פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

הבחור הזה מצייר בכל יום פוביה אחרת בסדרת איורים מצמררת

גם אם אתם לא פריקים של ציור יש מצב חזק שיצא לכם לראות במהלך החודש כמות גבוהה מהרגיל של ציורים על פיד שלכם בפייסבוק או באינסטגרם. אם אינכם יודעים למה זה בדיוק, הסיבה לכך היא inktober (משחק מילים על אוקטובר ואינק – דיו), אתגר ציור שבו ציירים ומאיירים מכל רחבי העולם לוקחים על עצמם אתגר לצייר ציור אחד ביום בכל יום במהלך חודש אוקטובר, משמע 31 ציורים ברצף.

שון קוס, צייר אמריקאי כישרוני, שהחליט להשתתף באתגר של אינקטובר ויצר במהלך בחודש האחרון סדרה של 31 איורים שמוקדשים כולם להפרעות נפש, מחלות נפש ופוביות שונות, מהן סובלים בני אדם בכל העולם. בין הציורים הללו תמצאו פוביות שבטוח שמעתם עליהם כמו קלסטרופוביה, סכיזופרניה אגרופוביה ואחרות, ויש כמובן כמה פוביות שאין סיכוי שידעתם על קיומם. בכל אחד מהאיורים הללו מופיעה דמות שנאבקת בסימפטומם של המחלת הנפש/הפוביה והשימוש בדיו הופך את סדרת הציורים למצמררת ואפלה, כראוי לכל אחת מהפוביות הלא נעימות הללו.

הפרעת חרדה

הפרעת דיכאון

ADHD

הפרעת פאניקה

OCD

חרדה חברתית

הפרעת פגיעה עצמית

הפרעת אישיות אנטיסוציאלית

תסמונת פיקה (הפרעת אכילה אצל ילדים, המתבטאת באכילת דברים בלתי אכילים)

סכיזופרניה

הפרעה דו-קוטבית

הפרעת התפרצות לסירוגין

הפרעת התנהגות שמאפייניה הן התפרצויות זעם בלתי נשלטות, אשר אינן הולמות את הסיטואציה שעוררה אותן. במדריך הפסיכיאטרי האמריקני DSM, היא מסווגת כהפרעת שליטה בדחפים, וב-ICD כהפרעה של הרגלים ודחפים.

הפרעת אישיות תלותית

פיצול אישיות

הפרעת אישיות נמנעת

הפרעת אישיות גבולית

הפרעת דה-פרסונליזציה

האדם עם ההפרעה חווה אפיזודות חוזרות של נתק מתהליכים מנטליים ומגופו. הסימפטומים של הפרעה זו כוללים תחושת אוטומטיות, ניהול שגרה יומיומית ללא יכולת לחוות את החיים במלואם, הרגשה שהאדם נמצא בסרט או בחלום, תחושה של האדם שהוא נמצא מחוץ לתהליכי החשיבה והנפש שלו, תחושת נתק מהגוף והרגשה כללית של ניתוק מ”האני-העצמי”, מהסביבה ומהמציאות.

הפרעת הזיות

תסמונת סטוקהולם

תופעה שבה אדם המוחזק בכפייה בידי אנשים זרים, מפתח אמפתיה והזדהות נפשית עם האידאולוגיה והמעשים של האנשים המחזיקים בו.

חרדת נטישה

תסמונת קוטאר

הפרעה נוירופסיכיאטרית של הכחשת הקיום העצמי, שבהּ מחזיק החולה בדעה שהוא מת או נרקב, שאינו קיים כלל, שהדם בגופו נעלם או שחסרים בגופו איברים פנימיים. לעיתים מאמינים הלוקים בתסמונת באשליה של גדלוּת או קטנוּת קיצונית וחסרת היגיון של הגוף, או בהיותם בני-אלמוות.

הפרעת התמכרות לחומרים ממכרים

המשך לעמוד הבא…

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...