פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

בחנו את עצמכם: האם תוכלו להבדיל בין יצירת אמנות מודרנית לציור של ילד בן 5?

הרבה אנשים נוטים לזלזל לעיתים ביצירות אמנות מודרנית. האמת? אפשר להבין אותם. לעיתים, מאוד קשה לאנשים שאינם מבינים באמנות להעריך ציור ובו ערימה של קשקושים שלא דומים לכלום, ומוצגים במוזיאון בתור יצירת אמנות יקרה ומוערכת.

אז מה בעצם ההבדל בין יצירת אמנות אמיתית ליצירה שהיא שרבוט או קשקוש מושלם? אנחנו בטח לא יודעים לענות על השאלה הזאת, אבל ברשת הטלויזיה ABCnews ערכו ניסוי קטן ומשעשע אי שם בשנת 2005, בו ניסו לענות על שאלה פשוטה: האם אמנים, הסטוריונים וחובבי אמנות מודרנית יוכלו להבדיל בין ציורי אמנות מודרנית של אמנים ידועים ומוכרים לבין כאלה שציירו ילדים בני 4?

אמנות מודרנית 2
ציור אמנות מודרנית אמיתי (קליק על התמונה למבחן האמנות)
אמנות מודרנית 3
ציור שציירה ילדה בת 4  (קליק על התמונה למבחן האמנות)

הנשאלים בניסוי התבקשו להצביע עבור כל ציור ולקבוע האם מדובר ביצירת אמנות מצויינת, או קשקוש מוחלט.. כמו שאתם ודאי צופים, ארבעת הציורים שציירו צמד ילדות בנות 4 זכו להמון קולות שקבעו כי מדובר ביצירות אמנות מודרנית נפלאות. ושוב תזכורת: אלפי האנשים שהשתתפו בניסוי כללו חובבי אמנות, אמנים והיסטוריונים, שאחד מהם אף קבע כי אחד הציורים של הילדות הוא לא פחות מגאוני.

באתר Buzfeed החליטו להשיב מהארכיון את הניסוי הזה, ומעניקים לכם הגולשים את האפשרות לבחון את עצמכם. אתם מוזמנים להיכנס כאן למבחן, ולסמן מתחת לכל ציור את הקביעה שלכם: האם צויר על ידי אמן, או על ידי זאטוט. לאחר כל לחיצה תופיע התשובה הנכונה.

קליק למבחן האמנות. אם אתם רוצים לקרוא עוד על הניסו יההוא מ-2005, אתם מוזמנים ללחוץ כאן לכתבה המלאה.

תודה לנתנאל ראובן על הלינק.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...