מיד תעברו לכתבה...

דלג
פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

זה הדבר המדהים שעשתה בחורה שהתגברה על הסרטן ואיבדה את החזה שלה

לפני קצת יותר משנתיים, בזמן שהייתה בסיבוב הופעות סטנד-אפ בפילדלפיה, גילתה ניקי בלאק, קומיקאית אמריקאית בת 25, שהיא חולה בסרטן השד. בלאק הרגישה גוש בחזה, ביצעה בדיקת ביופסיה, ואז, בין ההופעות שלה, קיבלה שיחת טלפון מהרופא שבישר לה על הממצאים.

כפי שניתן רק לדמיין בהנחה שלא קיבלתם בשורות נוראיות שכאלה, ניקי הייתה המומה ושבורה, ולא האמינה שהמחלה פוקדת דווקא אותה, גם בגלל גילה הצעיר וגם לאור העובדה שאין היסטוריה של המחלה במשפחתה. לצערה של בלאק, הטיפול במחלה דרש ממנה לוותר על החזה שלה ולעבור כריתת שד כפולה וטיפולי כימותרפיה קשים ולא נעימים.

קעקוע על החזה 1

כחלק מההתמודדות שלה עם המחלה והמצב הגופני החדש שלה, פנתה ניקי לאומנות, מייקאפ וצילום ששימשו עבורה תרפיה ודרך יצירתית להביע את עצמה. היא ציירה עיטורים על ראשה הקירח, ואז הצטלמה איתם במה שהיא מנסה להסביר כדרך להשיב חזרה את השליטה על המראה של הגוף שלה.

קעקוע על החזה 2 קעקוע על החזה 3

"כשאת חולה בסרטן השד, את מאבדת שליטה על הגוף בכל כך הרבה מובנים" מספרת ניקי. "איבדתי את החזה שלי מילולית, איבדתי תחושה בחלקים רבים מהחזה שנותר ואפילו לא זכיתי לשמור על הפטמות שלי, נאלצתי להתמודד עם סוגים שונים של כאבים בכל יום ואם לא די בכך, מסתבר שהחזה שלי, נושא שלרוב לא מדברים עליו בכזו פתיחות עם בחורה, הפך נושא לגיטימי לשיחה. בחורים שאלו אותי איזה גודל אני מתכננת לחזה החדש שלי, סיפרו לי מה אהבו בחזה הישן ובחור אחד אפילו טען שאחרי שאחלים אוכל לשחק בתעשיית הסרטים למבוגרים, בקטגוריית הפטיש".

קעקוע על החזה 4

גם אחרי שעברה שחזור חזה, ניקי לא הרגישה שהיא מרוצה מהגוף שלה. "לא רציתי את הגוף הקודם שלי בחזרה, אבל רציתי גוף שירגיש שהוא שלי" היא מספרת על מה שהוביל אותה להחלטה לקעקע את החזה שלה.

בלאק יצרה קשר עם מקעקעת בשם הולי פנט, בעלת סטודיו לקעקועים שמתמחה באמנות רפואית ועובדת באופן קבוע מול בתי חולים ומסייעת לחולים שעברו ניתוחים לכסות את הצלקות שלהם עם קעקועים. אחרי כמה שיחות ביניהן, עלה במוחה של פנט רעיון לקעקוע שיכלול אלמנטים פרחוניים וגם את המזל האסטרולוגי של ניקי, שמצידה התרגשה עד דמעות כשראתה בפעם הראשונה את העיצוב שהכינה עבורה פנט.

קעקוע על החזה 5 קעקוע על החזה 6 קעקוע על החזה 7

כמה חודשים אחרי, ניקי כבר החלימה לחלוטין מהמחלה, אבל תאלץ לעבור עוד מספר טיפולים וביקורות קבועות במהלך חמש השנים הקרובות. היא מאוהבת בחזה החדש שלה ומגדירה את התהליך שעברה כתהליך חיובי מאוד: "הקעקוע היה כמו תרפיה. ניתוח לנשמה".

קעקוע על החזה 8

בלאק מספרת שהתגובות לקעקועים שלה היו מדהימות ושאנשים לא מפסיקים להתלהב מהם. בנוסף, היא מקווה שההתנסות שלה, אותה היא מציגה בפתיחות רבה כפי שהבחנתם בתמונות המופיעות בפוסט, תסייע לנשים אחרות להתמודד יותר בקלות עם המחלה הנוראית.

"כשרק חליתי, נורא היה עוזר לי לקרוא קצת מחשבות חיוביות מתוך ניסיון של נשים אחרות, אז אני מקווה שהסיפור שלי יצליח לעזור למישהי בדרך".

קעקוע על החזה 9

באמצעות: buzzfeed

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...