פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

גזענות באוטובוס – סרטון לגיטימי או עוד משפט שדה בפייסבוק ?

לפני כשבוע פרסמנו פוסט על תופעת משפטי השדה בפייסבוק כאשר גולשת בשם רות כהן פרסמה סטטוס על מקרה של חייל שלא היה מוכן לפנות את המקום שלו ברכבת עבור אישה מבוגרת שביקשה לשבת, בטענה שהמקום שמור. ברשת נוצר דיון סוער לגבי נחיצות שיתוף תמונת הבחור בפייסבוק, כשלבסוף, התמונה הורדה על ידי הגולשת שהעלתה אותה בעקבות הכתבה שלנו שפורסמה גם בחורים ברשת.

היום נתקלנו במקרה נוסף בו הגולשת טל בראון העלתה מקרה מבייש של בחור צעיר שיצא משליטה באחד מקוי האוטובוס של דן, וקילל שני בחורים שחורים  רק כי דיברו בשפתם, וזה עצבן אותו. הבחור לא היה מוכן להירגע גם כאשר פנה אליו אדם שניסה לדבר עימו ולהרגיע אותו. לאחר מכן ניתן לראות שהצלמת מתעמתת עימו אך הוא מקלל אותה וממשיך "את גיבורה כי הכושים לא גרים אצלך". בראון מתארת את המקרה בסטטוס שפרסמה:

אין ספק כי מדובר באירוע מכוער ודוחה שיש להוקיע אותו מהחברה הישראלית. אולם, שוב ושוב ושוב נשאלת השאלה האם מדובר בעוד משפט שדה מיותר בפייסבוק או שמא במקרה הזה, ישנה לגיטימציה להציג בפני הרשת את פניו של הישראלי המכוער? כרגיל, סביר להניח כי הדעות תהינה חלוקות. הסטטוס שפרסמה בראון כבר עבר את 140 שיתופים ונראה שהמספר הזה הולך לגדול בזמן הקרוב. אנחנו ניתן לכם לשפוט ולהגיב בנושא.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...