פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

כך נראו 16 חפצים מוכרים שכולנו משתמשים בהם בגרסאות הכי עתיקות שלהם

ישנם מאות מוצרים וחפצים שכולנו משתמשים בהם על בסיס יומי אך אף פעם לא עצרנו לחשוב מתי ואיך הם נוצרו לראשונה, ועד כמה עתיק השימוש בהם. סדרת התמונות הבאה מציגה 16 פריטים כאלה בגרסה הכי עתיקה שלהם שתועדה על ידי חוקרים וארכיאולוגים. אז מתי נעשה לראשונה שימוש בקונדום? ממה היו עשויים כלי הנגינה הראשונים? ואיך נראו משקפי שמש לפני מאות שנים? הנה התשובות לפניכם.

זוג הגרביים העתיק בעולם (בני 1500 שנה)

גרבי הצמר האלו שמקורם במצרים תוכננו לנעילה ביחד עם סנדלים ונוצרו ככל הנראה מתישהו בין השנים 300-499 לספירה. הם התגלו במאה ה-19.

המתכון העתיק בעולן (5000 שנה)

מדובר במתכון לבירה שומרית (שמקורה בממלכת שומר), והוא ככל הנראה נוצר בסביבות שנת 3000 לפנה"ס. על פי מחקרים מדובר בבירה חזקה מאוד עם חתיכות לחם שצפו בתוכה.

זוג המשקפיים העתיק בעולם (800 שנה)

משקפי השמש הללו התגלו בקנדה באיי באפין. מטרתם המקורית היתה להגן על העיניים מקרינת השמש המוחזרת מהשלג על הקרקע.

חפצים עתיקים 3
© canadacool.com

פסל בצורת אדם העתיק בעולם (35-40 אלף שנה)

הפסל הזה של ונוס נמצא באחת המערות העתיקות בגרמניה. מומחים מאמינים שפסל אלמוני הוא זה שיצר את הפסל באמצעות גילוף שנהב של ממותה.

הנעל העתיקה בעולם (5500 שנה)

נעל המוקסין הימנית הזאת שעשויה מעור של שור (הנעל השמאלית מעולם לא נמצאה) התגלתה במערה בארמניה. היא הצליחה להישמר במרוצת השנים בזכות דשן ועשבים שוטים שהגנו עליה.

זוג המכנסיים העתיק בעולם (3300 שנה)

זוג המכנסיים הזה התגלה במערב סין. המכנסיים עשויים צמר ומקושטים בעיטורים מורכבים. ככל הנראה היו שייכים לנווד אסיאתי.

החזייה העתיקה בעולם (500 שנה)

החזיה הזאת נלבשה על ידי אישה אוסטרית באזור שנת 1390-1485. למרות שמדובר בחזייה העתיקה ביותר שהצליחה להישמר במרוצת השנים, ישנם כתבי יד שמעידים כי השימוש בהן החל עוד לפני כן, תחת השם הכולל "מוצרי חזה".

הארנק העתיק בעולם (4500 שנה)

התיק העתיק הזה התגלה לא מזמן בגרמניה. במשך אלפי שנים, העור והחומר ממנו הוא עשוי הלכו והתפרקו. רק שיני הכלב, שככל הנראה שימשו לעיטור והגנה על התיק, נשמרו במלואן.

התותב המלאכותי העתיק בעולם (3000 שנה)

על פי המדענים, האצבעות הללו שעשויות מעץ נוצרו בכדי לסייע להליכה ולא עבור הנראות. תודות לאצבעות המלאכותיות, קטועי אצבעות יכלו ללכת ואפילו לנעול סנדלים, אביזר ההנעלה הנפוץ ביותר במצרים העתיקה.

חפצים עתיקים 9
© bbc.com

הקונדום העתיק בעולם (370 שנה)

אמצעי המניעה הרב שימושי הזה עשוי מעור של כבשה והיה בשימוש בשבדיה באזור שנת 1600. הוראות השימוש במוצר נשמרו ועל פיהן מומלץ לנקות את הקונדום באמצעות חלב חם בכדי למנוע הידבקות במחלות מין.

תאי השירותים העתיקים בעולם (2000 שנה)

בעיר העתיקה אפסוס (תורכיה), נבנו שירותים ציבוריים. מים שזרמו בתחתית אסלות האבן הללו ניקו את הצרכים וסחפו אותם לנהר הסמוך.

המסטיק העתיק בעולם (5000) שנה

מדובר במאובן של שרף עץ מפינלנד שנחשב לגומי הלעיסה העתיק בעולם. על פי ההערכות מטרתה של לעיסת ה"מסטיק" הזה היתה טיפול באינפקציה בחלל הפה, או לחילופין, מעין דבק לתיקון כלי חרס.

כלי הנגינה העתיק בעולם (40,000 שנה)

החליל הזה שעשוי מעצם נמצא בדרום גרמניה. כלי הנגינה העתיקים הראשונים נוצרו על ידי בני האדם הקדומים והיו עשויים מעצמות של ציפורים ושנהב של ממותות. התאוריות המדעיות גורסות כי הנגינההעניקה להומוספיאנס יתרון על הניאנדרטליים. .

חפצים עתיקים 13
© www.nytimes.com

הלחן הכתוב העתיק בעולם (3400 שנה)

הלחן הכתוב הזה נמצא בעיר הנמל העתיקה אוגרית (היום סוריה). כנראה נכתב כהוקרה לאשת אל הירח.

המטבע העתיק בעולם (2700 שנה)

המטבע העתיק בעולם התגלה בעיר הקדומה אפס (תורכיה). הוא נוצר מתערובת של זהב וכסף והופיעה עליו הטבעה של ראש אריה.

חפצים עתיקים 15
© fleur-de-coin.com

הגלובוס העתיק בעולם (510 שנה)

הדגם הזה של כדור הארץ נוצר באמצעות ביצי יען. מומחים מאמינים שהדגם הזה נוצר בפירנצה שבאיטליה, אולי אפילו על ידי ליאונרדו דה וינצ'י.

חפצים עתיקים 16
© www.dailymail.co.uk

באמצעות: Bright Side

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...