פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

סטודנטית צילמה ילד חסר בית מכין שיעורים בתאורת הרחוב והצליחה לשנות את חייו

ג'וייס טורפרנקה, סטודנטית לרפואה מהפיליפינים, הייתה בדרכה הביתה כשנתקלה במחזה מרגש ולא שגרתי: ילד קטן ומתוק, יושב באמצע הרחוב בשעת לילה ונעזר בתאורה הבוקעת מסניף מקדונלדס מקומי בכדי להכין את שיעורי הבית שלו על שולחן מאולתר.

המחזה העצוב הזה נגע לליבה של ג'וייס שהחליטה לשלוף את המצלמה שלה, לצלם את הילד ולהעלות את התמונות המרגשות לפרופיל הפייסבוק שלה לצד המשפט: "קיבלתי השראה בזכות ילד קטן". כצפוי, תוך זמן הקצר הפכו התמונות לויראליות ושותפו אלפי פעמים ברשתות החברתיות  אלא שזו רק תחילתו של הסיפור, שחשף את המציאות הקשה והבלתי אפשרית של אותו ילד חרוץ.

ילד עושה שיעורי בית 1

התמונות התגלגלו לתחנת החדשות המקומית ABS-CBN שהצליחה לאתר את הילד, דניאל קבררה שמו, באחת המסעדות בסמוך למקום בו צולמה התמונה. דניאל, בסה"כ בן 9, הוא תלמיד בכיתה ג' שחי ברחוב עם אמו כריסטינה. לפני כמה שנים נפטר אביו ובמקביל הבית בו התגורר עם אמו נשרף. מאז משוטטים השניים ברחובות ולמרות המצב הקשה והעובדה שאמו מרוויחה קצת פחות מ-2 דולרים ביום, דניאל לא ויתר על החלום שלו להשיג השכלה, ועושה הכל כדי להצליח בלימודים.

ילד עושה שיעורי בית 2

לאחר שהסיפור הטראגי של דניאל ואמו החל להתפשט ברשת וסוקר על ידי תחנת הטלוויזיה, הגיעה סוף סוף התפנית המיוחלת בעלילה העגומה של השניים. פוליטיקאי מקומי ששמע על המקרה, החליט לממן את לימודיו של דניאל עד התואר הראשון, ובמקביל, העניק לכריסטינה סכום כסף ראשוני באמצעותו תוכל לפתוח עסק קטן משלה. בנוסף, בתחנת המשטרה המקומית תרמו לשניים סכום כסף נכבד עבור אוכל ומחייה ודאגו להם לעובדת סוציאלית שתבדוק כיצד ניתן לסייע להם עם פתרון דיור קבוע לעתיד.

"בתור סטודנטית, הסיפור הזה העניק לי מוטיבציה לעבוד קשה יותר" כתבה ג'וייס, מי שצילמה את התמונות שאפשרו לשניים לקבל עזרה, בסטטוס נוסף בפרופיל הפייסבוק שלה. "אני ברת מזל שהוריי יכלו לממן לי את הלימודים והילד החרוץ הזה פשוט שבר אותי. לא חשבתי שתמונה אחת יכולה לגרום לשינוי כל כך גדול. תודה לכולכם. ביחד הצלחנו לעזור לדניאל הקטן להגשים את החלומות שלו ואני מקווה שהסיפור שלו ימשיך לגעת באנשים ולעורר בנו השראה בכל מכשול בו ניתקל בחיים".

כעת מקווים דניאל וכריסטינה לצאת לדרך חדשה, וכנראה לא ישכחו לעולם את כוחה של הרשת החברתית ואת אותה סטודנטית מקסימה שהצליחה לעזור להם לנסות ולקום על הרגליים מבלי שבכלל התכוונה לעשות את זה.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...