פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

11 מקומות מטורפים בעולם שדורשים חתיכת אומץ כדי להגיע אליהם

העולם הזה מלא באינסוף מקומות מדהימים ומופלאים ששווה לכל אחד להגיע אליהם מתישהו במהלך חייו. לצערנו, רובנו מלאים במחויבויות שונות וגם לא ממש שוחים בכסף ולכן, כנראה שנאלץ לוותר על הזכות לפגוש את רובם פנים מול פנים. ובכל זאת, אם אתם מתכננים את החופשה הבאה שלכם מחוץ לגבולות ישראל ואתם מחשיבים את עצמכם לאנשים אמיצים שהסכנה והפחד גורמים להם לאושר, יש כמה מקומות מטורפים שלא בטוח שידעתם על קיומם ולגמרי שווה לכם לבקר בהם אם אתם במקרה בסביבה.

אספנו עבורכם 11 דוגמאות לכמה מאתרים המסוכנים ביותר העולם, כאלה שדורשים המון אומץ, יצר הרפתקנות חזק ובעיקר פוליסת ביטוח איכותית כדי להגיע אליהם ולחזור כדי לספר. נורבגיה, שוויץ, ספרד, ארצות הברית, דרום אפריקה, אירלנד ואחרות, כולן ברשימה, ובכולן תוכלו למצוא אטרקציות תיירותיות מפתיעות שמרבית המטיילים השפויים לא ממש ימהרו לפקוד אותן. קחו אוויר ותתחילו לגלול, לא מומלץ לבעלי לב חלש.

הר קייראגבולטן (נורבגיה)

1 2

אחת מתופעות הטבע המרשימות של נורבגיה נמצאת על ההר. קייראגבולטן (Kjeragbolten) הוא סלע עגול ענק, התקוע כמו יתד בבקע צר בהר, בגובה 1,000 מ'. האמיצים ושוחרי ההרפתקאות מבין המטיילים לא מסתפקים בצילומו מרחוק, אלא עומדים עליו כדי להשיג תמונה מטורפת יותר. כדי להגיע אליו יש ללכת ברגל במסלול קשה ובוצי שלוקח 3-5 שעות.

הגשר התלוי מעל אגם טריפט (שוויץ)

3 4 5

אורכו של הגשרכמעט 170 מטרים והוא בגובה 91 מטרים מעל אגם טריפט שבמרכז שווייץ. זהו הגשר התלוי הארוך ביותר להולכי רגל באלפים.

הארובה הגנובה מארץ הקניונים (יוטה)

6

בחלקה המזרחי של המדינה, ליד הישוב מואב (Moab) נמצאת ארץ הקניונים (Canyonlands National Park), מקום מופלא, מדהים ומסוכן ואטרקציה גדולה עבור חובבי פעילות אתגרית נרחבת: הן לרוכבים, הן לשייטים והן למטפסים. אין באמת סיבה הגיונית לטפס על הארובה הגנובה ובכל זאת, כדי להוכיח לעצמם שהם מסוגלים, אנשים יעשו הכל. גם במחיר של סיכון מטורף שכזה.

קמיניטו דל ריי (ספרד)

7 8 9

הוא נחשב לשביל הטיול המפחיד בעולם והיה סגור 14 שנה, לאחר שלא מעט מטיילים מצאו בו את מותם. כעת הוא נפתח מחדש ושוקם בעזרת מסוק וכמה מיליוני אירו – תכירו את ה"קמיניטו דל ריי" (דרך המלך הקטנה) בספרד.

בריכת השטן במפלי ויקטוריה (אפריקה)

10 11 12

מפלי ויקטוריה הם המפלים הגבוהים ביותר בעולם וביקור בהם הוא חוויה מטלטלת שקשה לתאר במילים. אין פלא שהמפלים נחשבים לאחד משבעת פלאי העולם הטבעיים, ולגולת הכותרת של זימבבואה. אם תגיעו לשם, ולא תמותו מפחד, גם אתם תוכלו לצלם תמונה מטורפת שכזאת.

הגשר התלוי חוסייני-אגם בוריט (פקיסטן)

13 14 15

תושביו העניים של הכפר חוסייני שבצפון מזרח פקיסטן חיפשו דרך לעקוף את אגם בוריט שבעמק החוּנזה, כדי להגיע לערים הגדולות – ומתחו מעליו גשר בגובה 100 מטר ובאורך 170 מטר. אלא שמהנדסים הם לא היו, וכך נוצר גשר חוסייני שהוא מהמפחידים והמסוכנים בעולם.

צוקי מוהר (אירלנד)

16 17

מסלול האופניים הלא רשמי הזה באירלנד נקרא גם "צוק השיגעון". למה? כי רק משוגעים יסכימו לעלות עליו עם אופניים! רוחבו של השביל אינו עולה על 1.2 מטרים בנקודה הכי רחבה בו והצוק עצמו מתפורר באופן תמידי. שיהיה לכולנו בהצלחה.

הר האושן (סין)

18 19 20

הטיפוס המסוכן והפופולארי ביותר בסין הוא במעלה הר האושן, והוא מורט עצבים מתחילתו ועד סופו. הייתם חושבים שמדרגות אנכיות וגשרים צרים ורעועים יהיו סיבה מספקת שלא להסתכן בטיול כזה, אך זה לא עוצר את מאות התיירים והמקומיים שמנסים את החוויה המפחידה הזו מדי יום.

הר ווינו פיצ'ו (פרו)

21 22

23

לעולם לא תראו את מאצ'ו פיצ'ו כמו שתראו אותה מפסגת הר ווינו פיצ'ו. הבעיה היא שההגעה אליה עלולה להיות מסוכנת. שבילים לא מסומנים, מדרגות אנכיות ומחליקות תלויות באוויר וכמות החמצן הנמוכה השוררת בגובה הרב הופכות את המסע הזה לקשה, מסוכן ובוגדני.

טרולטונגה (נורבגיה)

24 25 26

טרולטונגה (לשון הטרול) היא אחת התצפיות היפות ביותר בנורבגיה. היא נוצרה באמצעות קרחונים ענקיים ששחקו את שכבת הסלע לפני אלפי שנים, והמוני מטיילים מגיעים למקום כדי לשבת בקצה הצוק, על לשון הטרול.המלצה: אל תנסו את התרגיל שמבצע הבחור בתמונה האחרונה.

דרך יונגס (בוליביה)

27 28

דרך יונגס בבוליביה מוכרת יותר בשמה הלא רשמי "דרך המוות" בגלל עשרות הפועלים שמצאו שם את מותם בסלילתו. כמובן, השם הזה תופס לחלוטין גם היום. התחזוקה הרעועה של השבילים הצרים ביחד חוסר המקצועיות של הנהגים המקומיים גרמו ללא מעט מטיילים לקפח את חייהם בשביל, שממשיך, למרות הסכנות הרבות, להוות את אחת האטרקציות התיירותיות הכי גדולות בבוליביה.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...