פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

הגוף של הבחור הזה עבר מניפולציות פוטושופ ב-19 מדינות בעולם כדי לבדוק את אידיאל היופי הגברי

אומרים שהיופי הוא בעיני המתבונן והמשפט הזה בהחלט נכון, בעיקר לאור העובדה שבמדינות שונות מסביב לעולם, אידיאל היופי, הגברי והנשי, משתנה לחלוטין בהתאם לתרבות ולערכים המקומיים. אז מהו הגוף המושלם עבור גברים? ובכן, כפי שאמרנו, התשובה לשאלה הזאת היא בכלל לא חד משמעית כפי שאתם חושבים וזה נורא תלוי היכן אתם ממוקמים על מפת העולם כאשר תשאלו אותה.

באתר Superdrug Online Doctors, בית מרקחת אינטרנטי פופולרי בבריטניה, יצרו לאחרונה פרויקט עיצוב מסקרן במסגרתו ביקשו לבחון את אידיאל היופי של הגוף הגברי כפי שהוא מצטייר בעיניהם של גברים ונשים ממקומות שונים ברחבי הגלובוס, זאת לאחר שבשנה שעברה ערכו ניסוי דומה בשם "תפיסת השלמות" שעסק ביופי הנשי.

באתר פנו ל-19 מעצבים פרילנסרים ממדינות שונות על פני 6 יבשות, וביקשו מהם לבצע מניפולציות פוטושופ על תמונה שנשלחה אליהם, על פי תפיסת היופי השכיחה והפופולרית במדינה שלהם. הגבר המצולם, שמופיע בתמונה בלבוש תחתון בלבד, הוא צלם ניו יורקי שהסכים להתנדב לניסוי.

התמונה המקורית

יופי גברי ברחבי העולם 1

19 המעצבים, שכללו 11 נשים ו-8 גברים, התבקשו לשפץ את גופו של הצלם בכל דרך בה יבחרו, החל מההפנים, דרך החזה, שרירי הבטן, הרגליים ואפילו השיער, בכדי להפוך אותו ל"מושך יותר" להגדרתם. חלוקת המינים הכמעט שווה בין המעצבים נועדה על מנת לבחון את הנושא גם מזווית הראייה של גברים, על מנת להבין את הלחצים איתם הם מתמודדים ביום יום לגבי המראה החיצוני שלהם, וגם מזווית הראיה של נשים, כדי לבדוק מה היופי הגברי האידיאלי בעיניהן.

"המרדף אחר הגוף המושלם הוא חוצה מינים", כותבים יוצרי הפרויקט באתר הבריטי. "מושפעים מכלי התקשורת השונים ומתרבות הפופ, עושה רושם שגברים סובלים מלחצים הקשורים לדימוי הגוף שלהם אפילו יותר מנשים – לחץ להיות חזקים יותר, רזים יותר ושריריים יותר. המטרה שלנו בפרויקט הזה היא לייצר דלק למהפכה: לשים זרקור על שינוי אמיתי בתפיסת הגוף, לגרום לאנשים להיות בטוחים בגוף שלהם להעדיף בריאות על הופעה חיצונית".

כפי שתוכלו לראות בסדרת התמונות שמציגה את התוצאות הסופיות אחרי שיפוצי הפוטושופ של המעצבים והמעצבות, בחלק קטן מהתמונות השינויים הם מינוריים, בעוד באחרות כמעט ולא ניתן לזהות את הגבר שמופיע בתמונה המקורית. לצערנו, ישראל לא מופיעה ברשימה הזאת, אבל אם היינו צריכים להמר, היינו מנחשים שמעצב/ת ישראלים היו יוצרים מניפולציית פוטושופ שמזכירה את זו שמייצגת כאן את הפיליפינים. הנה כל התמונות לפניכם, ובסוף, גיף אחד מהפנט שמסכם את כל התמונות יחד.

מוזמנים לבקר גם כאן כדי לצפות בגרסה הנשית של הניסוי.

אוסטרליה

יופי גברי ברחבי העולם 2

בנגלדש

יופי גברי ברחבי העולם 3

סין

יופי גברי ברחבי העולם 4

קולומביה

יופי גברי ברחבי העולם 5

מצרים

יופי גברי ברחבי העולם 6

אינדונזיה

יופי גברי ברחבי העולם 7

ניגריה

יופי גברי ברחבי העולם 8

פקיסטן

יופי גברי ברחבי העולם 9

פיליפינים

יופי גברי ברחבי העולם 10

פורטוגל

יופי גברי ברחבי העולם 11

רוסיה

יופי גברי ברחבי העולם 12

דרום אפריקה

יופי גברי ברחבי העולם 13

ספרד

יופי גברי ברחבי העולם 14

בריטניה

יופי גברי ברחבי העולם 15

ארצות הברית

יופי גברי ברחבי העולם 16

סרביה

יופי גברי ברחבי העולם 18

ונצואלה

יופי גברי ברחבי העולם 19

קרואטיה

יופי גברי ברחבי העולם 20

מקדוניה

יופי גברי ברחבי העולם 21

והנה קלוז-אפ שמדגיש את השינויים המטורפים בפנים, על פי מדינות, וזה פשוט מהפנט:

יופי גברי פרצופים

כל מניפולציות הפוטושופ המלאות על פי המדינות השונות בגיף אחד:

יופי גברי ברחבי העולם 25

מידע נוסף: onlinedoctor

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...