פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

תמונה של ברבי שמנה עוררה סערה ברשת

באתר האפנה למידות גדולות Plus Size Modeling עוררו לאחרונה דיון רשת סוער, כאשר פרסמו בעמוד הפייסבוק שלהם תמונה של בובת ברבי במידה גדולה במיוחד ולצידה שאלה באותיות שחורות מודגשות 'האם חברות הצעצועים צריכות להתחיל לייצר בובות ברבי במידות גדולות'. הם ביקשו מהגולשים לסמן 'לייק' במידה והם מסכימים ותגובה במידה ואינם מסכימים עם הרעיון.

בשנים האחרונות, ישנה נטייה מצד חברות אופנה רבות לשבור את המוסכמות ולהעסיק דוגמניות במידות גדולות יותר, ואנחנו מדברים על כל דוגמנית שאינה נראות כאילו סובלת מהרעבה חמורה, דוגמניות שעוזרות להציג לנשים המתבוננות בהן מודל נשי  קצת יותר אנושי ושונה מזה ה"נורמלי" אליו הרגילו אותן לאורך שנים. לכן, נשאלת השאלה: אם זה לגיטימי ונכון שגם נשים מלאות ידגמנו, ואם אכן הגוף הנשי האידאלי אינו הרזון הקלאסי והגיזרה הדקיקה אותם מפמפמים בטלוויזיה ובמגזינים של אפנה, אז מדוע זה לא לגיטימי שחברות הצעצועים יתחילו לייצר גם בובות ברבי מלאות?

1451983_617083104995407_1137375953_n

כאמור, התמונה הציתה במהרה דיון רשת סוער. מעל 36,000 גולשים נתנו לייק לתמונה שזכתה גם למעל 3500 תגובות, חלקן תומכות במהלך אפשרי שכזה וחלק לא מבוטל שממש לא זרם עם העניין וטען שייצור בובה כזאת זו טעות מכיוון שהוא מהווה מסר לילדות קטנות שזה בסדר להיות בעלות משקל עודף.

אגב, לא מדובר בתמונה חדשה שצצה משומקום. התמונה של הברבי המלאה כבר מסתובבת ברחבי הרשת עוד משנת 2011, כאשר זכתה במקום הראשון בתחרות פוטושופ של אתר Worth1000.com אשר מאתגר את הגולשים שלו עם תחרויות עיצוב שונות ומקוריות.

באותו נושא, אתמול פרסמנו כאן את סדרת המודעות הקוראת להגברת המודעות בקרב הורים לגבי תופעת השמנה בקרב ילדים בישראל. גם המודעות הללו, על אף המטרה הטובה לשמה נוצרו, הצליחו לעורר זעם וסלידה בקרב חלק מהגולשים שטענו שהקמפיין והמודעות גורמות לקיבוע הדעה על פיה אנשים מלאים הם פחות טובים מבחינת החברה.

במידה ויחליטו לייצר בובות כאלה, האם מדובר על מהלך שוויוני שיעזור לבנות לקבל את הגוף שלהן כמו שהוא ואולי אף יעזור במניעה של בעיות משקל ודימוי עצמי או לחילופין יעודד אורח חיים לא בריא? נשמח לשמוע את דעתכם בנושא.

באמצעות: huffingtonpost

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...