פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

סדרת תמונות קורעת לב מתעדת ילד בעל מוגבלות קשה בשגרת חייו

ג'ון הוא ילד קטן וחמוד בן 11, אך הוא מאוד שונה מילדים אחרים בגילו. הוא נולד ללא עיניים (העיניים בתמונות הן עיניים מלאכותיות שמוכנסות לארובות העין) וסובל מבעיות התפתחותיות שמונעות ממנו את יכולת הדיבור ואינן מאפשרות לו להתנייד בכוחות עצמו. יחד עם זאת ולמרות כל המגבלות, הוא מצליח לחיות חיים מלאים ומעניינים אותם בחרה לתעד הצלמת שרה מארי ראמסו, בסדרת התמונות הבאה שפשוט שברה לנו את הלב.

הכל התחיל כאשר שרה קיבלה משימה בבית הספר לצילום בו היא לומדת והתבקשה ללוות ולתעד במשך שבוע אדם עם שונות חברתית. שרה הכירה את ג'ון ומשפחתו אשר גרים ברחוב בו היא מתגוררת. שרה אזרה אומץ, ניגשה אל הוריו ושאלה אותם אם הם יסכימו שהיא תלווה אותו למשך תקופה בה תתעד את חייו. ההורים הסכימו ומאז ג'ון הפך להיות מרכז עבודתה של הצלמת.

שרה מספרת כי המטרה העיקרית שלה היתה להבין את ג'ון ואת הרגשות שלו ואכן, לקח זמן לא מבוטל עד שהיא הצליחה להבין את שפת הגוף המיוחדת שלו. בתחילה היא העדיפה להכיר את ג'ון ומשפחתו מבלי לשלוף את המצלמה שלה ולתעד אותם. היא רצתה לגרום להם להרגיש בנוח לידה ולהתנהג כמה שיותר בטבעיות. לאחר שהחומות ביניהם נשברו והיא הרגישה שהם רגועים וטבעיים על ידה, היא יכלה להתקרב אל ג'ון ולתעד רגעים אינטימים בחייו.

למרות שהנכות של ג'ון מקשה עליו לתקשר עם העולם ועם המצלמה של שרה, האישיות והפרספקטיבה המדהימה שלו על החיים קורנת מבעד לתמונות. פשוט מקסים.

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

 

10

 

11

 

12

באמצעות sararamsoe.com

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...