פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

זו הטעות הקטנה שחמקה מעיניהם של יוצרי משחקי הכס והתגלתה בפרק הראשון של העונה השישית

כרגיל, רגע לפני שנתחיל, אזהרת ספויילרים: אם עדין לא השלמתם את העונות הקודמות או לחילופין, עוד לא צפיתם בפרק הראשון של העונה השישית של משחקי הכס, זה לגמרי הזמן להתנדף מהפוסט הזה.

18

לאחר חודשים ארוכים של ציפייה מורטת עצבים מצד מעריצי הסדרה בתוספת אינסוף ספקולציות ותאוריות הנוגעות לגורלו של ג'ון סנואו שנבגד ונרצח על ידי משמר הלילה בהנהגת סר אליסר תורן בסיום העונה החמישית, יצאה אתמול סוף סוף לדרך העונה השישית של "משחקי הכס".

למרות שלא קיבלנו  תשובה ברורה בנוגע לגורלו של סנואו, הפרק הראשון של העונה בהחלט היה גדוש באירועים מעניינים, כאשר הגדול מכולם, זה שהשאיר אותנו קצת בשוק, היה רגע הסיום של הפרק, כאשר מליסנדרה חשפה בפנינו את דמותה האמיתית: מכשפה זקנה ומקומטת שהתעטפה כל הזמן הזה בדמותה הצעירה, המושכת והשופעת בעלת השיער האדום שכולנו הכרנו בתור "מליסנדרה".

ברגעי סיום הפרק, בזמן שמליסנדרה מביטה על עצמה במראה ללא בגדים ונראית כאילו בוחנת את עצמה, "תראו אותי, וכל זה בלי פילאטיס", היא מורידה את השרשרת שלה ורגע לאחר מכן הופכת לדמות מבחילה של זקנה בלה עם שיער מדובלבל לבן, סיטואציה לא פשוטה בכלל לצפייה שחוץ מהיותה מכה קשה לחובבי העירום בסדרה, גרמה לנו לחשב מסלול מחדש בכל הנוגע ל"קראש" שפיתחנו עם הזמן לדמות שלה בסדרה.

5

בסצנת הסיום שמו היוצרים דגש ברור על פעולת הסרת התכשיט שעל צווארה, כזו שגררה אחריה את חשיפת המראה האמיתי של מליסנדרה, שהפכה בעצם לדמות הספרותית של 'מכשפה'.

melisandre-old

כלומר, אם עושים אחד ועוד אחד, מה שרצו להראות לנו בסצנת הסיום הזו היא העובדה שהתכשיט של מליסנדרה מאפשר לה להסוות את עצמה בסוג של אשליה. אלא שיוצרי הסדרה ככל הנראה שכחו עקרון בסיסי של הצגת סיפור בהמשכים והוא הקונטיניואיטי (המשכיות). או במילים פשוטות יותר, אם רומזים לנו שהתכשיט הזה גורם לה להיראות יפה ומושכת היו צריכים להציג לנו את זה לאורך כל העונות. וכאן צצים סימני השאלה.

האם זה אומר שבכל העונות הקודמות, כשצפינו במליסנדרה, היא תמיד ענדה את התכשיט הזה על צווארה? כפי שתוכלו לראות מיד בתמונה מטה, התשובה היא ממש לא. גולשים רבים הצביעו על העניין הזה והציפו אותו ברשתות החברתיות מיד לאחר שידור הפרק. זכורה במיוחד אותה סצנה באמבטיה, בה ראינו את מליסנדרה ללא השרשרת שלה.

8888

המסקנה: ככל הנראה יש פה טעות של יוצרי הסדרה בעניין המשכיות העלילה והצילומים. הכוונה היא שאם הכותבים/יוצרים התכוונו שהתכשיט הזה יהיה מקור הכוח של מליסנדרה, זה שמאפשר לה להסוות את עצמה, הם היו צריכים לדאוג לצלם אותה כשהיא עונדת את השרשרת בכל אחת מהסצנות בהן היא הופיעה לאורך הסדרה, דבר שלא קרה בפועל.

יחד עם זאת, ישנם הרבה גולשים שהציעו הסברים פוטנציאלים ל"טעות" הזו שגורמים לנו לתהות האם לא מדובר באמת בטעות של ההפקה. לדוגמה, אחד הגולשים העלה טענה שזה לא סביר שהשרשרת אחראית על האשליה של המראה שלה, מכיוון שזה היה גורם לה להתנהג בחוסר ביטחון בכל פעם שמישהו היה מתקרב אליה ו/או מעביר את ידיו על צווארה, מחשש שיחשוף את פרצופה האמיתי.

טענה נוספת שהעלה אחד הגולשים היתה בנוגע לסצנה המדוברת בה ראינו את מליסנדרה ללא השרשרת (עונה 4 פרק 7). סליס, אשתו של סטאניס, נכנסת לחדר של מליסנדרה בזמן שהיא באמבטיה, ללא השרשרת, והיא בעצם הבן אדם היחידי שראה אותה בלעדיה. יתכן כי סליס כן ראתה את דמותה האמיתית של מליסנדרה בעוד אנחנו הצופים לא. יותר מכך, סליס היתה נאמנה לאל האור של הכהנת האדומה ומי יודע, יכול להיות שהיא ראתה אותה כמו שהיא מאז ומתמיד. קריפי משהו.

מה דעתם בנושא? טעות הפקה או הסבר אחר כלשהו? מוזמנים לכתוב לנו את דעתכם בשרשור התגובות בפייסבוק.

melisandre game of thrones

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...