פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מעולה: כך ייראו השטרות הנורבגים בעוד שנתיים

בעוד בישראל אנחנו עדין מנסים להבין כיצד יצא שאנחנו מסתובבים עם שני שטרות ירוקים בארנק, גם בנורבגיה הוצג המראה החדש של השטרות שלהם. אלא שבניגוד אלינו, השטרות החדשים של הנורבגים נראים מעולה, ושופעים קריאטיביות מתפרצת, בלי אישים חשובים, ועם הרבה מקוריות ויצירתיות.

השטרות הנורבגים, שייכנסו לתוקף בתחילת 2017 ויחליפו את השטרות הקיימים, נבחרו בתום תחרות במסגרתה התבקשו מעצבים להציע את הרעיונות שלהם למראה החדש של השטרות תחת הנושא "ים". התחרות סיפקה אינסוף עיצובים מקוריים ויפהפיים והייתה כל כך צמודה עד שבסופו של דבר הוחלט לא להכריע, ולהוסיף אלמנט נוסף של יצירתיות עם תוצאה סופית שהיא איחוד בין שני הרעיונות הנבחרים, אחד בחזית השטר והשני בגבו.

בחזית השטרות נראים נופי ים מפוקסלים שמעבר למראה החדשני והמגניב שהם מעניקים לשטר, מתכתבים גם עם סולם "בופור", סולם למדידת עצמת הרוח בים, בצורה יצירתית במיוחד: הפיקסלים בשטר 50 הקרונות הם ריבועיים ומעניקים מראה פסטורלי ונינוח, כשלאחר מכן, הם הולכים והופכים מלבניים בשאר השטרות כאשר שטר 1000 הקרונות מאופיין בפיקסלים רוחביים ארוכים, שמעניקים תחושה של תנועה, ממש כמו סופה.

שטרות נורבגיה 1

שטרות נורבגיה 11

שטרות נורבגיה 2 שטרות נורבגיה 4 שטרות נורבגיה 5

וכמובן, ישנו הצד השני, בו מוצגים נופי ים מופלאים התואמים גם הם לסולם המדידה שהזכרנו למעלה, אך גם נראות כמו ההשתקפות האמיתית והלא מפוקסלת מצידו השני של השטר. שני רעיונות מעולים שמשתלבים יחד לעבודת קריאייטיב מרשימה במיוחד.

שטרות נורבגיה 6 שטרות נורבגיה 7 שטרות נורבגיה 8 שטרות נורבגיה 9 שטרות נורבגיה 10

נחמד לראות שעניין כל כך רציני כמו עיצוב השטרות שמייצגים אומה שלמה, מופנה באומץ אל הקהל הרחב, ופתוח לתחרות בין כל מי שיש לו כישרון מינימלי בעיצוב. אפשר להתווכח על חשיבות הנצחת אישים חשובים דווקא על שטרות, אבל לא משנה באיזו דעה אתם אוחזים, חייבים להודות שמדובר בקונספט שיכול להיות שינוי מרענן גם אצלנו.

תמונות: Gizmodo

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...