פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

זה נראה כמו מעקה בטיחות רגיל אבל כשתראו אותו בפעולה לא תבינו איך הוא לא מותקן בכל כביש בארץ

הבחירה לקרוא לעצמים שמפרידים בין הכביש עצמו לכל מה שמעבר לו "מעקה בטיחות" היא מאד מעניינת וגם לא לגמרי מדויקת. בעיקר נוכח העובדה שכל מפגש של רכב נוסע עם מעקה כזה הוא מאד לא בטיחותי לאף אחד מהצדדים. אבל לשמחתנו השנה היא 2016 וכבר המציאו מעקות בטיחות שהם באמת – כמו שהשם מרמז –  בטיחותיים. באופן מפתיע, מדובר בפתרון די פשוט שנכנס בקלות לקטגוריית ה"איך לא חשבו על זה קודם".

מעקה

ההמצאה הזאת מגיעה מדרום קוריאה, שם חברת בשם ETI פתחה מחסום שנועד בראש ובראשונה להציל חיים ואפילו להקטין עד כמה שניתן פגיעות של הנהג והנוסעים.

המחסום שפיתחה החברה מורכב משני צינורות מתכת שביניהם מותקנים גלילי פלסטיק אלסטיים שמסתובבים על צירם. זה עובד ככה: בזמן שהמתכת סופגת את עוצמת הפגיעה, הגלילים מתחילים להסתובב ומוודאים שהרכב לא יפרוץ את הגדר או יתהפך ובאותו הזמן גם מקטינים את הנזק הנגרם לרכב מעוצמת הפגיעה. כתוצאה מכך, הרכב מאט וחוזר לכביש (תלוי מה מהירות הנסיעה, כמובן) ועל הדרך מסכן פחות את הרכבים האחרים שנוסעים על הכביש ונקלעו לסיטואציה בעל כורחם.

מעקה2

אז איך המעקה לא נהרס מעוצמת הפגיעה? החומר ממנו עשוי המעקה הוא לא פלסטיק רגיל, אלא סוג מיוחד וקל במיוחד שמזכיר בתכונות שלו גומי ולא נהרס בקלות. פשוט אך מתוחכם. ולמה לא מתקינים את המעקה הזה בארץ? ובכן, אין לנו תשובה רשמית, אבל אנחנו מניחים שמדובר במעקה יקר יותר ובנושא שתמיד מדברים עליו אבל נמצא בפועל בסדר עדיפות נמוך אצל מקבלי ההחלטות. חבל.

ככה נראה המעקה בפעולה:

 


באמצעות: brightside

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...