פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

איך יוצאים מזה? כללי הברזל ליציאה מעונש של גוגל

מכירים את התסריט הבא? יש לכם אתר מצליח. אתם משקיעים בו לא מעט זמן, כסף יזע ודמעות. שכרתם מישהו שיבנה לכם "קישורים איכותיים" לאתר ובאופן כללי, היצעתם את כל הפעולות הנדרשות כדי לקדם את האתר שלכם.  בקיצור – הכל דבש.

ואז, אתם קמים יום אחד בבוקר ורואים את גרף התנועה לאתר שלכם יורד במהירות כמו זאטוט צווחני במגלשה בפארק מים. וזה לא נגמר כאן – בנוסף, אתם גם מקבלים את ההודעה הלקונית הבאה ב-Google Webmaster Tools, המבשרת לכם כי אתם שותפים להונאת קישורים,

1

אני??? Link schemes???

עונש 1

מה עושים מכאן? ובכן, חייבים לפעול מהר להסרת הקישורים הבעייתיים. איך מאבחנים מהם קישורים בעייתיים ומה התהליך כולל? אני פחות רוצה להתייחס לנקודה האחרונה, הרחבנו בנושא בקייס סטאדי על יציאה מעונש שכתבנו לפני כחודש, אך הנה כמה פעולות מתבקשות.

ראשית, אני ממליץ לעבור על הפוסט הנ"ל על מנת לקבל נקודת התייחסות. בפוסט הזה דווקא אתמקד בהדברים הקטנים שיכולים לעשות את ההבדל בין יציאה מעונש של גוגל לסתם הרבה עבודה לא מסודרת שלא בהכרח תניב תוצאות.

עשה ואל תעשה

אל תעשה:

כאשר אתם פונים לאתר פרטי להסרת קישורים לעולם אל תכתבו מייל זועם או לא מנומס. אל תנסו לרמוז שבגלל האתר שלו נפגעתם. אל תשכחו שמדובר בסופו של דבר בבן אדם מהצד השני של האימייל שסביר להניח מקבל עשרות אם לא מאות בקשות מסוג אלו בחודש והוא לא חייב לכם כלום. כל ניסוח שלא במקום פשוט עלול לחזור אליכם כמו בומרנג (או לא לחזור אליכם בכלל).

עונש 2

עשה:

נסחו בצורה נכונה את המייל שלכם. ראשית, נסו לפנות אל האדם בשמו הפרטי במידה ואתם יודעים. תתפלאו לגלות כמה פניה אישית עושה את ההבדל. בנוסף, נסחו את המייל בלשון בקשה – בשום בפנים ואופן לא ציווי! בנוסף, הסבירו בעדינות כי אתם לא חושבים שיש שום בעיה באתר שלו – אין לכם שום דבר אישי נגד האתר אבל האתר שלכם נפגע והתבקשתם מגוגל להסיר את הקישור או הקישורים לאתר שלכם. אל תשכחו לנסח את המייל בצורה אישית (עד כמה שניתן) על מנת שהקורא מהצד השני לא יחשוב שמדובר במייל גנרי ופשוט ימחק אותו.

עונש 3

אל תעשה:

כאשר אתם מגישים את קובץ ה-disavow (הקובץ שדורש מגוגל להתעלם מקישורים בעייתיים – ניתן לקרוא כאן בהרחבה) שימו לב להבדל בין חסימת URL ובין חסימת דומיין. כאשר מדברים על URL הכוונה היא לדף כלשהו באתר. כאשר מדובר בדומיין מדובר על האתר בצורה רוחבית. על פי רוב ב-99% מהמקרים אם מדובר בקישורי ספאם שמופיעים בדף מסויים באתר אז סביר להניח שקיימים דפים נוספים שאנחנו פשוט לא רואים וכדאי להיפטר מהם (בעיקר בלוגים – דפי תגיות , קטגוריות וכו').  לכן אל תחסמו בקובץ URLים תחסמו דומיינים!

עונש 4

עשה:

על פי ההנחיות של גוגל, כאשר אתם משתמשים בקובץ ה-disavow אל תשמשו בפינצטה אלא במצ'טה – עדיף להסיר יותר מאשר פחות, זהו כלל האצבע.

עונש 5

אל תעשה:

כאשר אתם מגישים reconsideration request – אל תנסו להיתמם! אל תגידו שהכל היה בסדר עם האתר ואל תפילו את האשמה על חברים. את מי שבודק את הבקשה שלכם זה לא ממש מעניין (עם כל הצער שבדבר).

עונש 6

עשה:

הביעו חרטה. קחו אחריות למעשכם. אל תתחנפו . כתבו כי הבנתם כי הפרתם בעבר את ה-guidelines של גוגל ותיקנתם את דרככם. תתפללו (אני אדם חילוני לגמרי, אבל זה אף פעם לא מזיק).

עונש 7

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...