פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

המעצבת הזאת המציאה חלון גאוני שהופך בשניות למרפסת נשלפת

בחודש שעבר התקיים "שבוע העיצוב" השנתי בדובאי, אירוע במסגרתו מציגים כמה מהאוניברסיטאות ובתי הספר לעיצוב המובילים בעולם את הפרויקטים הכי חדשניים שלהם במגוון תחומים. עד כאן חדשות לא מסעירות במיוחד, אלא שאחד הפרויקטים הללו שיצרה מעצבת מוכשרת מבית הספר לעיצוב "פראט" בניו יורק, הצליח לגנוב את ההצגה ולסחוט תשומת לב רבה גם ממי שפחות מתעניין בתחום העיצוב, ובהחלט עשוי לעניין רבים מאיתנו, במיוחד אלו המתגוררים בדירות ללא מרפסת.

את הפרויקט הנפלא הזה, "עוד שמיים" שמו, יצרה אלדנה פרר, ארכיטקטית ארגנטינאית, שעיצבה חלון מיוחד שאמור להחליף יום אחד בעתיד את חלונות הדירות הרגילים כמו שהכרנו אותם עד היום. כפי שניתן לראות בתמונות, מדובר בחלון בעל 3 מצבים שונים, כאשר כל אחד מהם מאפשר ליהנות מהרבה יותר אוויר, אור ונוף, באמצעות טכנולוגיה פשוטה לחלוטין, ולמעשה יוצר מעין מרפסת נשלפת אותה ניתן לפתוח ולסגור מתי שרוצים.

במצב הראשון שלו, כשפותחים אותו מלמעלה, החלון נפרש החוצה כמו מניפה או אקורדיון אם תרצו ובשילוב עם מושב נשלף, יוצר מעין פינת ישיבה מקסימה בה ניתן לרבוץ בנחת ולהביט אל השמים.

עוד שמיים חלון נפתח 2עוד שמיים חלון נפתח 14עוד שמיים חלון נפתח 8עוד שמיים חלון נפתח 1

מנגד, אם פחות בא לכם לשבת על החלון, ניתן לפתוח אותו בכיוון השני, מלמטה, ולאפשר למשב רוח מרענן להיכנס הביתה מצדי החלונות.

עוד שמיים חלון נפתח 3עוד שמיים חלון נפתח 12עוד שמיים חלון נפתח 4

המצב השלישי והלא פחות מגניב מתקבל כאשר פותחים את החלון בצורה סיבובית (על ידי דחיפה של אחד הצדדים שלו), כך שמתקבל מעין חלל גלילי שקוף, ממש כמו המעליות השקופות שאתם מכירים מהקניונים, בו ניתן לשבת בין שמים לארץ, ליהנות מהנוף ולהרגיש כאילו אתם יושבים במרפסת פתוחה.

עוד שמיים חלון נפתח 5עוד שמיים חלון נפתח 6

כמובן, בשלב הזה מדובר באב טיפוס בלבד והחלון המתוחכם שאמור לסייע לשיפור איכות החיים בשכונות המודרניות הצפופות עדין לא מוצע למכירה, אבל אם לשפוט על פי ההתלהבות הרבה שנרשמה ממנו, לא מן הנמנע כי מתישהו בקרוב "עוד שמים" יהפוך למציאות ויוצע למכירה לקהל הרחב. עד אז, נאלץ לחכות בסבלנות ולהמשיך להביט החוצה דרך החלונות הסטנדרטים והמיושנים שלנו.

הנה עוד כמה תמונות של "עוד שמיים" בשלוש המצבים השונים שלו:

עוד שמיים חלון נפתח 7עוד שמיים חלון נפתח 9 עוד שמיים חלון נפתח 10 עוד שמיים חלון נפתח 11 עוד שמיים חלון נפתח 13

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...