פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

יונק נדיר שנראה כמו דב צעצוע תועד במצלמה לראשונה אחרי 20 שנה

לפני קצת יותר משלושים שנה, אי שם בשנת 1983, טייל חוקר טבע בשם וויידונג לי בהרי טיאנשן שבסין, כשלפתע הבחין בחיה מוזרה ומתוקה להחריד, כמוה עדין לא ראה מימיו. הייצור המתוק שנראה כמו הכלאה מוזרה בין ארנב וכלב, או לחילופין כמו סוג של טדי-בר זכה לשם אילי-פיקה והוכרז כזן חדש ולא מוכר של יונק כשעל פי הערכות החוקרים, מנה לא יותר מ-2000 פרטים.

בשנים הראשונות שחלפו מאז התגלית המרעישה, עד תחילת שנות התשעים, נצפה אילי פיקה פעמים בודדות בלבד וההערכה היתה שפחות מ-1000 כמוהו נשארו בטבע. מאז, למעלה מ-20 שנים מאז, איש לא הצליח לראות אותו. עד עכשיו. זהירות, אתם הולכים להתאהב בעוד 3… 2…. 1….

פיקה-1

בקיץ האחרון, אסף לי משלחת של חוקרים ויחד יצאה החבורה לאותו רכס הרים בו התגלה היונק לראשונה, כדי לנסות ולאתר אותו פעם נוספת. ממש כמו בסיפורי האגדות, ובלי יותר מידי סיכוי, הם הצליחו למצוא בדיוק את מה שחיפשו: אילי פיקה הוקס, שהתחבא בין הסלעים וכאילו חיכה כל חייו לחוקר עם מצלמה שיגיח משום מקום ויפנק אותו בכמה תמונות לאלבום הפיקות המשפחתי שלו.

התמונות הבודדות והמופלאות שצילם לי פורסמו השבוע על ידי נשיונאל ג'אוגרפיק וחשפו לעיניהם של רבים בעולם את הייצור המושלם הזה.

פיקה-2

אילי פיקה, שהוכרז רשמית כבעל חיים בסכנת הכחדה מיידית, חי בגבהים ולכן מאוד רגיש לשינויים באקלים ובסביבה שלו.

כמובן, למרות ההתרגשות והקסם של הפיקה, יש גם חדשות רעות. למרות הפנים המתוקות שלו ולמרות הדחף הבלתי נשלט לפרוץ אל תוך התמונה ולחבק אותו, לא ידוע על מאמצי שימור כלשהם שמושקעים כעת בניסיון לשמור על הזן הזה, וההערכות הן שבמצב הזה, בעוד כמה שנים הוא יעלם מהעולם, ואנחנו ישאר רק עם התמונות.

פיקה-3

ובכל זאת, אם מחפשים קצת אופטימיות בסיפור הזה, אפשר להתנחם בעובדה שהתמונות החדשות האלה, אחרי עשרות שנים בהם לא נצפה, בהחלט יוצרים סקרנות רבה בקרב אנשי הטבע בעולם, ואולי החשיפה הזו תוביל למאמצי שימור של הפיקה. בינתיים, אתם כולכם מוזמנים להושיט יד וללטף אותו מבעד למסך. אל דאגה, הוא לא נושך, וכן, הוא לגמרי סבבה עם גזר.

מצא אותו שוב אחרי יותר מ-30 שנים. וויידונג לי
מצא אותו שוב אחרי יותר מ-30 שנים. וויידונג לי

מקור: נשיונאל ג'אוגרפיק, The Dodo, Bored panda

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...