פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

סדרת תמונות מצמררת מעניקה הצצה לתוך ראשם של חיילים משוחררים עם פוסט טראומה

בסוף הקיץ האחרון, בזמן שאתם נהניתם מקרני השמש החמימות האחרונות לעונה ומצאתם זמן לקפוץ לים רגע לפני שכל העסק נהיה קר מדי, הצלם האמריקאי דווין מיטשל החליט לוותר על הפעילויות השגרתיות שיש לקיץ להציע, ויצא למסע צילום ברחבי ארצות הברית בו הוא מתעד את חייהם הכפולים של יוצאי צבא הסובלים מפוסט טראומה, לוחמים ולוחמות שכבר השתחררו פיזית מהצבא, אבל חיים את אותן סצנות קשות שחוו במהלך השירות שלהם בכל יום ובכל שעה, בתוך הראש שלהם.

פוסט טראומה 1פוסט טראומה 11

בסדרת הצילומים המרתקת והעוצמתית שלו, פוגש מיטשל את אותם יוצאי צבא בביתם, ומאפשר להם לבחור בעצמם את הסצנה, הלבוש והפריטים שיופיעו בתמונה, בהתאם לחוויות האישיות שלהם. התוצאה: תמונות חצי-סוריאליסטיות מדהימות שמצליחות להכניס אותנו הצופים, ולו לרגע קצר, לתוך ראשם של אותם אנשי צבא ולהעניק לנו הצצה נדירה לאופן בו המציאות משתקפת מבעד לעיניהם.

פוסט טראומה 2

מיטשל מספר כי מלבד העלאת המודעות לתופעה והעובדה שסדרת התמונות שלו מאפשרת לאנשים "רגילים" להבין את הקושי והאתגר הלא פשוט של מי שסובלים מפוסט טראומה בזמן שהם מנסים להשתלב שוב בחברה, הוא גילה כי הצילומים מהווים גם סוג של תרפיה עבור האנשים המצולמים שזוכים לשתף מעט מהחוויות שלהם, כאשר סערת הרגשות הסוערים שמתחוללת יום יום בראשם נחשפת מבעד לתמונות וזוכה סוף סוף לחשיפה ויזבילית שמקלה את הכאב.

פוסט טראומה 3פוסט טראומה 10פוסט טראומה 4

ברוב המקרים, כאשר המונח פוסט טראומה עולה בהקשר צבאי, אנחנו נוטים לחשוב באופן אוטומטי על הלם קרב, מקרה פרטי של התופעה, אך בצילומים שלו שלו בחר מיטשל לעסוק לא רק במקרים הללו, אלא גם בשני נושאים חשובים לא פחות שלא זוכים ליותר מדי תשומת לב: נטיות אובדניות בקרב חיילים משוחררים ופוסט טראומה המבוססת על הטרדות מיניות בצבא.

פוסט טראומה 5

פוסט טראומה 6

על פי מחקרים שנערכו בארצות הברית לפני כשנתיים, יותר מעשרים יוצאי צבא מתאבדים בכל יום ברחבי המדינה, כלומר אחד בכל 65 דקות בערך. בנוסף, עשרות אלפי חיילים לשעבר סוחבים עמם טראומות הקשורות להטרדות מיניות, כשב-85 אחוזים מהמקרים, הסיפורים הללו לא מדווחים ואתם חיילים לא זוכים לטיפול.

גם בארץ נוטים הצבא והתקשורת להעלים מעיננו את מקרי ההתאבדות הרבים בצבא, שיש הטוענים שהם גבוהים הרבה יותר ממה שנדמה לנו.

פוסט טראומה 7

פוסט טראומה 8

פוסט טראומה 9

את אלפי התמונות שצילם מיטשל במהלך המסע שלו בין הלוחמים ויוצאי הצבא, הוא רוצה לפרסם בספר חדש ולשם כך פתח קמפיין קיקסטארטר שם הוא מגייס כספים להשלמת המשימה. הנה עוד כמה תמונות מתוך הפרוייקט המצמרר.

פוסט טראומה 12

פוסט טראומה 13

תמונות באמצעות buzzFeed

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...