פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

הבחור הזה יצר סדרת תמונות מהפנטת שתגרום לכם להביט על אנשים זרים בצורה שונה

הצלם ג'יי וויינשטיין התחיל בסוף שנת 2013 פרויקט צילום מיוחד בו הוא מתעד את השינוי המדהים שעובר על אנשים זרים שהוא פוגש בטיולים שלו מסביב לעולם כשהוא מבקש מהם לחייך. ג'יי מתעד את האנשים שהוא פוגש בשתי תמונות, אחת כשהם במבט הרגיל שלהם, שלרוב זה בפנים רציניות והשנייה כשהם מחייכים.

ג'יי מספר שהכל התחיל כשטייל בראג'סטאן, מדינה שבחלקה הצפון מערבי של הודו, בסוף שנת 2013. הוא ראה באזור תחנת הרכבת איש עם פנים רציניות ואפילו קצת מפחידות והיה לו דחף לצלם אותו, אך הוא מצא את עצמו מהסס, כנראה בגלל שחשש קצת מאותו אדם שהביט בו בפנים רציניות וחמורות סבר.

הוא אומר שרגעים מסוג זה, שגורמים לצלם להשתהות, לרוב הורסים לגמרי את התמונה. הוא התחמק באלגנטיות ממבטיו הנוקבים של אותו בחור ולא צילם אותו אך בדיוק כשהתכוון להמשיך בדרכו שמע מאחוריו את הבחור קורא לו ומבקש ממנו "תצלם גם אותי!"

1

רגע לפני שלחץ על כפתור הצילום, הוא אמר לאותו בחור "תחייך" ובין רגע משהו השתנה בו. הפנים שלו השתנו לחלוטין והקרינו לפתע חמימות, העיניים שלו ניצנצו עם מבט מלא בהומור ונחמדות שג'יי פיספס לחלוטין כשראה אותו בתחילה, אפילו היציבה שלו הפכה להיות יותר רכה כשהוא חייך לתמונה.

2

אותו מפגש גרם לג'יי ליצור את פרויקט הצילום "So I asked them to smile" (כשאני מבקש מהם לחייך) ובו הוא מתעד את השינויים שמתרחשים בפניהם של זרים שהוא פוגש כשהוא מבקש מהם לחייך. המטרה של הפרויקט שלו היא לשחזר לצופה את המחשבות וההנחות שעוברות לנו בראש כשאנחנו רואים אדם זר ואיך הן יכולות להשתנות מהקצה אל הקצה באמצעות הכוח של החיוך.

ריכזנו בפוסט 30 תמונות נפלאות מהפרויקט שלו שצולמו בעיקר במרחבים של הודו. מוזמנים לעבור על כל התמונות וכמו כן להיכנס לגלרייה של הצלם והפרויקט (לינק בסוף הפוסט).

7

19

3

5

9

4

המשך בעמוד הבא…

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...