פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

גלגל אי המזל: הפאשלה המשולשת של לואקר

לפני כשבוע השיקו בלואקר פעילות רשת חדשה בשם "יצאת ענק עם loacker". הפעילות מלווה בפרסומת בטלוויזיה, וקוראת לכם הגולשים לסובב את גלגל המזל של לואקר ולזכות בפרסים עבור החברים שלכם. במסגרת הפעילות אתם בוחרים שלושה חברים מהפייסבוק עבורם תסובבו את הגלגל, ובמידה והצלחתם לזכות בפרס, חבר שלכם יקבל אותו. זכיתם באייפאד? גם אתם וגם החבר תזכו בו.
אז מה לא בסדר? הרבה.

לאחר שסובבתי את הגלגל לפחות 9 פעמים עם שלושה יוזרים שונים גיליתי כי אני זוכה עבור חבריי בפרסים וירטואלים בלבד. חיבוק גרדנה, נשיקת טורטליני ועוד על מיני הבעות חיבה מלוות בשם של אחד המוצרים של לואקר. לאחר קריאה מהירה של תקנון הפעילות, גיליתי כי בפעילות יש רק שני פרסים אמיתיים. אייפד, המחולק פעם ביום, ודיסק און קי, גם בו ניתן לזכות בסיכוי נמוך ביותר. בלואקר מעודדים את הגולשים לקנות ממוצרי המותג, להכניס את מספר הברקוד המופיע על האריזה ולזכות בסיבובים נוספים של הגלגל. בפועל, סביר להניח שלא תראו כלום מהפעילות הזאת. חבל שבלואקר לא חשבו לפנק אותנו לפחות בכמות מסוימת של חטיפי לואקר. הרי לשם כך נתכנסנו לא? אפילו החיבוק הוירטואלי בו זכיתי עבור חברתי, לא באמת נשלח אליה, מה שמראה שגם בלואקר מזלזלים בפרס הזה. הענקתם לי חיבוק במתנה? לפחות תיידעו את החבר בו בחרתי.

אם נתנתק לרגע מעניין הפרסים והתחרות עצמה, הרי בלואקר עשו טעות בסיסית נוספת. לא תאמינו, אבל למותג הכל כך ידוע הזה אין דף פייסבוק. בליימן שלייסל, המשווק של לואקר בארץ, כנראה לא חושבים על העתיד, והקימו את הפעילות באתר נחיתה חיצוני, המתקשר לפייסבוק אך ורק כדי שתוכלו לבחור חבר אותו תרצו "לפנק" בפרס וירטואלי. המשמעות – הגולשים מנותבים לדף הנחיתה וממנו החוצה, מבלי שלחצו לייק, או ביקרו בפייסבוק. במקום לייצר קהילה רחבה של אוהבי לואקר, שיוכלו להיות מעודכנים גם בעתיד על הפעילויות והמבצעים הבאים של החברה, לואקר מאבדת את כל הגולשים, והופכת את כל הקמפיין הזה לחד-פעמי עבורה, מבלי שום אופציה להמשכיות המבוססת על הצלחת הקמפיין הנוכחי. אגב, אלפי אנשים נכנסים בכל יום לאפליקציה. אובדן ליקים משווע.

וזה לא רק עניין הלייקים. אם תרצו לפנות למנהלי הפעילות, אם נתקלתם בבעיה, או יש לכם שאלה, אין לכם למי לפנות. בעמוד הפעילות אין "צור קשר" ואין שום דרך להגיב או לפנות ללואקר. אגב, בפייסבוק קיים עמוד בשם "הוופלים של לואקר" שהוא ככל הנראה עמוד שנפתח על ידי גולש מהשורה שאינו קשור למותג. לעמוד יש אמנם 5000 לייקים אך הוא עודכן לאחרונה ב 2009 וכך או כך, כפי שציינו, אי ןלו קשר למותג או ללימן שלייסל. אם תיכנסו לעמוד ותלחצו על הכפתור המציג פרסומים של אנשים אחרים, תראו שחלק מהגולשים בלית ברירה או מחוסר מודעות לכך שזהו לא המקום הנכון, כתבו שם הערות לגבי הפעילות, הערות שלעולם לא תזכנה להתייחסות הולמת. להלן כמה תגובות גולשים שלעולם לא תגענה לנציגי הפעילות:

נקודה אחרונה. בלואקר לא חשבו גוגל כמו שצריך. היות והפעילות מתרחשת בעמוד נחיתה ייעודי, היה צורך בקידום העמוד בגוגל בהנחה שמשם תגענה מרבית הכניסות של אנשים שצפו בפרסומת הטלוויזיה. בימים הראשונים לפעילות, הקשת צמד המילים "פעילות לואקר" או "תחרות לואקר" בגוגל, הייתה מעלה רשימת תוצאות כשבכל המקומות הראשונים נמצאת כתבה על הפעילות של לואקר באתר Contest, שהוא בכלל אתר המרכז פעילויות ברשת ואין לו כל קשר ללואקר. מאתר contest נמסר כי בשבוע האחרון נרשמו מאות כניסות בכל יום לפוסט על פעילות לואקר, כניסות שהיו אמורות להיות מנותבות היישר לדף הפעילות, שפשוט לא הופיע בתוצאות החיפוש. בהמשך, עודכן הקישור הממומן גם למילות חיפוש נוספות הכוללות את כל האופציות.

לסיכום, החברים בלואקר צריכים להפיק לקחים וליישם אותם בפעילות הבאה שלהם. תנו לנו פרסים אמיתיים, ואם אתם לא נותנים כאלה, לפחות תנו לנו מקום בו נוכל להתלונן. או לפרוק את הצורך העז שלנו ללחוץ לייק. זה בשבילכם, לא בשבילנו.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...