פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מצמרר: 15 תמונות לפני-אחרי של נשים שהצליחו לנצח את האנורקסיה

במהלך השיטוטים שלכם ברשת, ודאי נתקלתם לא פעם ולא פעמיים בסיפורים מדהימים על אנשים ששקלו טונות, שינו לחלוטין את חייהם מהקצה אל הקצה והצליחו להשיל מעליהם ארגזים של קילוגרמים עודפים, בדרך למראה חדש ורזה. ואולם, בעוד הסיפורים האלה אהובים במיוחד על האתרים השונים, מצטלמים נהדר וזוכים לרוב לרייטינג וחשיפה גבוהים, הסיפורים ההפוכים והפחות נעימים לצפייה, אלה הכוללים תמונות מחרידות של נערות ונערים בתת משקל, נבלעים במרתפים החשוכים של האינרטנט. ככה זה, העין שלנו לא אוהבת אימג'ים מזעזעים.

סדרת התמונות המהפנטת והמצמררת הבאה, מציגה 15 תמונות לפני-אחרי של 14 נשים וגבר אחד, שפיתחו הפרעות אכילה חמורות, חלו באנורקסיה והגיעו לתת משקל קיצוני ומחריד שגרם להם להיראות כמו שלדים מהלכים, ולהגיע כפסע מהמוות. למזלם של האנשים הללו, ובניגוד לרבים אחרים שנכשלו במאבק, הם הצליחו להתגבר על המחלה עם המון כוח רצון ונחישות ולחזור לנהל חיים בריאים ומאושרים.

כל אחד מהסיפורים הללו מעורר השראה בדרך המיוחדת שלו, והם כולם מרגשים ולעיתים אף בלתי נתפסים ומובילים למסקנה ברורה אחת: אי אפשר לצאת מזה לבד. אם אתם מכירים אדם שסובל מהפרעות אכילה אל תתעלמו. עזרו לו או לה לקבל סיוע, ואולי גם הם יכנסו לצד הנכון של הסטטיסטיקה.

*****

בשיא מחלתה שקלה בריטני 7 קילו מתחת למשקל המינימום המקובל לבחורה במידותיה, היות וצרכה כמות זעומה של 600 קלוריות ביום. היום לעומת זאת היא מגדירה את עצמה כ"שורדת במידה פלוס" ומסייעת לבחורות אחרות בעלות הפרעות אכילה.

נשים שניצחו את האנורקסיה 1

הארייט סמית' נלחמה בהפרעות האכילה שלה במשך שנים ובשיא המחלה שקלה 31 קילו (!!). הרופאים בישרו לה כי נותרו לה כשבועיים לחיות אם תישאר במצב הזה, מה שגרם לה לעשות מאמץ כביר ולשנות את חייה. כיום היא כבר שוקלת 55 קילו, עוסקת בספורט וחזקה מתמיד.

נשים שניצחו את האנורקסיה 2

ארבע שנים של מאבק באנורקסיה הותירו את רייצ'ל ג'ונסון בת ה-20 כשהיא במשקל של 28 קילוגרמים בלבד, כפי שניתן לראות בתמונה המזעזעת. לטענתה, הפרעות האכילה שלה התפתחו בעקבות ההערצה שלה ל"גוף המושלם" של סלבריטאיות ודוגמניות שתמונותיהן מרוטשות באמצעות תכנות עריכה שונות כדי להקנות להם מראה "אידיאלי" ולא אנושי. כיום היא בריאה ונאבקת ביחד עם אמה בחברות פרסום ומגזינים שונים בכדי שיפסיקו להשתמש בפוטושופ וימנעו מנערות אחרות לפתח בעיות הערכה עצמית והתדרדרות לאנורקסיה.

נשים שניצחו את האנורקסיה 3

ג'ו ג'ונסון החלה לפתח הפרעות אכילה כבר בגיל 11, ושש שנים לאחר מכן כשהיא בסה"כ בת 17 התבשרה על ידי רופאיה כי נותרו לה 48 שעות לחיות. לאחר שהצליחה לשרוד, החליטה ג'ו לחפש עבודה במקדונלד'ס מתוך מחשבה שהאוכל שם יגרה אותה לאכול. כמו בסיפור אגדה, התאהבה ג'ו במנהל המשמרת שלה שגם עודד אותה לאכול ופיקח עליה, וכיום השניים נשואים פלוס שני קטנטנים.

נשים שניצחו את האנורקסיה 4

בשיא הרזון שלה, שקלה הבחורה הזאת 46 קילו, מעט מאוד ביחס לעובדה שהיא מתנשאת לגובה של מעל 1.70. שישה חודשים ושנים עשר קילו מאוחר יותר, כבר ניתן לראות את ההתקדמות שלה בהתגברות על המחלה, ובעיקר את החיוך הכובש.

נשים שניצחו את האנורקסיה 5

התמונה הראשונה שהעלתה אנתוניה אריקסון לחשבון האינסטגרם החדש שלה הייתה תמונה מזעזעת שלה אותה צילמה בחדר בית החולים ואליה התווסף הכיתוב "בבית החולים בעקבות אנורקסיה". בהחלטה אמיצה, החליטה אנתוניה לתעד את תהליך ההחלמה שלה בלוג שפתחה. התמונה המחרידה באינסטגרם שלה התחלפה אט אט בסדרת תמונות אמיצות המתעדות את תהליך ההחלמה שלה, והחזרה של הגוף שלה להיות חזק ובריא.

