פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

האמא הזאת צילמה את הלידה של עצמה והתוצאה פשוט עוצרת נשימה

ליסה רובינזון-וורד, צלמת מקצועית ואם לילד בן 9, ניסתה במשך שנים להיכנס שוב להריון. אחרי 2 הפלות ואינסוף נסיונות כושלים, החליטו היא ובעלה לוותר על העניין ולהסתפק בילד אחד. לכן, כשהשניים גילו שליסה שוב נכנסה להריון, זו הייתה הפתעה גדולה עבורם, הפתעה שהולידה רעיון משוגע במיוחד במוחה של ליסה, רעיון שהחל כבדיחה והפך למציאות.

האם הנרגשת, שהקדישה את כל חייה לצילום ופשוט מאוהבת במקצוע שלה ביקשה למתוח את הגבול שעובר בין חייה האישיים לעבודה שלה, והחליטה שכאשר יגיע הרגע בו היא תובהל לחדר הלידה, היא תנסה לצלם בעצמה את תהליך הלידה שלה.

כמובן, ליסה ידעה כי רוב הסיכויים שהכאב והאינטנסיביות של הלידה לא יאפשרו לה להוציא לפועל את התכנית המקורית הזאת. "הייתי די גמישה עם הרעיון הזה" היא מספרת. "אמרתי לעצמי כל הזמן שאם זה ירגיש לי בלתי אפשרי אני אהיה בסדר עם לוותר על הרעיון, אבל למזלי היתה לי חוויית לידה מדהימה וקלה".

כפי שתוכלו לראות, הרעיון צא לפועל והתוצאה היא סדרת תמונות מרתקת, מהפנטת ומיוחדת שלא רואים בכל יום, המתעדת מזווית הראיה של האם היולדת את הרגעים שלפני הכניסה לחדר הלידה, את הלידה עצמה, את בעלה הנרגש ועיניו הדומעות ואת המפגש הראשון עם אנורה, תינוקת בריאה ויפהפייה שהיא אולי התינוקת היחידה שאת התמונה הראשונה שלה צילמה אמא שלה.

הנה התמונות לפניכם, ומעל כל אחת מהן טקסט קצר שכתבה האם בו היא מספרת על התמונות.

היו לי צירים במשך כשבוע ואז ירדו לי המים ב-3 לפנות בוקר. אספנו במהירות את התיק שהכנו מראש, נכנסנו לאוטו והגענו במהירות לבית החולים. בכל ציר שחוויתי הגוף שלי רעד, וזו היתה הנקודה בה הייתי בטוחה שאין שום סיכוי שאצליח לאחוז במצלמה.

צילמה את הלידה של עצמה 1

בין ציר לציר צילמתי את כל מה שקורה מסביבי. בתמונה הזאת ניתן לראות את המוניטור.

צילמה את הלידה של עצמה 2

הזריקו לי אפידורל. מאותו רגע הרגשתי שאני בשליטה מלאה. היה לי הרבה מזל. הלידה ארכה 14 שעות אבל זה לא הרגיש ככה והזמן חלף במהירות, גם כי הצלחתי להתמודד בצורה מעולה עם הכאב…

צילמה את הלידה של עצמה 3

…וגם בזכות התמיכה האינסופית של בעלי שלא זז ממני לרגע.

צילמה את הלידה של עצמה 4

לפני הלידה שאלתי את הרופא אם הוא בסדר עם זה שאצלם את הלידה. לא היתה לו בעיה, אבל כשהוא נכנס לחדר הלידה וראה מצלמה במקום את העיניים שלי אני חושבת שהוא היה די בשוק.

צילמה את הלידה של עצמה 5

צילמתי תמונות בזמן שדחפתי! בכל פעם שהייתי מוכנה לדחוף, קירבתי את המצלמה לפנים וצילמתי תמונות. לא ידעתי מה אני מצלמת וחשבתי שהתמונות לא יהיו בפוקוס, אבל בפועל, זה רק עזר לי להתפקס. תשאלו את המיילדת.

צילמה את הלידה של עצמה 6

הייתי קצת מודאגת מהמחשבה שאם אצלם בזמן הלידה, אני לא באמת אהיה נוכחת שם. אבל הייתי לגמרי שם. הייתי הכי שם כשהיא יצאה ממני והגיחה לאוויר העולם.

צילמה את הלידה של עצמה 8

זה היה מדהים לראות את הפנים של בעלי ברגע שהוא ראה לראשונה את הבת החדשה שלנו. הוא בכה מהתרגשות ופניו נראו מאושרות.

צילמה את הלידה של עצמה 9

כשאני מביטה שוב בתמונות שצילמתי, אני זוכרת בדיוק מה הרגשתי באותם רגעים. אני ממש יכולה לחיות מחדש את הרגעים בהם הילדה שלי נולדה.

צילמה את הלידה של עצמה 10

אני יודעת שאני ברת מזל כי היתה לי לידה ממש פשוטה.

צילמה את הלידה של עצמה 7

כשהיא נולדה, הניחו אותה על הגוף שלי והתחלתי להניק אותה מיד.

צילמה את הלידה של עצמה 12

אנורה מדהימה. היא לא בוכה הרבה, ישנה בלילה ופשוט תינוקת מאושרת.

צילמה את הלידה של עצמה 11

צילמה את הלידה של עצמה 13

צילמה את הלידה של עצמה 14

את התמונה הזאת אמא שלי צילמה. העברתי לה את המצלמה כמה רגעים אחרי הלידה, והיא תפסה פיקוד והמשיכה לצלם.

צילמה את הלידה של עצמה 15

מידע נוסף: ABC News | פייסבוק

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...