פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

זה אחד משלטי הפרסום הכי מבריקים שנתקלנו בהם

שלט הפרסומת הזה, המוצג על הגבול בין נורבגיה לשבדיה, הוא בהחלט אחד המבריקים והמצחיקים בהם נתקלנו. השלט, שחציו נמצא בצד השבדי של הגבול וחציו השני בצד הנורבגי, מציג תמונה חצויה של הביג מק המפורסם של מקדונלדס, כאשר שני צידי ההמבורגר מתומחרים באופן שונה. המטרה: למשוך לקוחות נורבגים שכבר נמצאים בסביבה לחצות את הגבול ולאכול את ארוחת המקדונלד שלהם בשבדיה, שם היא זולה הרבה יותר.

מעבר לעובדה שמדובר בעבודת קריאייטיב מוצלחת ומשעשעת במיוחד, בהחלט מעניין לראות שני זכיינים שונים של אותה רשת נאבקים זה בזה על עוד כמה לקוחות. ואתם חשבתם ששום דבר מעניין לא קורה בסקנדינביה.

ביג מק

"מדד הביג מק" הוא מדד ידוע בכלכלה העולמית, המשמש במשך שנים כמדד לא רשמי להשוואה בין מדד המחירים וכוח המטבע בין שתי מדינות שונות. אגב, מחיר הביג מק בנורבגיה הוכרז לאחרונה כגבוה בעולם ולא בפעם הראשונה. נורבגיה היא מדינה עשירה מאוד בזכות אוצרות הנפט שלה, ובהתאם למשכורות ועלות המחיה הגבוהות, כך גם המחירים.

על פי משרד הפרסום DDB שטוקהולם שיצר את שלט הפרסום המעולה הזה, הרבה נורבגים מנצלים את הקרבה לשבדיה ועוברים את הגבול כדי לרכוש מוצרים יומיומיים במחירים זולים יותר, כך שלא מן הנמנע שיחצו את הגבול עבור ארוחה טובה וזולה. אם אתם לא חזקים במטבעות זרים, הבדלי המחירים בין שני צידי הגבול הם דיי משמעותיים. בשבדיה  מחיר הביג מק עומד על כ-9 דולרים ואילו בנורבגיה, אותה ארוחה בדיוק תעלה לכם 14.40 דולרים לערך, מחיר הגבוה כמעט ב-50 אחוז.

ובהמשך לכך, ארוחת ביג מק בארץ תעלה לכם קצת פחות מארבעים שקלים, לא רחוק מהמחיר הנורבגי. חבל שהמשכורות שלנו אינן בהתאם, ושהנפט לא בדיוק נשפך בו ברחובות. יחי ההבדל הקטן.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...