פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

רחוב סומסום נגד מיט רומני

ציבור שלם של אזרחים בארה"ב קיבל צביטה בלב כששמעו את מיט רומני, המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב, מודיע בעימות הטלויזיוני מול ברק אובמה שהוא מתכוון לחסל את הסובסידיה הממשלתית לרשת הטלויזיה הציבורית של ארה"ב PBS כחלק ממסע הקיצוצים שהוא מתכנן במידה ויבחר, מה שעשוי להיות גזר דין מוות לתכניות כמו 'רחוב סומסום' ואחרות. בעימות הטלויזיוני שנערך ביום רביעי שעבר הודה מיט רומני שהוא אמנם אוהב את ביג בירד, אך אף על פי כן הוא מתכוון להוריד את הסובסידה לערוץ מכיוון שהוא לא מעוניין ללוות כסף מסין על מנת לסבסד שידורי תכניות חינוכיות מחממות לב.

אנשים רבים בארה"ב רואים בדמות הציפור הצהובה הענקית (big bird או ציפורת בגרסה הישראלית) כאחת הדמויות החשובות שעיצבו את ילדותם, דמות שליוותה אותם כשעשו את צעדיהם הראשונים בעולם הקרוא וכתוב. כצפוי, התגובות הנזעמות של הציבור האמריקאי לא איחרו לבוא. האתר funny or die העלה מערכון קורע מצחוק בו רואים את ביג בירד מודה לרומני על אהבתו העזה ואומרת לו בדיוק את מה שהיא חושבת עליו. זהירות – ממש לא לילדים.


 

כמו כן האתר הפינגטון פוסט העלה פוסט מיוחד בו מעודדים את ציבור הגולשים לא לשבת בחיבוק ידיים ולצאת כנגד ביטול התכנית הכל כך אהובה, והציעו לגולשים 5 דרכים באמצעותן הם יכולים לעזור על מנת לתרום למאבק נגד סגירת התכנית.

בנוסף פורסם בימים האחרונים אחד המכתבים המרגשים נגד סגירת התכנית. מדובר במכתב של ילדה בת 8 בשם ססיליה קרופורד מאלבמה שביקשה ממיט רומני במכתב כנה ומרגש שלא לסגור את השאלטר מעל התכנית האהובה עליה. היא הוסיפה וכתבה שהיא רוצה ביום מן הימים כשתגדל להתחתן ושיהיו לה ילדים משלה היא תרצה שהם יצפו בדיוק כמוה בביג בירד וחבריה ברחוב סומסום. היא ביקשה מרומני למצוא תכנית אחרת לסגור ולא לפגוע בילדים שאוהבים את התכנית ולומדים ממנה.

 

 

 

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...