פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

עתיקות מדליקות: ההמצאות הכי מגניבות של פעם (תמונות)

השנה היא שנת 2012 ואפשר להגיד שהגענו למצב אופטימלי מבחינה טכנולוגית. היו עליות ומורדות בדרך כמו בכל דבר, אבל בסופו של יום אנחנו יודעים איך לפתח כמעט כל דבר, בין אם מבחינה תיאורטית או מעשית, זה רק עניין של זמן. את היכולות יש לנו במלואן.

לפי מרבית האנשים כיום, ישנם מוצרים שלא צריכים בכלל פיתוח נוסף כמו מכשיר האייפון, הטלפון הנייח, שעונים דיגיטאליים ואנלוגיים וכמובן שאפשר להמשיך את הרשימה. אולם, עד שהגענו למצב הזה, האנשות עברה הרבה מאוד מהפכות בתחום הטכנולוגיה בכדי לדעת אלו המצאות באמת תשמשנה אותנו בצורה הטובה ביותר, ואילו מהן פשוט מיותרות (פקס!!). אספנו עבורכם מספר המצאות מגניבות, יצירתיות ומעניינות מהעבר אשר השפיעו על הטכנולוגיה של ימינו בצורה כזו או אחרת. את חלקן אתם יכולים לראות היום בגרסאות משודרגות ועל חלק מהן פשוט תגידו WTF.

ארה"ב שנת 1931, רדיו נייד מורכב על כובע קש. עד לפני כמה שנים היה ניתן לראות כאלו. בעיקר אם אתם גרים במוזיאון.

גרמניה שנת 1925, קבוצת צעירים נעזרים בצמיגים מלאי אוויר בכדי לצוף, אולי כציוד הצלה. היום כידוע, ישנן חליפות הצלה מיוחדות ומתקדמות יותר, אך מה שכן, העיצוב עדין נראה נורא.

אנגלית שנת 1936, רכב שטח שבמציאו האנגלים, מסוגל לרדת מדרונות עד 65 מעלות.

בריטניה שנת 1935, פסנתר שניתן לחולים סיעודיים. כולנו יודעים שפעם מי שלא ידע לנגן על פסנתר היה נחשב "פשוט העם". עם קצת דמיון ניתן להבין למה היום אין יותר כאלו.

1931, אופנוע עם גלגל אחד, הומצא ע"י איטלקי בשם "גובנטוסה דה אודינה" והגיע בזמנו ל-93 קמ"ש.

צרפת שנת 1924, מכונית מיוחדת עם תוסף קדמי שמטרתו לעדור את האדמה. כמו שאתם רואים, נדרש בנאדם שיתפעל אותו.

ההמצאה הכי גאונית שנתקלתי בה כאן. אנגליה שנת 1936, משקפיים לקיראה בשכיבה, עכשיו אני יכול להבין מאיפה באה העצלנות של האנגלים במשחק היורו מול איטליה.

ארה"ב שנת 1938, מה שאנחנו רואים זה ילדים קוראים עיתון שהגיע דרך פקס. הפקס הראשון?

ארה"ב שנת 1938, אקדח קולט 38 עם מצלמה קטנה אשר מצלמת באופן אוטומטי ברגע שלוחצים על ההדק. אולי מפה המונח "photo shoot"?

קנדה שנת 1939, מגן פנים מפני סופות שלגים. כיום – אחלה תחפושת לפורים.

צרפת שנת 1934, קארוון שניתן להרחבה. אם המהנדס היה רואה את המיני קופר של היום כנראה שהיה מקבל התקף לב.

___

בכל מקרה, אני אוהב את התקופה של היום. הרבה יותר אלגנטי, אין צורך לעשות ניסויים מטופשים על אנשים בכדי להבין מה טוב לנו ומה לא.. אבל בלי ההמצאות האלו לא היינו נהנים מה-טאצ' הנעים של האצבע על מסך האייפון.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...