פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

3 פרטים קטנים שאולי לא שמתם לב אליהם בפרק האחרון של משחקי הכס

כרגיל לפני שנתחיל, אזהרת ספויילרים: הפוסט הבא מכיל אירועים שהתרחשו בפרק 8 של עונה 6 בסדרה משחקי הכס. אם לא הגעתם לשם עדיין, מומלץ לצאת מכאן בצורה מסודרת.

הפרק השמיני של משחקי הכס כלל אמנם מספר אירועים שקידמו את העלילה לקראת ההתרחשויות הגדולות שצפויות לקרות בשני הפרקים שנותרו עד לסיום העונה, אך מצד שני הרגיש מעט לוקה בחסר ולא לגמרי סיפק את הסחורה.

מנת האקשן שקיבלנו בתחילת הפרק עם מסע ההרג הקטן של סנדור קלאגן בעיקר הראתה לנו שהוא עדיין בכושר ויכול להרוג לבד 4 אנשים (לא מוכנים… עם גרזן). כמו כן המרדף הרצחני של ה"וויף", אותה מתנקשת של האל חסר הפנים שרדפה את אריה על מנת לסגור איתה את החשבון בסוף הפרק, כלל בעיקר הרבה ריצות ברחובות בראבוס וביאס אותנו ברגעי השיא שלו, כאשר אריה הובילה אותה למחבוא שלה ושם כיבתה לה (ולנו) את האור.

בין שלל האירועים שהתרחשו בפרק האחרון, אספנו כמה פרטים חשובים שאולי לא שמתם לא אליהם.

הקלאגן-בול מבוטל!?

ה"קלאגן-בול" הוא אותו קרב אדיר שכולנו מחכים לו בין שני האחים קלאגן, גרגור (ההר הזומבי) וסנדור (כלב השמירה). אחרי צפייה בפרק האחרון נראה שהקרב הזה נדחה עד להודעה חדשה.

המעריצים של הסדרה היו משוכנעים שהקרב המצופה עתיד להתרחש העונה כאשר סרסיי תשתמש בגרגור (ההר) בתור האלוף שייצג אותה בקרב לחיים ולמוות במשפט שלה, וסנדור יצטרף באופן כלשהו לצד של האמונה ויתמודד מול אחיו בקרב אחד על אחד. אולם, כפי שכולנו כבר למדנו על בשרנו, היוצרים של הסדרה אוהבים לשחק לנו עם הראש ונראה כי לפחות בנקודת הזמן הנוכחית, התרחיש הזה ככל הנראה לא יקרה.

356236

ההכרזה של טומן, "המריונטה", שמעתה לא תהיה האופציה לבחור במשפט של קרב לחיים ולמוות, לא רק אכזבה אותנו הצופים היות והקלאגן-בול שלנו מבוטל, אלא שמה את סרסיי במקום שהיא לא ציפתה לו.

סרסיי נבגדה על ידי טומן, הבן שלה, פעמיים. בפעם הראשונה כשלא עשה דבר בזמן שהובילו אותה עירומה ומושפלת ברחובות מעלה המלך בסוף העונה הקודמת. לאחר מכן הוא הבטיח לה שלעולם לא ייתן שיפגעו בה ככה, והנה הוא שוב בוגד בה בפעם השניה ובעצם דיי חורץ את גורלה של אמו, ואולי גם את שלו.

1

בפרק האחרון של העונה הקודמת סרסיי הודתה בפני הדרור הרם שהיא קיימה יחסים מחוץ לנישואין עם לאנסל לאניסטר אך הכחישה את ההאשמות שטענו כי היו לה גברים נוספים אחרים ושילדיה נולדו כתוצאה מגילוי עריות וניאוף. על אף המילים ה"כנות" שלה הדרור אמר לה שחפותה האמיתית תקבע במשפט.

במידה והיא אכן תמצא אשמה בכל הסעיפים הנ"ל, האמונה תערער את הלגיטימיות של המלוכה של טומן, כי הוא בעצם אינו "באראתיאון" וכמה נוח שכל האחים לבית באראתיאון כבר ז"ל. אולי זה יגרור סוף סוף את חזרתו של גנדרי, בנו הממזר של המלך רוברט המנוח, שעקבותיו נעלמו לפני כמה עונות כשנמלט מידיהם של סטאניס באראתיאון ומליסנדרה.

