מיד תעברו לכתבה...

דלג
פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

ריקוד מושחת: מה גרם לזונות בחלונות האדומים להתחיל לרקוד?

אמסטרדאם היא עיר החטאים. לצד עיר מדהימה, קנאביס חופשי והרגשת החופש המדהימה שהיא מייצרת קיימים גם הצדדים האפלים. כל מי שביקר בעברו באמסטרדאם, ודאי הקדיש לפחות ערב אחד לסיור רגלי ברובע החלונות האדומים, רובע הזונות הכול כך מפורסם. עבור אלה מכם שהצליחו להחמיץ את החוויה המפוקפקת, מדובר במספר רחובות הכוללים חדרים עם חלונות בתאורה אדומה הפונים אל הרחוב, ובכל חלון ראווה שכזה נמצאת זונה, המנסה לפתות את העוברים והשבים, לרוב תיירים, להיכנס דווקא אליהן על ידי תנועות מגונות ולבוש מינימליסטי.

מספרים לנו שהבנות שעובדות ברובע החלונות האדומים, עושות זאת מבחירה, מקבלות כסף לא רע, ועבודתן מעוגנת בחוק. אולם, המרחק בין העובדות (לכאורה) האלה למציאות הוא לפעמים רחוק מאוד. לכמה מהאנשים שסיירו ברובע לפני כשבועיים, חיכתה הפתעה. באחד מהבניינים ברובע, הכולל מספר חלונות ראווה אדומים, החלו לפתע הזונות לרקוד ריקוד סוער ומתואם לעיניי העוברים והשבים המופתעים. למספר שניות, החליפו צעדי ריקוד פסיכים ומוסיקה את תנועות הפיתוי הרגילות, כשאט אט מצטברים עוד ועוד אנשים לצפות במחזה המוזר.

כעבור כדקה של ריקוד סוער, הופיע לפתע שלט גדול מעל הבניין ובו הכיתוב "בכל שנה, מובטחת לאלפי נשים קריירת ריקוד במערב אירופה. למרבה הצער הן מסיימות כאן". למה שניות ניתן לראות בסרטון את פרצופייהם ההמומים של עוברי האורח שעצרו לצפות בזונות המרקדות. המסר הוא חד וקולע, ויש  סבירות גבוהה כי כמה גברים חרמנים שכבר בנו על רבע שעה של סקס בתשלום, החליטו לוותר על העניין באותו רגע.

מי שאחראית על הקמפיין הזה היא סוכנות הפרסום הבלגית Duval Guillaume Modem שהייתה אחראית גם על קמפיין הכפתור האדום לערוץ TNT שפרסמנו כאן בשבוע שעבר, ועשה שמות ברשת. הקמפיין הוא עבור ארגון "strop the traffic", ששם לו למטרה להגביר את המודעות ולעצור את הסחר בבני אדם בכלל ובנשים בפרט. תוך מספר ימים, הפך הסרטון לאחד מסרטוני הפרסומת המשותפים ביותר, עם מעל 100 אלף שיתופים וקרוב למיליון צפיות.

סביר להניח שגם הקמפיין הזה לא יעצור את תנועת התיירים החרמנים לרובע החלונות, אך גם אם הוא יגע בכמה אנשים בודדים, מטרת הקמפיין הושגה. לא ברור לי איך היום, שנת 2012, הרובע הזה עדין עובד ומתפקד בידיעה ובאישור של עיריית אמסטרדאם. במחשבה שנייה, כשחושבים על כמות הכסף שמתגלגלת ברובע הזה, הכול מתבהר. יש רק גורם אחד שמניע את הכדור שלנו, וכמובן לא מדובר באתיקה, אלא בהיפך המוחלט שלה, כסף מזומן.


לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...