פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

כך נראה היום הילד המצחיק שהופיע באחד הממים הכי מפורסמים באינטרנט

עד לא מזמן הממים היו השליטים הבלתי מעורערים על פיד הפייסבוק של כולנו. אותן תמונות שחוזרות על עצמן שוב ושוב, בכל פעם עם בדיחה אחרת שסובבת סביב הקונספט הקבוע של התמונה, הצליחו להצחיק אותנו בכל פעם מחדש, וגם היום ממשיכות לככב בעיקר בקבוצות ייעודיות בהן הגולשים נותנים דרור לדמיון שלהם ומתפרעים עם ממים מצחיקים בשלל נושאים. כמובן, כמו כל טרנד שמתפשט כמו אש בשדה קוצים, מגיע הרגע בו ישנה תחושת מיצוי מסוימת, וזה מה שקרה לאט לאט והדרגתיות לעולם המים.

עם זאת, יש כמה פרצופים מוכרים שעיטרו את הממים הכי חזקים וכנראה לא נוכל לשכוח אותם לעולם, ולנצח נצחק כשנראה אותם. אנחנו מדברים כמובן על תינוק ההצלחות, על הבחורה הבוכה, החברה המשוגעת, סטיב החלאה, ועוד שלל דמויות קורעות שאי אפשר לדמיין את החיים שלנו ברשתות החברתיות בלעדיהן.

סדרת התמונות המצחיקה הבאה חוזרת אל כמה מכוכבי הממים  הכי גדולים ברשת ומציגה כיצד הם נראים היום, כמה שנים אחרי שתמונת קישטה כל פינה פנויה ברשת. כמו שאומרים, צפו להפתעות.

ילד הצלחה – סאם גרינר

אחד הממים הכי מפורסמים ברשת נולד בשנת 2007 לאחר שאמו של סאם פרסמה תמונה שלו מנסה לאכול חול בים. בהתחלה הופץ המם עם הכיתוב "אני שונא טירות חול" – רמיזה לכך שהילד הקטן בדיוק סיים להרוס טירת חול שבנה ילד אחר. אמו של סאם לא ממש אהבה את הקונספט הזה כי חשבה שהוא גורם לבנה הקטן והחמוד להיראות כמו בריון. אולם, לאחר שהמם התגבש לקונספט "ילד ההצלחות", היא היתה מרוצה למדי וחיה עם כל העניין בשלום. היא מספרת שגם בנה מבסוט מהחשיפה ושמח להיות הפנים מאחורי המם הפופולרי.

ילדת אסונות – זואי רות'

התמונה של הילדה המחייכת על רקע הבית הבוער צולמה על ידי אביה בשנת 2004, במהלך תרגיל כיבוי אש של יחידת הכבאים המקומית, סמוך לבית של המשפחה. תוך כדי שהשניים מביטים באש, האב תפס את בתו בתמונה בה היא נראית עם חיוך מרושע ומרוצה שמרמז להנאה מסוימת מהעובדה שהבית מאחוריה עולה באש. "הייתי שמחה אם המם הזה היה עוזר לי להתקבל או לשלם על הקולג'" סיפרה זואי בראיון לאחרונה. "אבל אם להיות רצינית, הייתי פשוט שמחה שאנשים יכירו את מי שאני באמת".

קלואי מבט-מהצד

בספטמבר 2013, העלה אביה של קלואי ליוטיוב סרטון שכותרתו "הפתעת דיסנילנד של לילי" במסגרתו הפתיע את הבנות שלו עם נסיעה לדיסנילנד וצילם את התגובה שלהן כשהן מגלות את מטרת הנסיעה. בזמן שאחותה הגדולה פורצת בדמעות של אושר, אי אפשר היה להתעלם מהמבט הצידי המודאג של קלואי, האחות הקטנה, מבט שהפך אותה לכוכבת של אחד הממים הכי משותפים.

דוגי – Doge (כלב מלחיץ)

בפברואר 2010 פירסמה גננת יפנית מספר תמונות של כלב השיבה-אינו שלה. סדרת הצילומים כללה תמונה אחת ספציפית בה נראה הכלב כשהוא יושב על הספה ומביט למצלמה עם מבט זוהר בעיניים וגבות מורמות. תוך זמן הקצר זכתה התמונה למעמד של מם שהפך את הכלב לכוכב רשת.