אדון הלחישות מאשר לסרסיי את אותה שמועה ישנה

רגע אחרי שטומן הודיע לכולם שהמשפט של סרסיי ולוראס הולך להתרחש בקרוב ושלא תהיה להם את האופציה לבחור במשפט בקרב, אדון השמועות של סרסיי, קייבורן, אומר לה משהו בנוגע לשמועה ישנה שהיא ביקשה ממנו לבדוק עבורה. היא שואלת אותו האם באמת מדובר רק בשמועה או שיש שם משהו מעבר והוא מאשר לה שיש משהו מעבר… הרבה מעבר.

עכשיו אתם ודאי שואלים את עצמכם על מה לעזאזל הם מדברים. זה בסדר, כי גם אנחנו שאלנו את עצמנו את אותה השאלה והגענו לספקולציות הבאות.

qyburn-more

ג'יימי הסביר לפני מספר עונות בסצנת האמבטיה שלו ושל בריאן מטארת' שהוא הרג את המלך המשוגע לאחר שציווה עליו לשרוף את כולם, כולל הנתינים של הממלכה, באש הפרא, הנוזל הירוק החומצתי אשר את היכולות ההרסניות שלו כבר ראינו בקרב בלאקווטר, כשסטאניס ניסה להשתלט בכוח על מעלה המלך.

flashbacks-wildfire

אש הפרא עדיין מוחבאת במעלה המלך וממתינה שמישהו יגיע וישתמש בה. ההימור שלנו הוא שהשמועה עליה אדון הלחישות מדבר קשורה לאש הפרא. זה בעצם יהיה הקלף האחרון שסרסיי תוכל להשתמש בו במידה ותרגיש שהיא עם הגב לקיר ואין לה שום ברירה אחרת, מלבד לשרוף את כולם.

כפי שראינו בחיזיונות של בראן בפרק השישי של העונה, אנחנו עוד צפויים לפגוש באש הפרא בפיצוץ אדיר שהולך לעשות הרבה נזק. ואם אתם שואלים אותנו למה אנחנו חושבים שסרסיי תהיה קשורה לזה אנחנו ניתן לכם 3 רמזים לכך:

1. המשפט שג'יימי אמר לאדמור טאלי בו טען כי סרסיי תהיה מוכנה לשרוף ערים שלמות על מנת להגן על ילדיה

9

2. מדובר באיום שהיא השתמשה בו מספר פעמים בעבר

burn-cities

3. בפרק הקודם ליידי אולנה מבית טיירל התגרתה בסרסיי ושאלה אותה בגיחוך "מה תעשי עכשיו? את מתכוונת להרוג את כולם לבדך?" ובכן, אנחנו חוששים שכן :/

cersei-plan-2

הבחור הראשון שנרצח בפרק על ידי סנדור קלאגן

לא מדובר בשחקן אלא בסטנדפיסט קנדי בשם סטיב לאב, שזכה בתהילת עולם לפני שנה בזכות כישרונו לחקות את השחקנים השונים של משחקי הכס. סטיב העלה סרטון ליוטיוב ובו הוא מחקה כל אחת מהדמויות בסדרה בהצלחה יתרה. הסרטון חצה במהירות את מיליון הצפיות ביוטיוב והפך את סטיב לכוכב שמתארח בקביעות בתוכנית של ג'ימי קימל ובתכניות אחרות.

10

היוצרים של הסדרה כל כך חיבבו את הבחור הזה שהם פירגנו לו בתפקיד אורח קטן בתחילת הפרק, הופעה קצרה במסגרתה הספיק להיות מוטרד מינית ולהירצח באכזריות על ידי סנדור קלאגן, לא בדיוק תפקיד חייו, אבל תודו שהייתם שמחים להתחלף איתו. בכל מקרה, אתם מוזמנים לצפות בסרטון של סטיב שמחקה בצורה מושלמת את הדמויות בסדרה.

עוד פוסטים על משחקי הכס

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...