פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

ליאו מסי רוצה לשחרר את פלשתין?

ביומיים האחרונים, נתקלתי כבר מספר פעמים בתמונה שרצה ברשת והופיעה על הוול שלי לפחות 5 פעמים. בתמונה נראה שחקן הכדורגל הטוב בעולם ואחד המוערצים ביותר, ליאו מסי, כשהוא אוחז בחולצה ועליה הכיתוב free palestine. העם היהודי שאינו זוכה לחוות כדורגל איכותי במחוזותיו מרגיש פגוע. כיצד יכול להיות שהכוכב הגדול מסי, העז להודות בכך שהוא פרו פלשתינאי?

כמו בכל פרשה מהסוג הזה, התגובות לא מיהרו לבוא וכמות השיתופים הלכה ותפחה, הכל כדי להראות לחברים שהנה, ליאו מסי, אמן הטיקי טקה, גם הוא עוכר ישראל.

כל חד עין ובר מח, יכול היה להבין מיד שמדובר בעבודת פוטושופ סטנדרטית. אף כדורגלן במעמדו של מסי לא היה מסתכן בחשיפת דעותיו הפוליטיות, כשהוא נמצא במקום שכולו טוב. לא חלפו להם יומיים והנה צצה לה משום מקום התמונה האמיתית ממנה נגזרה התמונה שרצה ברשת. לא ברור מי יצר אותה, אם הוא ערבי או יהודי, אך כמו תמיד – לא דובים ולא יער. האדון מסי בסה"כ הצטלם עם חולצה של מועדון הכדורגל הארגנטינאי 'רוסריו'. לפחות כעת, מישהו טרח ומפיץ גם את התמונה האמיתית כהוכחה לזיוף (בתחתית הפוסט).

עוד בפטריה: הגול הנדיר של זלאטאן איברהימוביץ (וידאו)

מה אנו למדים מהעניין? בעיקר כלום, אך ברזולוציה נמוכה יותר – לא להאמין לכל קשקוש שרץ בצורה ויראלית ברשת. אנחנו יותר חכמים מזה. האצבע בימינו נורא קלה על הדף השיתוף. לפעמים צריך לעצור לרגע ולחשוב. אנחנו אולי מנוונים מישיבה מול המחשב, אבל השכל עוד אמור לעבוד.

 

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...