החברה המשוגעת – ליינה מוריס

בשנת 2012, העלתה ליינה מוריס סרטון תמים ליוטיוב בו היא משתמשת במצלמת הרשת שלה ומבצעת קאבר פארודי לשיר "בויפרנד" של ג'סטין ביבר, לאחר שהאחרון הכריז על תחרות שירה ברשת כדי לקדם את הבושם החדש שלו "גירלפרנד". אלא שבמקום להעניק לה את תהילת היוטיוב לה היא ציפתה, הסרטון הזה שינה את חייה ולא בהכרח בקטע חיובי. צילום המסך שלה הפך מהר מאוד למם במסגרתו היא מוצגת כבת זוג סטוקרית, פסיכית ומשוגעת. "אנשים היו עוקבים אחרי, מוצאים את עמוד הפייסבוק שלי, מדברים עם חברים שלי ומנסים לברר איפה אני עובדת ואפילו ניסו לפרוץ לתיק האישי שלי באוניברסיטה. זה היה לא נעים" היא סיפרה.

בחור פוטוגני בצורה מגוחכת – זדי סמית'

זדי, בחור צעיר שבסה"כ השתתף באחת מתחרויות הריצה המקומיות בעיר שלו, לא תאר לעצמו שהתמונה שלו רץ תהפוך לאחד הממים המפורסמים. לשמחתו, המם שזכה לשם "בחור פוטוגני בצורה מגוחכת" הציג אותו באור חיובי, כמישהו שנראה מושלם  גם במצב בו אנשים אחרים לא היו נראים במיטבם (תוך כדי ריצה והזעה). "אני באמת לא יודע מה אני מרגיש כלפי המם הזה, אבל אני כן חש כבוד מסוים להיות חלק מבדיחה שהרוח שלה חיובית. לפעמים האינטרנט יכול להיות קצת אכזרי ובמקרה שלי הכל הלך בכיוון חיובי ומפרגן, אז אני מניח שאני סבבה עם זה".

בריאן מזל נאחס – קייל קרייבן

לבחור בתמונה לא באמת קוראים בריאן. השם האמיתי שלו הוא קייל קרייבן והתמונה שלו פורסמה לראשונה בשנת 2012 על ידי אחד החברים הקרובים שלו עם הכיתוב "עושה טסט ראשון – נתפס על נהיגה תחת השפעת אלכוהול". מאותה נקודה, הפך המם הזה לאחד המפורסמים ברשת עם אינסוף בדיחות שעוסקות בתחום הלוזריות והמנחוס. מיותר לצייר שקייל עצמו היה שמח אם כל זה לא היה קורה והוא היה חוזר לחיים האנונימיים שלו. עם חברים כאלה, מי צריך אויבים.

גראמפי קאט

"החתול הוזעף" הוא הכינוי שנדבק לחתולה בשם טרדר-סוס, שהפכה בין לילה לסנסציית רשת בזכות המבט הנרגן והלא מרוצה שלה. הפעם הראשונה בה שותפה התמונה של החתולה היתה בשנת 2012 ומאז היא הפכה לאחת מהכוכבות הכי גדולות ברשת.

צרות העולם הראשון – סילביה בוטיני

הבחורה שפניה הדומעות מעטרות את אחד הממים הכי מפורסמים היא בכלל שחקנית איטלקיה מוכשרת ומוערכת בשם סילביה בוטיני. צרות העולם הראשון. המם עוסק בצרות הקטנות של החיים שלנו ולמעשה מראה עד כמה אנחנו בכיינים ומפונקים.

סטיב החלאה – בלייק בוסטון

אחד הממים הכי ותיקים ברשת פורסם לראשונה באתר רדיט בינואר 2011 ומציג את המצולם כסוג של דוש מתלהב שמעורר סלידה. אחד הגולשים ברשת זיהה את המצולם בתור בלייק בוסטון, ובשלב מאוחר יותר האחרון גילה בראיון שנערך איתו כי אמא שלו היא זו שצילמה את התמונה וגם הוסיף את דעתו עליה: "נכון, התמונה הזאת לא עשתה לי טוב, אבל אין לי שום חרטות בחיים על שום דבר שעשיתי. בסוף היום כל מה שקורה הוא חלק ממך ותורם לאישיות שלך ואני אף פעם לא מביט אחורה בחרטה, גם אם מדובר בדברים לא חיוביים. בכל מקרה, אין לי שום דרך לחזור אחורה בזמן ולמנוע את זה. זה מה יש".

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...