נשים שניצחו את האנורקסיה 6

בתחילת הלימודים שלה בתיכון, הגיע מג לנקודת שיא הרזון שלה. היא התוודתה על הבעיה שלה בפני הוריה ששלחו אותה לפסיכולוג שקבע כי עליה להעביר את השנה הקרובה בטיפול בבית החולים. אלא שלמג היו תכניות אחרות, ועם המון כוח רצון, מפגשי תמיכה ועזרה מדיאטנית צמודה החלה לחזק את גופה ולהעלות במשקל. היא אוכלת שש ארוחות ביום כדי לעזור לגופה לתפקד כראוי, ונאבקה במחלה במשך שש שנים רצופות עד שהגיע למראה החדש שלה בתמונה.

נשים שניצחו את האנורקסיה 7

מורגן תמיד היתה רזה, אבל כשירדה למשקל של 45 קילוגרמים, הגיעה למסקנה שהיא נראית כמו שלד. תחילה היא לא רצתה לטפל בעצמה אבל לאחר שהחבר שלה שכנע אותה והביע דאגה, החליטה לקחת את העניינים לידיים. מורגן קראה באינטרנט על השפעות האנורקסיה על גופה והחלה לסמן לעצמה יעדים קטנים בדרך להיות בריאה שוב.

נשים שניצחו את האנורקסיה 8

הבחורה הזאת, שפרסמה את תמונותיה באתר Reddit, טוענת שנקלעה להפרעות אכילה לאחר שהייתה חייבת להשיג שליטה על תחום כלשהו בחייה. באמצעות התמיכה של המשפחה והארוס התגברה על תת המשקל ומצליחה לחזור אט אט לקו הבריאות.

נשים שניצחו את האנורקסיה 9

כפי שממחישה התמונה השמאלית של הת'ר פרנק, הפרעות האכילה הביאו אותה לתת משקל נוראי בעקבותיו המליצו הרופאים לאשפז אותה בבית החולים. ואולם, ביקור קטן בדיסנילנד, הוא זה שהביא את השינוי לחייה. פרנק ישבה במסעדה והבינה כי איש מהנוכחים לא מכיר אותה, ולא את הפרעות האכילה שלה, מה שגרם לה לנשנש חתיכת פיצה. הטעם הנהדר גרם לה להיזכר כמה כיף יכול להיות אוכל ולאחר החזרה מהחופשה, המשיכה לאכול והעלתה במשקל. התוצאה: התמונה המהממת שלה מצד ימין.

נשים שניצחו את האנורקסיה 10

קשה להאמין, אבל לורן ביילי, הבחורה שנראית כמו שלד בתמונה משמאל, כבר הגיעה למשקל של 26 קילוגרם בלבד כתוצאה מאנורקסיה קשה שליוותה אותה במשך יותר מעשר שנים. בשיר המחלה, הלכה ביילי יותר מעשר שעות ביום ברגל כדי למנוע מעצמה לעלות במשקל.אחרי שאושפזה בבית החולים החליטה לורן לבצע שינוי בחיה וכיום כפי שניתןל ראות מצד ימין, היא בריאה ומקווה שהסיפור שלה ישמש השראה לבנות אחרות שנמצאות במצבה.

נשים שניצחו את האנורקסיה 11

לאחר שמונה שנים של מאבק יומיומי באנורקסיה הודיעו הרופאים להיילי ווילד כי במצבה, נותרו לה ימים ספורים לחיות. אחרי הבשורה הזאת וביקורים רבים בבתי חולים, הצליחה באמצעות תמיכה רבה מאמא שלה להתחיל להעלות במשקל. המאבק במחלה נשא פירות, ובהמשך הצליחה היילי אף להיכנס להריון, ובזכות הרגלי האכילה החדשים והבריאים, ילדה בן בכור בריא לחלוטין.

נשים שניצחו את האנורקסיה 12

קייט פנצ'ר החלה לפתח הפרעות אכילה לאחר שהחבר שלה איים עליה שיפרד ממנה אם תעלה במשקל. למזלה, היא נפרדה ממנו בזמן וזכתה להכיר את בעלה לעתיד, שתמך בה ועזר לה לחזור לקו הבריאות לאחר שרכש עבורה שמלת חתונה שגדולה עליה בשתי מידות. כשהעניק לה את השמלה אמר לה שתהיה חייבת להעלות במשקל כדי שתוכל לבוש אותה, וכפי שתראו בתמונה, התעלול הזה עבד לו לא רע בכלל.

נשים שניצחו את האנורקסיה 13

הגולשת הזאת, שפרסמה את סיפורה באתר Reddit, היא אמנית טרפז. האנורקסיה שלה שגרמה לה לחולה וחולי גרמה לה להפסיד אימונים ולחוסר יכולת לבטא את הכישרון שלה. כיום היא אחרי ניצחון במאבק, ומעדיפה להיות חזקה מאשר רזה. אה, והיא חזרה להתאמן ולבצע תרגילים אקרובטיים כמו פעם.

נשים שניצחו את האנורקסיה 15

הלחץ בלימודים הוא זה שגרם למתיו, הבחור התמונה, לפתח אנורקסיה חמורה, שבשלב מסויים גרמה לו להתקף לב. לאחר שהיה קרוב מתמיד למוות והבין כמה הסיפור הזה משפיע על אמו, החליט לשנות פאזה והתמקד בתהליך ההחלמה. כשגופו התחזק מעט החל לעסוק בכושר גופני פיתוח גוף וכיום הוא בחור בריא ומלא ביטחון.

נשים שניצחו את האנורקסיה 14

מקור: distractify

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...