פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

אז ועכשיו: כך נראית היום הצבה המפורסמת שנלכדה בתוך לולאת פלסטיק במשך ארבע שנים

אי שם בשנת 1995, צולמה התמונה הבאה שהפכה עם השנים לאחת התמונות המוכרות ברשת. הצילום המפורסם מציג את פינאט (בוטן), צבה מסוג צבגון אדום אוזן, שנמצאה כשגופה עטוף בלולאת פלסטיק ששימשה בעבר לאריזת שישיית פחיות בירה ונכרך מסביב לגופה כשהייתה קטנה בגלל אנשים לא אחראיים שבחרו להשליך את הפסולת שלהם בטבע במקום בפח האשפה.

צבה 1

במשך ארבע השנים הראשונות של חייה, עטף הפלסטיק את גופה של פינאט לפני שנמצאה וחולצה  על ידי מחלקת השימור של מדינת מיזורי בארצות הברית, ארבע שנים בהם גופה גדל מסביב ללולאת הפלסטיק, מה שהותיר את השריון שלה פגום ומעוות וגרם לה לבעיות התפתחותיות ומגבלה קשה בתנועה כשהיא חשופה למתקפות של טורפים פוטנציאלים. אז מה עלה בגורלה? טוב ששאלתם, כי יש לנו תשובה והיא הולכת להפתיע אתכם.

צבה 2

קשה להאמין, אבל באורח פלא, למרות הטראומה שחוותה ועל אף מצבה הגופני שלא מאפשר לה לחזור לחיים חופשיים בטבע, בוטן המתוקה חייה ונושמת גם היום ויותר מעשרים שנים מאז חולצה הפכה לסמל למאבק נגד זיהום הסביבה והעלאת המודעות לנזקים האדירים לטבע שנגרמים בגלל חוסר ערנות וחוסר אכפתיות מצד בני האדם.

הצבה המתוקה הפכה לקמע של מחלקת השימור של מיזורי והופיעה במהלך השנים באינסוף קמפיינים שלו תחת הסלוגן "לא עוד אשפה" במטרה לנסות ולחנך ילדים ומבוגרים כאחד, להשליך את הפסולת שלהם רק במקומות המיועדים לכך כדי לא לפגוע בבעלי החיים ובטבע. לאחרונה, אף פורסמה תמונה חדשה ומרגשת של פינאט שעושה צעדי ענק לעבר גיל 30, אותו כנראה תחגוג במסיבה חגיגית שוודאי לא תכלול שישיות בירה.

צבה 3

"אני רואה את התמונה שלה בכל רחבי הרשת" מספרת איימי ווילקינסון, המטפלת הצמודה של בוטן ומוסיפה: "היא משמשת כפרזנטורית בקמפיינים חשובים ברחבי העולם. אנשים רואים ולומדים את הסיפור שלה ומבינים את ההשלכות של המעשים שלהם. המצב הבריאותי שלה מצוין, היא ללא ספק צבה לוחמת".

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...