פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

בעקבות ההכרזה של אורנג': חמישה דברים שתוכלו לעשות ברשת 4G החדשה

אחרי שהושקה במעל 90 מדינות ויותר מ-250 מפעילות סלולאריות בעולם, רשת התקשורת הסלולארית המתקדמת 4G מגיעה גם לישראל.

במסיבת עיתונאים מיוחדת שקיימה חברת אורנג אתמול בבוקר בהרצליה, הודיע מנכ"ל פרטנר חיים רומנו, כי לאחר סדרת ניסויים והכנות בחודשים האחרונים, אורנג' מוכנה באופן רשמי להפעלת רשת 4G, וכעת נותר רק לחכות לסיום התהליכים הבירוקרטיים במשרד התקשורת כדי שאנחנו הצרכנים נוכל סוף סוף להינות מהרשת המתקדמת.

אורנג' תהיה המפעילה הסלולארית הראשונה בישראל שתתמוך בשירותי הרשת המתקדמת שכאמור, הפכה כבר לסטנדרט במדינות רבות בעולם. טכנולוגיית הדור הרביעי תציע למשתמשים גלישה סלולארית במהירות שיא שתעמוד על 150MGps) 150 מגה בייט לשניה) בהורדה ו-50MGps בהעלאה, נתונים מפלצתיים שמשאירים מאחור אפילו את רשת האינטרנט הנייחת.

אורנג' 2
מתוך בדיקת המהירות של אורנג'

על הנייר, הנתונים האלו מאוד מרשימים, אבל איך תשפיע בפועל הגלישה ברשת הדור הרביעי של אורנג' על השימוש היומיומי של כולנו בסמארטפונים שלנו? הנה כמה שדרוגים בולטים שעשויים להשפיע באופן מהותי על הרגלי צריכת התכנים והעבודה שלנו, כפי שהכרנו אותם עד היום.

שיחות ושיחות וידאו

מתי בפעם האחרונה ניהלתם באמצעות הסמארטפון שלכם שיחת וידאו? למרות שהשירות הזה קיים ומובנה היום כמעט בכל מכשיר סלולארי חכם, מרבית האנשים לא משתמשים בו כלל עקב איכות הוידאו הירודה, האיטיות, והשיבושים והתקיעות הרבים במהלך השיחה. רשת הדור הרביעי של אורנג' תאפשר שיחות קוליות באיכות גבוהה הרבה יותר, וגם שיחות וידאו רציפות באיכות HD וללא תקלות, מה שודאי יבסס את מעמדה של שיחת הוידאו ככלי לגיטימי וסטנדרטי.

הורדת תכנים ומשחקים ושדרוג אפליקציות קיימות

קצב הגלישה המטורף ברשת המשודרגת של אורנג' תאפשר לכם להוריד לנייד שלכם תכנים בקצב כמוהו עדין לא הכרתם, הגבוה פי עשר לערך מקצב ההורדה הקיים.  כמו כן תאפשר הרשת להינות ממשחקי און ליין ברשת ללא השהייה.

בנוסף, אפליקציות קיימות יהפכו חכמות יותר. למשל, אפליקציית השעון המעורר שלכם שתוכל להתעדכן בזמן שאתם ישנים על מצב הכבישים בבוקר, ולהעיר אתכם מוקדם יותר במידה ויש עומס חריג בכבישים, או מזג אויר סוער.


שידורים חיים, טלויזיה, שירותי חירום והצלה

רשת 4G תאפשר העברת וידאו בשידור חי מכל מקום ובאיכות גבוהה במיוחד. לא בטוח שתוכלו לצפות בשנים הקרובות במשחקי כדורגל או אירועים אחרים באיכות HD, אבל בנוגע לשידורים באיכות רגילה, מדובר בהתקדמות של ממש. בנוסף, תתאפשר העברת תכנים ישירות מהסלולאר לטלויזיה באמצעות ממירים מיוחדים, מה שעשוי לפתוח את שוק הכבלים לתחרות חדשה, ואולי גם חברות חדשות שיציעו ערוצי טלויזיה סלולארים.

היכולת לשדר וידאו חי באיכות גבוה דרך הרשת עשוייה לסייע גם לשירותי החירום וההצלה למשל, שאמבולנס שמשדר וידאו חיי לרופאים שנמצאים בבית החולים, מצלמות אבטחה המשדרות צילומים חיים לניידים של המאבטחים, עזרה ראשונה בוידאו ועוד.

אורנג' 3

שירותי ענן, משרד בכל מקום

כיום, כאשר שירותי מחשוב ענן הופכים אט אט לסטנדרט, רק הכרחי שרשת הגלישה הסלולארית שלנו תאפשר לנו להינות מהם. גם כאן באה לידי ביטוי מהירות ההורדה הגבוהה של רשת הדור הרביעי שתאפשר לנו להינות משלל שירותי ענן כמו iCloud, Spotify, amazon, Google Music ועוד.

גם בכל מה שקשור לעבודה מהבית או גישה לרשת הענן של החברה בה אתם עובדים צפוי שדרוג משמעותי, כאשר הרשת החדשה של אורנג' תאפשר לכם להוריד בקלות רבה מצגות כבדות, פרזנטציות, קבצי וידאו גדולים, לחלוק עם עמיתים לעבודה קבצים שאתם יצרתם, וגם לעבוד בקלות על תוכנות אופיס על כל סוגיהן גם אם אתם לא נמצאים מול מחשב בבית או במשרד.

תעשיית הרכבים

אחד הדברים היותר מעניינים ברשת הדור הרביעי הוא שיתוף הפעולה בין רשתות הסלולאר ליצרניות הרכבים, שיתוף פעולה שעתיד להפוך את מרבית דגמי הרכבים החדשים (קורה כבר עכשיו) לתחנות אינטרנט ניידות, כך כל הנוסעים ברכב יוכלו לגלוש מהירויות גבוהות במיוחד באמצעות הרשת הסלולארית המתקדמת.

בנוסף, מפותחות אפליקציות חדשניות לרכבים. דמיינו לעצמכם שכמה רגעים לפני שאתם נכנסים לרכב בבוקר, אפליקציה מיוחדת מזהה את נתוני מזג האויר ודואגת שהשמשה תהיה נקייה מאדים עוד לפני שנכנסתם אליו. ומה עם אפליקציה  מובנית ברכב המאפשרת לכם לדעת מתי הרמזור ירוק ולהתאים את מהירות הנסיעה שלכם כדי שלא תתקלו בגל אדום? האפשרויות הן בלתי מוגבלות, ונתמכות על ידי רשת 4G.

לסיכום, כנראה לנאלץ לחכות עוד כמה חודשים עד שנוכל להתחיל ליהנות מכל מה שיש לרשת הדור הרביעי להציע לנו, אבל לאחר ההכרזה החגיגית של אורנג', שגם הדגימה במסיבת העיתונאים את יכולות הרשת שלה כשהעבירה שידור חי מחדר החזרות של נגן הגיטרה סינגולדה ובנוסף הוכיחה קצבי הורדה גבוהים במיוחד, היום הזה בהחלט נראה קרוב מתמיד.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...