פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

משה פייגלין בסטטוס נגד מצעד הגאווה בירושלים: דגלי הגאווה הם כפייה חילונית

היום אחר הצהריים, יתקיים זו השנה ה-12 מצעד הגאווה השנתי בירושלים. כידוע, בניגוד למצעד הגאווה בתל אביב, המצעד בירושלים תמיד מספק כותרות, דיונים ומחלוקות בנוגע לשאלת הצדקת קיומו בעיר הקודש. המצעד יחל בשעה 16:00 ויצא מגן העצמאות בירושלים לכיוון בניין הכנסת.

ח”כ הכנסת משה פייגלין (ליכוד), פרסם הבוקר סטטוס בדף הפייסבוק שלו בו הוא מצרף תמונה של קריית הממשלה, מחוץ למשכן הכנסת, תמונה בה נראים דגלי גאווה מתנוססים ברחובות. בסטטוס שלו מסביר פייגלין כי בעיקרון הוא בעד הקהילה הגאה ומשתדל לתמוך בה כמה שאפשר, אך בד בבד מתנגד לקיום מצעד הגאווה בירושלים, בטענה שירושלים אינה תל אביב, והמצעד והדגלים הללו הינם חוסר רגישות וכפייה חילונית על הציבור.

מצעד הגאווה בירושלים

כצפוי, הסטטוס הזה של פייגלין עורר תגובות והדים רבים. מצד אחד, פייגלין מנסה לעדן את דבריו ככל הניתן, ולהביע את הביקורת הלגיטימית שלו בקשר למצעד הגאווה עצמו ולא כלפי הקהילה כולה, אך מהצד השני, ברור כי גם מילים עדינות יחסית שכאלו, יעוררו דיון וחילוקי דעות רבים באשר לדבריו.

מצעד הגאווה בירושלים סטטוס משה פייגלין

בעוד חלק מהגולשים התנגדו לגישתו ולדבריו של פייגלין, גולשים רבים אחרים דווקא הסכימו איתו, ואט אט התפתח דיון (דיי תרבותי יש לומר) בעד ונגד קיום המצעד בעיר הבעייתית. הסטטוס של פייגלין זכה עד כה למאות תגובות ושיתופים. אספנו עבורכם חלק מהתגובות הבולטות כאן, אתם כמובן מוזמנים לבקר בעמוד של פייגלין ולהביע דעתכם באשר לנאמר.

1 2 6 5 4 3

בנימה אישית, ומבלי להיכנס כאן לעומק העניין, מצעד הגאווה הוא תמיד אירוע בעייתי. מצד אחד, זכותה של הקהילה להשמיע קולה ולחגוג את החופש שלה, אך מצד שני האירועים הללו מלווים לעיתים בהתערטלויות פומביות ובמפגנים בוטים שהיו מעוררי מחלוקת גם אם היו מתקיימים על ידי סטרייטים. מצעד הגאווה הוא ראוי וחייב להתקיים, אך לדעתי, הגיע הזמן לשים סוף לפרובוקציות המיותרות ולחגוג בדרכים הלגיטימיות וקצת יותר מקובלות. רחובות הערים הם עדין לא מועדוני חשפנות.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...