פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

זה כנראה המסע הכי מסוכן ומטורף שילדים צריכים לעבור בדרך לבית הספר

תשאלו כל הורה לילד בכיתה א' והוא יספר לכם שהדרך לבית ספר הוא מסלול מכשולים רצוף סכנות וצרות שמאיימות להתרחש. בזמן שכאן, בישראל, מדובר בעיקר בהורים חרדתיים ולא בסכנה ממשית, כי אחרי הכול יש מדרכות ורמזורים ומשמרות בטיחות – יש בעולם מקומות שבהם באמת קיים סיכוי סביר שילד לא יצלח את הדרך ללימודים, דרך שנראית פחות כמו השבילים בשכונה ויותר כמו השבילים בטרק ההוא שעושים אחרי צבא.

סדרת התמונות הבאה, שצולמה לפני כשבועיים, מתעדת את המסע המטורף והבלתי אפשרי של 15 ילדים המתגוררים בכפר קטן בשם אטוליר בדרום מערב סין, כפר הממוקם על צוק בגובה 1400 מטרים, בדרך חזרה מבית הספר. החדשות הטובות: בית הספר נמצא בגובה 600 מטרים מעל פני הקרקע. החדשות הרעות: 800 המטרים הנותרים אותם צריכים לטפס התלמידים במה שנראה כמו טרק-אקסטרים אכזרי ומפחיד.

מסע מסוכן בדרך לבית הספר 1

את המסע של 15 הילדים, הצעיר מביניהם בסה"כ בן 6, מלווים 3 הורים בכל פעם, על פי סדר תורנויות שנקבע מראש. עבור ההורים המנוסים, המסע הלוך לבית הספר אורך כשעה, והדרך חזור, שכוללת טיפוס לא פשוט, לוקחת כשעה וחצי. אולם, כשהילדים מצטרפים למסע, הוא מתארך למעל שעתיים, בעיקר בגלל הסכנה הרבה והצורך באמצעי בטיחות וזהירות כפולה ומכופלת.

מסע מסוכן בדרך לבית הספר 2

כמובן, עקב הדרך המטורפת שהם צריכים לעבור בדרך אליו, התלמידים מבלים  שבועיים רצופים בבית הספר בכל פעם, ורק אז חוזרים הביתה לביקור קצר. לאור העובדה הזאת, נאלצים הילדים לסחוב אתם לא מעט תיקים וציוד לאורך הטיפוס.

מסע מסוכן בדרך לבית הספר 3

בתמונה הזאת ניתן לראות את צ'ן גוז'י, אחד ההורים המלווים שהצטרפו למסע האחרון שהתמונות ממנו מפורסמות כאן, אוחז בחבלים ורצועות הביטחון שחיבר לבנו בן ה-6 כדי לשמור עליו במהלך הטיפוס.

מסע מסוכן בדרך לבית הספר 4

מנוחה קלה באמצע הדרך. אפשר לראות את ההתלהבות והשמחה על פניהם של הילדים המסכנים שוודאי היו מעדיפים לעלות על אוטובוס או ללכת 5 דקות ברגל כמו ילדים רבים אחרים שמתגוררים במקומות פחות שכוחי אל ברחבי העולם.

מסע מסוכן בדרך לבית הספר 5

מבט מלמעלה על חלק קטן מהדרך אותה נאלצים הילדים וההורים לעבור.

מסע מסוכן בדרך לבית הספר 6

והנה עוד דוגמה לקטע קטן ממסלול המכשולים המסוכן הזה.

מסע מסוכן בדרך לבית הספר 7

מסע מסוכן בדרך לבית הספר 11

למזלם של 72 המשפחות שמתגוררות בכפר הנידח, למרות מיקומו הבעייתי, האדמה עליו הוא יושב מאוד פוריה מה שמאפשר להם לגדל את האוכל שלהם בעצמם ולהתפרנס בעיקר מגידול פלפלים חריפים אותם הם מייצאים אל מחוץ לכפר.

מסע מסוכן בדרך לבית הספר 8

כצפוי, השאיפה הגדולה ביותר של תושבי הכפר היא שממשלת סין תבנה סוף סוף דרך המחברת את הכפר אל העולם החיצון, אך למרבה הצער, הממשלה מסרבת להשקיע בפרויקט כזה עקב העלויות הגבוהות (כמה מיליוני דולרים) שנדרשות כדי להשלים אותו עבור כמות כל כך קטנה של אנשים.

מסע מסוכן בדרך לבית הספר 9

לכן, נראה כי גם בשנים הקרובות ימשיכו התלמידים לעבור את המסע המפרך לפחות פעם בשבועיים, בעוד חלק מהילדים בכפר כלל לא ילכו לבית הספר בגלל שאינם מסוגלים להתמודד עם המסע.

מסע מסוכן בדרך לבית הספר 10

מבט מלמעלה על הכפר המבודד על ראש המצוק.

מסע מסוכן בדרך לבית הספר 12

באמצעות: Daily Mail

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...