פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מנהיגים מפורסמים הופכים לדראג קווינס בסדרת גיפים משעשעת

הנה פרויקט שהייתי מאד מאד רוצה שיעשו לו גרסה ישראלית, כי הוא גם מצחיק וגם כיף! תכלס, תודו, מה יותר כיף מלהסתלבט קצת על האנשים שמנהלים לנו את החיים והעולם? שלפחות נדמיין לכמה שניות, שאנחנו קובעים איך דברים צריכים להראות. או לפחות איך הם…

האמן סיינט הוקס יצר פרויקט שנקרא  ‘War Drags You Out’. כמובן שאפילו לא ניסיתי לתרגמו לעברית כי אין טעם או אפשרות – מטרת הפרויקט היא להציג את מנהיגי העולם (שחלקם כבר לא בין החיים) כדראג קווינס. ללא ספק, קונספט מגניב, משחק מילים מעולה וביצוע משעשע מאוד.

סדרת התמונות מורכבת מגיפים, שמציגים את השינוי המתהווה ממראהו האמתי והמוכר של המנהיגו ועד לתוצאה הסופית בה הוא נראה כדראג קווין מוצלחת מן המניין. בין המנהיגים שאופרו בכבדות והולבשו בנצנצים ונוצות, תוכלו לזהות את אובמה, פוטין, בוש, קים ז'ונג און ועוד, כשלצד ההופעה המרשימה, ניתנו להם (או שמא עלי לומר, להן…?) גם שמות במה הורסים במיוחד. אחד מהאהובים עלי הוא מאדאם חוסיין.

Madame O’ Sane

2 (1)

את הרעיון קיבל הוקס לאחר שנכח לראשונה במופע דראג קווינס, ואלה, הצליחו להזכיר לו פוליטיקאים. הוא עמד על מספר דברים המשותפים להם: כינוי ראוותני, פרסונה עצמתית וסימן היכר 'מסחרי', וכן שעל שניהם מוטל להופיע ו'לבדר'.

הפרויקט נפתח עם אילוסטרציה של אוסמה בן לאדן, אך לאחר שקיבל 70 איומים על חייו וועבודתה הושחתה בנמל התעופה של קאבול, הוא החליט לעבוד לאילוסטרציות דיגיטליות בלבד.הוקס טוען שמטרת עבודתו היא לשקף את התנהלות הפוליטית שגובה מחיר לא רק בעולם הערבי אלא בעולם כולו, אך עם זאת יש לראותה בהומור והיא בעיקר 'פופ-ליטית' מאשר פוליטית.

1

Hitleria Hysteria

2

Georgia Buchette

3

Vladdy Pushin’

4

Baricka O’Bisha

5

Kimmy Jungle

6

מקור: Saint Hoax, The Huffington Post

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...