פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

הבחור הזה צובע תמונות שחור לבן מתקופת השואה כדי לדאוג שאף אחד לעולם לא ישכח אותה

יואכים ווסט, מעצב גרפי ואמן אמריקאי מוכשר במיוחד, קרא לאחרונה כתבה שהתפרסמה בעיתון New York Times והפתיעה אותו מאוד. על פי המאמר שפורסם ביום הזיכרון לשואה ולגבורה שחל לפני כשבועיים, למרות הקולות שקוראים "לעולם לא לשכוח" והמחשבה שמדובר באירוע שכולם מכירים, העם האמריקאי דווקא לא ממש שוחה בחומר ויותר מכך, טועה בפרטים אלמנטריים שקשורים לשואה שעבר העם היהודי.

על פי סקר שנערך בקרב האוכלוסייה האמריקאית, 31% מהאמריקאים משוכנעים שבשואה נרצחו פחות מ-2 מליון יהודים. הבורות בולטת עוד יותר כשהנשאלים הם מתוך דור ה-Y, כלומר אנשים בשנות ה-30 וה-40 לחייהם. שם 41% חושבים כך. על פי אותו סקר, 41% מהאמריקאים ו-66% מבני דור ה-Y לא יודעים מה היה "אושוויץ" והגרוע מכל, מעל 50 אחוז מהנשאלים בטוחים שהיטלר תפס את השלטון בגרמניה בכוח.

הנתונים המפחידים הללו, שגורמים לכל בר דעת לתהות האם יכול להגיע יום בו השואה לא תיזכר עוד כפי שהתרחשה במציאות, הובילו את ווסט להעיר לחיים שוב פרויקט עליו התחיל לעבוד לפני כמה שנים, במסגרתו החל לצבוע תמונות שחור-לבן מתקופת השואה באמצעים דיגיטליים, כדי להגביר את העוצמה שלהם ולעזור ליצור אמפתיה גדולה יותר כלפי קרבנות השואה בקרב אנשים שמביטים בהן.

"התחלתי לעבוד על סדרת התמונות הללו כבר מזמן, ואף פרסמתי אותן בבלוג ובפייסבוק שלי" מספר יואכים. "לצערי, החשיפה לא היתה מספקת ולכן הרגשתי צורך, במיוחד אחרי שקראתי את המאמר ההוא, ליצור תמונות צבע חדשות ולפרסם את כולן שוב". הנה כל התמונות המשוחזרות בצבע לפניכם.

אנה פרנק

טבעות נישואין שנמצאו במחנה הריכוז וההשמדה בוכנוואלד

תמונת צבע של נערה קתולית בת 14 בשם צ’סלאבה קווקה שנרצחה באושוויץ בשנים 1942-3 (הסיפור כאן)

תמונה של הדרגשים עליהם ישנו היהודים במחנה ההשמדה אושוויץ

המשרפות במחנה ההשמדה דכאו (קשה לצפייה)

תמונה שצולמה בפולין בין השנים 1939-40

תמונה שצולמה בפולין בין השנים 1939-40

תמונה שצולמה בפולין בין השנים 1939-40

תמונה שצולמה בפולין בין השנים 1939-40

תמונה שצולמה בפולין בין השנים 1939-40

יואכים ווסט: אינסטגרם | האתר הרשמי

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...