פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

קשישה בת 84 סירבה להצעה של מיליון דולר ואילצה את הקבלן לבנות את הקניון מסביב לבית שלה

אחד החלומות הגדולים של רוב בני האדם הוא למצוא לעצם מקום שהם אוהבים ולבנות לעצמם בית בו יוכל להקים משפחה, לצבור זיכרונות ולהזדקן בכבוד. למרות שמדובר בסה"כ ב-4 או קצת יותר קירות עץ או בטון, בחלוף השנים, הופך הבית שלנו למקום בו הלב שלנו נמצא, מקום שמכיל את כל הרגעים הכי יפים החיים שלנו ואין נוח ונעים ממנו. כזה היה גם הבית של אידית מייספילד, שהסיפור שלה ושל ביתה הוא ללא ספק אחד המדהימים שנחשפנו אליו.

מייספילד, קשישה בת 84, התגוררה בבית קטן בעיר סיאטל שבוושינגטון. בשנת 2006, תכננה חברתה בניה להרוס את כל הבתים הישנים בשכונה שלה ולבנות במקומם מרכז קניות ענק.

9

מייספילד, שמאוד אהבה את הבית שלה ונקשרה אליו לאורך השנים, לא הסכימה להתפנות ממנו, וגם כאשר הונחה על שולחנה הצעה סופר אטרקטיבית על סך מיליון דולר בתמורה לביתה, סירבה בתוקף ולא הסכימה להתפנות מהבית בו העבירה את רוב חייה.

לחברת הבניה לא נותרה ברירה, ולאחר שכל תושבי השכונה מלבדה הסכימנו להתפנות מבתיהם, נבנה הקניון העצום בלית ברירה, מסביב לשטח הבית שלה ומבלי לפגוע במילימטר ממנו.

8

הסירוב של אידית לפנות את ביתה, גם לא תמורת סכום הכסף האסטרונומי שהוצא לה, הפך אותה לגיבורה מקומית.

1

למרבה הצער, אידית הלכה לעולמה בשנת 2008, אבל סיפור התנגדות שלה מול התאגיד הגדול והמפלצתי התפרסם במהרה, גם בזכות אולפני Pixar שביתה של אידית שימש עבורם השראה ליצירת סרט האנימציה המפורסם והמצליח Up. לאחר מותה, קישטה פיקסאר את ביתה בבלונים, ממש כמו בסרט.

7

אלא שכאן ממש לא נגמר הסיפור, ולאחר מותה של אידית הגיע טוויסט נוסף בעלילה. בגלל שלא היו לה קרובי משפחה, הורישה מייספילד את ביתה לבחור בשם בארי מרטין, אחד הפועלים שבנו את הקניון מסביב לביתה, לאחר שזה התיידד עמה בשנים האחרונות לחייה ונהג להסיע אותה באופן קבוע לבית החולים ולדאוג לכל צרכיה לאחר שחלתה בסרטן.

תחילה, תכנן בארי להפוך את ביתה לאתר הנצחה לזכרה ולמוקד עליה לרגל, אבל בסופו של דבר הזניח אותו עד שלבסוף התפתה לכסף ומכר את הבית ליזם נדל"ן, שאסף כסף רב ממשקיעים שיפץ את הבית ותכנן להרים אותו לגובה 30 מטרים באוויר, בהשראת הסרט Up. אלא שהפרוייקט לא יצא לפועל, המשקיעים איבדו את כספם, וזכו לבעלות על הבית.

2

לפני כחודש, הועמד הבית למכירה פומבית תמורת, אך עלויות מס הרכישה של הבית (300K דולרים) גבוהות פי 2 מהשווי שלו (כ-170K דולרים), ולכן איש לא רכש אותו עד היום.

3

לאחרונה, עם פרסומו מחדש של הסיפור המופלא מאחורי אותו בית קטן בסמוך לקניון הענק, החל מאבק חברתי מרגש להצלת הבית ולהפיכתו לאתר הנצחה מחודש לזכרה של אידית כשאלפי אנשים פוקדים אותו, מקשטים אותו בבלונים ומניחים שלטים הקוראים להצלתו. אם יש לכם כמה מאות דולרים מיותרים, גם אתם יכולים להפוך לבעלים שלו.

4

5

סקרנים לראות איך נראה הבית מבפנים? צפו בסרטון המצורף.

[xyz-ips snippet="youtubeembed"]

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...