פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

בלונדון מצאו דרך גאונית לגרום למעשנים לא לזרוק את בדלי הסיגריות שלהם על הרצפה

אחת מתופעות הלוואי הבולטות ביותר של עישון סיגריות, אם מניחים בצד לרגע את ההשלכות הבריאותיות החמורות שלו על המעשנים עצמם, היא בדלי הסיגריות שמזהמים כל חלקה טובה כמעט בכל nקום בו תתהלכו ברחבי העולם. משום מה, מרבית המעשנים לא טורחים לזרוק את הבדלים לפח, והתוצאה היא כמויות אדירות של כסף שמשקיעות הרשויות בניקיון יומיומי שלהם.

בעמותת Hubbub הבריטית, הפועלת למען איכות הסביבה, מצאו דרך יצירתית וחכמה לנסות ולהיפטר מהתופעה המכוערת הזאת. באחד הרחובות המרכזיים של לונדון הוצבה תיבה גדולה מחולקת לשני תאים שקופים עם חור קטן בכל אחד מהם. מעל צמד התיבות מציגה העמותה בכל שבוע שאלה מתחלפת כאשר העוברים והשבים מתבקשים להצביע לתשובה המועדפת עליהם  באמצעות בדלי הסיגריות שלהם, במקום להשליך אותם לרצפה.

לכלוך ברחובות 2

כפי שתוכלו לראות בתמונות, השאלה הראשונה שהוצגה מעל התיבות והשיקה את הניסוי המשעשע הזה מנסה לפתור אחת ולתמיד את אחד הוויכוחים הכי גדולים בקרב אוהדי כדורגל: "מי השחקן הכי טוב בעולם?" כאשר התשובות האפשריות הן כמובן רונאלדו או מסי. נכון לעכשיו, רונאלדו מוביל עם ערימת בדלים גבוהה יותר מזו של מסי. לאור ההצלחה הגדולה של תיבת ההצבעות, צפויה העמותה להציב תיבות נוספות כאלה ברחבי לונדון, כשבכל שבוע כאמור יתחלפו השאלות והמעשנים יוכלו להביע את דעתם במגוון סוגיות חשובות יותר או פחות.

לכלוך ברחובות 6 לכלוך ברחובות 2

פרויקט בדלי הסיגריות המבריק הזה, חלק מקמפיין NeatStreet# (רחובות נקיים) של העמותה, מצטרף לשורה נוספת של אטרקציות רחוב משעשעות שיהפכו את הרחובות לנקיים יותר. כך למשל, הוצבו מתקנים שמנגנים מוזיקה ברגע כשמושלך אליהם בדל סיגריה, וגם שלטים מיוחדים (בתמונות למטה) שמנסים להילחם בתופעה מכוערת נוספת, השלכת מסטיקים לרצפה, באמצעות נקודות עליהן ניתן להדביק את המסטיקים המשומשים המתחברות יחד לתמונה מפתיעה כלשהי.

לכלוך ברחובות 3

לכלוך ברחובות 4

לכלוך ברחובות 5

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...