פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

כך נראה היום התינוק שנולד עם תסמונת נדירה שהפכה אותו ל"פינוקיו אנושי"

איימי פול, צעירה בת 22 מוויילס, הייתה בשבוע ה-20 להריונה כשביצעה בדיקת אולטרסאונד שגרתית העוקבת אחר התפתחות העובר. אלא שבבדיקה, גילו הרופאים רקמות רכות שצומחות על פניו של התינוק, ממצא מדאיג שהדליק אצלם נורה אדומה, אך לא אפשר להם לקבוע כיצד יפתח וישפיע על העובר בהמשך הדרך.

אולי 18

כמה חודשים מאוחר יותר, בפברואר 2014, הגיעה התשובה, כאשר אולי המתוק הגיח לעולם בלידה שגרתית בבית החולים האוניברסיטאי בעיר קרדיף, כשהוא סובל מאנצפלוצלה, תסמונת נדירה שגרמה לחלק מהמוח לצמוח אל תוך האף דרך סדק בגולגולת שלו.

אולי 17אולי 3

"כשהמיילדת הניחה לראשונה את אולי בזרועותיי מיד אחרי הלידה, הייתי מאוד מאוד מופתעת וכמעט ולא יכלתי לדבר. הוא היה כל כך פצפון אבל על האף שלו הופיעה בליטה בגודל של כדור גולף" מספרת איימי. "בהתחלה לא כל כך הבנתי איך להתמודד עם העניין, אבל מיד ידעתי שאני אוהב אותו, לא משנה איך הוא נראה".

Pic By HotSpot Media - BOY WHOSE BRAIN GREW IN NOSE IS REAL-LIFE PINOCCHIO - IN PIC - Ollie Trezise, before his surgery to remove the sac of brain fluid on his nose. - A little boy whose brain grew inside his nose has been described as the 'real-life Pinocchio' by his proud mum. Adorable Ollie Trezise, from Maesteg, Wales, was born with a rare condition which caused his brain to grow through a crack in his skull into his nose - making it stick out like the Disney character, Pinocchio. As the lad grew, so did his nose - forcing the 21-month-old to undergo several painful operations to enable him to breathe. But his mum, Amy Poole, 22, says the brave tot is now bombarded with cruel comments from strangers....SEE HOTSPOT MEDIA COPY 0121 551 1004אולי 12אולי 15

אולם, מלבד העניין האסתטי שגורם לו להיראות קצת כמו פינוקיו אנושי, הפגם המולד הזה סיכן את חייו של אולי, וכשהוא בסה"כ בן 9 חודשים, העולל החמוד נאלץ לעבור ניתוח נוירוכירורגי לא פשוט במטרה לפתוח את תעלות האף שלו ולאפשר לו לנשום כראוי.

"הייתי מפוחדת ומבוהלת לאפשר לאולי לעבור ניתוח מורכב שכזה. הוא היה כל כך שביר ולא יכולתי לשאת את המחשבה שאולי אאבד אותו, אבל הרופאים הסבירו לי שבמצב הנוכחי הוא נמצא בסיכון גבוה וכל פציעה באף עלולה לגרום לזיהומים וסיבוכים, אז לא נותרה ברירה", סיפרה איימי בהתרגשות.

אולי 5אולי 13

במסגרת הניתוח שנערך בבית החולים ברמינגהם ונמשך קצת יותר משעתיים, נאלצו הרופאים לפתוח את הגולגולת של אולי על מנת להסיר את נוזלי המוח המיותרים ולבנות מחדש את האף שלו. למרבה השמחה, הניתוח עבר בהצלחה, אולי הספיק להחלים מאז וחוץ מצלקת זיג-זג ענקית על ראשו, חזר במהירות להיות ילד מלא שמחת חיים שנהנה לשחק ולהשתובב עם אחותו אנאבל בת ה-4.

התפרים בראשו של אולי לאחר הניתוח שעבר

אולי 6

את סיפורו המרגש של אולי, החליטה אמו לחשוף בעקבות התגובות המרושעות להן זכתה מצדם של אנשים שלא ממש ידעו איך לקבל את המראה המוזר של התינוק שלה. איימי מספרת שזכתה לקבל המון הערות מרושעות של אנשים שכינו אותו מכוער וטענו שכלל לא היה צריך להיוולד. "פעם אחת, אישה זרה אמרה לי שלא הייתי צריכה ללדת אותו. פרצתי בדמעות, כי עבורי אולי הוא מושלם. הוא הפינוקיו האנושי שלי ואני לא יכולה להיות יותר גאה בו". כעת היא מקווה שהסיפור והתמונות של אולי יגרמו לאנשים לשנות את הגישה שלהם.

כך נראה אולי אחרי הניתוח שעבר, היום כשהוא כמעט בן שנתיים

אולי 7Pic By HotSpot Media - BOY WHOSE BRAIN GREW IN NOSE IS REAL-LIFE PINOCCHIO - IN PIC - Amy Poole, 22, with son Ollie Trezise, now 21-months-old. - A little boy whose brain grew inside his nose has been described as the 'real-life Pinocchio' by his proud mum. Adorable Ollie Trezise, from Maesteg, Wales, was born with a rare condition which caused his brain to grow through a crack in his skull into his nose - making it stick out like the Disney character, Pinocchio. As the lad grew, so did his nose - forcing the 21-month-old to undergo several painful operations to enable him to breathe. But his mum, Amy Poole, 22, says the brave tot is now bombarded with cruel comments from strangers....SEE HOTSPOT MEDIA COPY 0121 551 1004

תסמונת אנצפלוצלה, סדק בגולגולת שמאפשר למוח לפרוץ החוצה, מופיעה אצל 1.7 תינוקות מתוך כל 10,000 לידות בבריטניה, ולרוב, מלבד מקרים נדירים, מאובחנת הרבה לפני הלידה. הבליטות הללו לא חייבות להופיע בפנים ובמקרבית המקרים, ובניגוד לסיפור של אולי, צצות דווקא בחלק האחורי של הגולגולת.  כאמור, הטיפול בתופעה כולל ניתוח לסגירת הסדק בגולגולת והחזרת המוח למקומו הטבעי.

והנה עוד כמה תמונות של אולי והאף החדש שלו:

אולי 14 אולי 16אולי 8אולי 20

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...