פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

הבחורה הזאת נתקלה בחבר ילדות שלה שהפך לנרקומן חסר בית וכך הוא נראה היום אחרי שהיא עזרה לו לעבור מהפך מטורף

למרות שרובינו מעדיפים להתעלם מהם באלגנטיות ולחלוף על פניהם כאילו לא ראינו אותם, הומלסים, חסרי בית, הם אנשים שחיו בעבר חיים דומים לאלה שלכם, אלא שמשהו שם בדרך השתבש וגרם להם לאבד את הדרך ולמצוא את עצמם חסרי כל, זרוקים ברחוב, מתקיימים בין חיים למוות. לצערנו,  מרבית האנשים שהתדרדרו למצב הזה כנראה לא יצליחו להתאושש ממנו לעולם, אלא שלפעמים, במקרים בודדים ומרגשים כמו הסיפור הבא, גם אנשים שהיו בתחתית של הבור מצליחים להתאושש ולעמוד בחזרה על הרגליים.

פטריק הינגה, צעיר קנייתי בשנות העשרים לחייו סבל מבעיות התמכרות קשות לאורך השנים. הכל התחיל כשהוא סולק מבית הספר בו למד אחרי שנתפס מעשן סיגריות ומריחואנה.

משם, הדרך למטה היתה קצרה למדי וכללה התמכרות לסמים קשים שהובילו להתנהגות אלימה ושוטטות חסרת תכלית ברחובות ניירובי בחיפוש מתמיד אחר סמים.

אמו של פטריק ניסתה כל שביכולתה לעזור לבנה המכור, ובסופו של דבר, אחרי שלא הצליחה להשתלט עליו, אשפזה אותו במוסד לחולי נפש מתוך תקווה ששם יצליחו לגמול אותו ולהחזירו לחיים.

השהייה במקום לא הועילה לפטריק שלא אהב את העובדה שדוחפים לו תרופות כל היום למרות שהוא לא באמת חולה נפש אלא מכור לסמים, ולכן ברח מאשפוז פעם אחר פעם. בסופו של דבר, אחרי כמה אשפוזים ובריחות, הוא לא חזר יותר והפך לחסר בית באופן רשמי.

אבל אז ביום בהיר אחד, כשהוא שוכב בפינת רחוב אותה אימץ לעצמו, הגיע הרגע ששינה את גורלו ואת חייו מהקצה אל הקצה. וואניה, הבחורה בתמונה ומי שהיתה בת כיתתו של פטריק, נתקלה בו ממש במקרה והחלה לפתוח איתו בשיחה.

פטריק המיואש הביע בפניה את הרצון העז שלו לשנות את החיים שלו ולחזור להיות אדם נורמטיבי שלא רודף כל היום אחרי סמים.

וואניה טובת הלב החליטה לאמץ את חברה לספסל הלימודים ולעשות כל שביכולתה כדי לעזור לו לטפס בחזרה למעלה מהתהום אליה התדרדר. כצעד ראשון היא שכנעה אותו להתאשפז מרצון במוסד גמילה מסודר תוך שהיא מבטיחה ללוות אותו לאורך התהליך

את הכסף למימון השהייה שלו במרכז הגמילה הצליחה וואניה לארגן בזכות קמפיין מימון באינטרנט במסגרתו גולשים תרמו כסף כדי לעזור לייצר סוף שמח עבור הסיפור המרגש הזה.

במרכז הגמילה קיבל פטריק תמיכה, עזרה מנטלית ובעיקר המון אהבה. וואניה גם הבטיחה לו שכאשר יסיים את הגמילה היא תעזור לו לפתוח עסק משלו.

ופטריק אכן עמד במילה שלו. תהליך ההחלמה שלו היה מהיר ובלתי ייאמן,

בתוך זמן קצר הוא חזר להיראות כמו אדם מן המניין, התחיל לחייך שוב והרעב לסמים הלך ופחת

"הפכתי להיות אדם חדש" סיפר פטריק. "אני מתפלל בכל יום לאלוהים שייתן לי את הכוחות לשמור על עצמי ולא להתדרדר בחזרה למקום הנורא בו הייתי"

וגם וואניה עמדה במילה שלו. עם המון עזרה ממנה ומהגולשים שתרמו לו כסף, הוא פתח עסק משל עצמו, וכך הוא נראה עכשיו: נקי, מסודר ומעונב, ובעיקר מאושר

הסיפור של פטריק ריגש מדינה שלמה ועכשיו מצליח לגעת גם בלבבותיהם של אנשים מסביב לעולם. העיר ניירובי ידועה באזורים הפחות "יפים" שלה, אלו שנגועים בסמים, זנות ופשע, והסיפור הזה בהחלט מהווה נקודת אור קטנה שמשאירה פתח קטן לאופטימיות.

דרך: bored panda | מקור: Daily nation

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...