פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

הסוף המפתיע והמטורף של סרטון הפרסומת הזה ישאיר אתכם בהלם מוחלט

כפי שאנחנו תמיד נוהגים במקרים של סרטונים מהסוג זה, לפני שנהרוס לכם את הצפייה עם מילים וספויילרים מיותרים, פשוט לחצו Play וצפו בסרטון המטורף הבא.


תשדיר השירות הזה הטראגי ומעורר המחלוקת הזה, שנוצר על ידי סוכנות הפרסום בלפאסט עבור אגף הסביבה הממשלתי (DEO) באירלנד , מעורר תגובות נזעמות וכעס רב ברשת בשבוע האחרון, בעיקר בזכות הסיום המטורף והקשה מאוד לצפייה שלו, שמעורר שוב את השאלה האם יש טעם בטקטיקות הפחדה מהסוג הזה, והאם הן באמת מצליחות להעביר את המסר ולגעת באותם נהגים שמשתוללים על הכביש.

הסרטון מציג חבורת ילדים בכיתה בבית ספר יסודי בזמן שהם צוחקים, משחקים ולומדים, כשברקע מתנגנת גרסה רגועה ושקטה של אחד מלהיטי הרוק הקלאסיים של להקת גנז אנ' רוזס, Sweat child Of Mine.  כבר בשלב הזה בסרטון ברור שמשהו רע עתיד להתרחש לאור אוירת הפסטורליות הרועמת, אולם שום דבר לא מכין את הצופה לחוויה הדרמטית והלא נעימה שהוא הולך לחוות כמה שניות מאוחר יותר. בסיום הסרטון מסביר הקריין כי מאז שנת 2000 נהרגה כיתה שלמה של ילדים בכבישים וקורא לצופים להתבייש בעצמם.

כאמור, הסרטון שגרף מליוני צפיות בימים האחרונים מעורר ויכוחים סוערים ברשת ובעיקר באירלנד, שם קמו קולות רבים הקוראים לצנזר את הסרטון ולמנוע את שידורו. אחד הגולשים הגדיל ואמר כי "לאור המגמה בסרטונים האחרונים בענייני מוות בכבישים, צריך להקים קבוצת תמיכה לנפגעי תשדירי שירות".

למרות שראינו בעבר לא מעט פרסומות ותשדירים עצמתיים ופרובוקטיבים מהסוג הזה, אפשר בהחלט לומר שהסרטון הזה לוקח את הקונספט צעד אחד קדימה, ולמרות שלא מראה דם או מראות זוועה, מצליח להיות מחריד ומזעזע. מה דעתכם?

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...