פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

בחורה שלוקה בתסמונת דאון וחולמת להיות דוגמנית מגדירה מחדש את הסטנדרטים של היופי הנשי

כמו נערות רבות בגילה, גם למדלין סטיוארט, צעירה אוסטרלית בת 18 יש חלום להפוך לדוגמנית מצליחה. אלא שבניגוד לשאר הצעירות החולמות ששום דבר לא מונע מהן לנסות להתגבר על המחסומים הלא פשוטים בדרך לקריירת דוגמנות, עבור מדלין הסיפור הוא מעט יותר מורכב, מסיבה שלא ממש תלויה בה: היא נולדה עם תסמונת דאון.

דוגמנית עם תסמונת דאון 1

כמו צעירים רבים הלוקים בתסמונת דאון, סבלה מדלין לאורך שנות ההתבגרות שלה מבעיות עודף משקל. אלא שבמקום לבכות על מר גורלה, ובזכות עידוד בלתי פוסק מאמא שלה, החלה מדלין לעסוק במגוון פעילויות ספורטיביות הכוללות שחייה, ריקוד, נבחרת המעודדות של בית הספר ועוד, והצליחה להשיל ממשקלה יותר מעשרים קילוגרמים במטרה לשמור על בריאותה ולשפר את הביטחון העצמי שלה.

דוגמנית עם תסמונת דאון 8

רוזאן, אמא של מדלין, היא כאמור זו שדחפה אותה לבצע את השינוי הזה, ובנוסף, עוזרת לבתה לתפעל את עמוד הפייסבוק המרגש בו היא מפרסמת את תמונות הדוגמנות שלה. "אני חושבת שהגיע הזמן שאנשים ישנו את התפיסה שלהם ויבינו שגם אנשים עם תסמונת דאון יכולים להיות יפים ואטרקטיביים ויש לקבל אותם ולחגוג את התכונות הטובות שלהם והרצון העז שלהם לחיות בדיוק כמו כולם", היא מספרת בראיון לאתר BuzzFeed.

דוגמנית עם תסמונת דאון 5דוגמנית עם תסמונת דאון 2

למרות הסיפור האופטימי והשינוי המדהים באנרגיות ובביטחון העצמי של בתה, רוזאן לא שוכחת את התקופות הקשות: "הדברים היו נראים אחרת לגמרי לפני 18 שנה. אני זוכרת שהייתי מסתובבת עם מדלן בעגלה שלה ואנשים היו מביטים בה במבטים בוחנים ומעליבים ואומרים לי שאני לא צריכה להוציא אותה לרחוב. הרופאים אמרו לי שכלום לא יצא ממנה", היא מספרת בעצב אך מוסיפה: "אולם, הדברים משתנים בכל יום וכעת האנשים הרבה יותר פתוחים לקבל את מה שהם לא ממש מכירים לעומק".

דוגמנית עם תסמונת דאון 6

כמובן, גם למדלין היפהפייה יש שאיפות משלה מעבר לפיתוח קריירת דוגמנות מצליחה. באמצעות התמונות שהיא מפרסמת בעמוד היא מקווה לא רק להשפיע על הגישה החברתית כלפי אנשים כמוה, אלא גם לעורר השראה בקרב צעירים נוספים בני גילה הלוקים בתסמונות ולעודד אותם לרדוף אחרי החלומות שלהם למרות המגבלות.

דוגמנית עם תסמונת דאון 13

בימים אלה מחפשת מדלין סוכן שייצג אותה, ועושה רושם שבזכות הפרסום הרב לו זכו התמונות שלה ובגלל הסיפור המרגש והחשוב מאחוריהן, זו לא תהיה משימה מורכבת מדי.

דוגמנית עם תסמונת דאון 9

"לעולם לא אתם לאנשים לבקר את הבת שלי" אומרת רוזאן. "אני אומרת לה בכל יום כמה היא יפה, מדהימה, מצחיקה וחכמה. אנשים צריכים לראות עד כמה האישיות שלה זוהרת ופורצת החוצה, למרות המראה החיצוני השונה שלה".

דוגמנית עם תסמונת דאון 7דוגמנית עם תסמונת דאון 11דוגמנית עם תסמונת דאון 3

אנשים עם תסמונת דאון יכולים לעשות כל דבר שירצו. הם פשוט עושים את זה בדרך שלהם. תנו להם צ'אנס ותראו שתתוגמלו הרבה מעבר לציפיות שלכם."

דוגמנית עם תסמונת דאון 12

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...