מיד תעברו לכתבה...

דלג
פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

לא ליד הבוס: התוספת הגברית לאישה הנשית (תמונות)

אמנים מקבלים את הדרייב שלהם ליצירה מסיבות שונות ומשונות. עבור הצלמת ריאהנון שניידרמן בת ה 23 מפלורידה, הסיבה הזו היתה האובייקטיפיקציה של נשים, כלומר ההתייחסות לנשים כאל אובייקט הרואה עצמו כסובייקטיבי: הן חושבות שהן עושות פעולות מסוימות מתוך צורך פנימי, כלומר חשות שהן סובייקטיביות ועושות דברים מרצונם שלהם, אך בפועל מושפעות ממוסכמות חברתיות.

בסדרת התמונות השנויות במחלוקת שלה 'Lady Manes' היא מתהלכת על החבל הדק שבין אמנות לגיטימית הקוראת תיגר על מוסכמות חברתיות לבין פרובוקציה מינית מתריסה.

התמונות הן פורטרט עצמי של הצלמת, שמצד אחד מפגינה נשיות מתפרצת עם פלג גוף עליון חשוף חלקית ועמידה נשית ומצד שני פלג גוף תחתון עם שיער שופע וארוך הבוקע בין שתי רגליה במגוון סגנונות עיצוב המוצגים בכל אחת מהתמונות.

הצלמת טוענת שתוספות השיער שהוסיפה לפלג גופה התחתון הן סמל להעצמה נשית ודרך לקרוא תיגר על מוסכמות חברתיות קונבנציונליות של מראה ומגדר בחברה של ימינו. היא מספרת כי  רצתה להראות לאנשים שהם מגוחכים ולגרום להם אי נוחות על מנת לעורר שינוי.

התמונות עוררו תגובות מעורבות ברשת, אך לכאן או לכאן נראה שהצלמת הצליחה במשימתה מכיוון שאמנות שאינה מצליחה לעורר אמוציות (חיוביות או שליליות) ומשאירה את הצופה אדיש אינה יכולה להיקרא אמנות.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...