה מיוחד של מגזין האופנה האיטלקי Ferroli בתחילת 2014, וכמעט ולא זכו לחשיפה ברשת (מלבד אתר המגזין עצמו), לא בארץ ולא באתרים בחו"ל, גם בגלל ענייני זכויות יוצרים. נכון, אלמליח היא ילדה גדולה וידעה בדיוק מה היא עושה ומה עשויות להיות ההשלכות לכך כשמישהו ישים ידו על התמונות "הנסתרות" הללו, ובכל זאת, הזכות להחליט האם התמונות הללו יוצגו בפומבי ברחבי הרשת או יישארו במרתפי ארכיון המגזין האיטלקי אמורות להיות שמורות לה.

העובדה שאלמליח כלואה בבית האח הגדול כעת ולא מודעת למתרחש, רק מעצימה את הבעיתיות בענייין, במיוחד לאור התבטאויותיה בעבר בה הדגישה שהגיעה להסכם עם בעלה הכדורגלן אלרואי כהן על פיו "אין לה בעיה להצטלם בעירום, כל עוד איבריה המוצנעים לא מוצגים לראווה".

שיר אלמליח עמרי חיון מצונזר 2

אם על הסיבה הראשונה עוד אפשר להתווכח, הסיבה השנייה בעייתית הרבה יותר. הצורה בה בחר חיון לפרסם את האייטם היא פוגענית ולא ראויה. במקום לאפשר לגולשים לבחור האם הם רוצים לצפות בתמונות, ועל אף העובדה שילדים רבים מסתובבים בפייסבוק, בחרו החברים בבלוג של חיון לפרסם את הפוסט עם תמונה ראשית שמציגה את התמונה של אלמליח ללא צנזורה, בכדי לוודא שאיש לא יפספס את העניין. מדובר בעבירה על חוקי פייסבוק, ויותר מכך, בפרסום בעייתי שמעורר תהיות לגבי שיקול הדעת של עורכי פורטל עומרי חיון.

שיר אלמליח עמרי חיון מצונזר 5

למרבה ההפתעה, גם הגולשים בפורטל עומרי חיון, שבדרך כלל תומכים בו, הביעו סלידה מהפרסום ומילאו אותו בתגובות שחלקן אמנם מביעות ביקורת כלפי אלמליח עצמה, אבל רובן הגדול יוצאות נגד חיון בטענה שהרחיק לכת וחצה את הגבול, בדומה למה שעשה כשחשף את התמונות הפרובוקטיביות של חן טל בפייסבוק באותה הצורה.

למרות ההערכה הגדולה שלי לחיון ולפועלו, ולעובדה שהצליח להרים עסק משגשג שמשרת מיליוני גולשים בחודש, בעיננו, מוטב יהיה אם חיון יסיר את התמונות הללו מהאתר שלו.

שיר אלמליח עמרי חיון מצונזר 4

שיר אלמליח האח הגדול
החיים הם מה שקורה בזמן שאתה בחדר האח הגדול. שיר אלמליח.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...