פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

3 פרטים קטנים שאולי לא שמתם לב אליהם בפרק האחרון של משחקי הכס

כרגיל לפני שנתחיל, אזהרת ספויילרים: הפוסט הבא מכיל אירועים שהתרחשו בפרק 7 של עונה 6 בסדרה משחקי הכס. אם לא הגעתם לשם עדיין, מומלץ לצאת מכאן בצורה מסודרת.

הפרק האחרון של משחקי הכס ("The Broken Man") היה קצר יותר ארוך ממה שאנחנו רגילים (52 דקות) ובהתאם, כלל מספר אירועים גדולים. הפרק התחיל בצורה לא אופיינית למשחקי הכס כשהפיל עלינו פצצה כבר בתחילת הפרק, עוד לפני שיר הפתיחה.

בין התגלית המרעישה של תחילת הפרק לסצנת הסיום הדרמטית שדקרה אותנו עמוק בלב, הנה כמה פרטים חשובים שאולי לא שמתם לא אליהם.

הקווים המקבלים בין אריה לסנדור קלאגן

סנדור קלגאן, "כלב השמירה", עדיין חי. בפעם האחרונה שראינו אותו הוא הובס על ידי בריאן ונפל מגובה רב. הוא התחנן בפני אריה שמצאה אותו מתבוסס בדמו שתהרוג אותו אך אריה הייתה בטוחה שכאן נגמר הסיפור שלו ובחרה להשאיר אותו למות בסבל.

1

הבחירה של אריה שלא לוודא הריגה ולסיים את חייו של "כלב השמירה" הובילה להחלמתו ומקבילה לבחירה של ה"וויף", אותה מתנקשת של האל חסר הפנים, שדקרה את אריה 3 פעמים באזור הבטן והניחה שתמות מפצעיה או תמות בטביעה בנהר ולא ביצעה וידוא הריגה, טעות שלא היינו מצפים לה ממישהי שאמורה להיות מתנקשת מיומנת. ממש כמו סנדור, גם אריה הצליחה להינצל כנגד כל הסיכויים.

כשהיא פצועה קשה, היא קפצה לנהר, נחלצה וכעת מחפשת עזרה ברחובות בראבוס. אנחנו כבר יודעים מהטריילר של הפרק השמיני (אותו תוכלו לראות בסוף הפוסט הזה) שאריה שרדה בקושי את ניסיון ההתנקשות הזה וכעת נותר רק לחכות ולראות האם היא תחפש נקמה או שתבחר להימלט.

שימו לב שבתחילת הפרק מגלים לנו שסנדור קלאגן, שאריה השאירה אותו למות בעצם חי וקיים, ובסוף הפרק אריה היא זאת שמשאירים אותה למות בייסורים וגם היא מצליחה להימלט מהמוות שלה. בינתיים.

4

אז מה אנחנו אומרים לאל המוות? 😉

מה אומרים לאל המוות

השיחה של סנדור קלאגן עם ריי

עם כל ההתרגשות סביב חזרתו של סנדור קלאגן, אולי פספסתם את השרשרת של ריי, שמעוצבת עם הסמל החדש שהיה על המגנים של משמר המלך, שבעצם סימלו את האיחוד בין האמונה והמלוכה.

בשיחה של סנדור עם ריי, האחרון מספר לו שהוא מצא אותו שבור, רקוב וגוסס והיה משוכנע שלא ישרוד. כמובן,  בסופו של דבר הוא החלים כנגד כל הסיכויים וריי אומר לו שהוא בטוח שלאלים יש עוד תכניות עבורו ובגלל זה הם לא נתנו לו למות.

5

ולמה פרט המידע הזה כל כך חשוב וקשור לסנדור? כי במעלה המלך עומד להתרחש בקרוב המשפט של סרסיי. כפי שהיא כבר רמזה בפרקים הקודמים, היא מתכננת לתת לאלים לקבוע את גורלה במשפט של קרב לחיים ולמוות, אופציה אותה בחר גם טיריון כבר פעמיים בעבר בסדרה.

סרסיי בטוחה שאף אחד לא יוכל לנצח את האלוף שלה, גרגור קלאגן, ההר. אך בדיוק בנקודה הזאת, סביר להניח, יכנס לתמונה סנדור בתור הנציג של האמונה שילחם מול האלוף של סרסיי. סנדור יקבל את ההזדמנות שלו לסגור מעגל ולנקום באחיו שעוד בילדות הפך אותו למפלצת שהוא, כשדחף אותו לאש שהשחיטה חצי מפניו. כמו כן הוא יוכל לקבל הזדמנות לנקום בבית לאניסטר, ששמו פרס על ראשו לאחר ש"בגד" והמרה את הפקודה של המלך ג'ופרי בקרב בלאקווטר לפני מספר עונות.

אז האם נזכה לצפות בקרב האחים קלאגן?

Cleganebowl Hound and Mountain Game of Thrones TI Graphics thumb 2x1

מארג'רי טיירל לא באמת התמסרה לאמונה והמסר שהעבירה לסבתא שלה מוכיח את זה

למרות שמארג'רי טיירל משדרת לכל הסובבים אותה שהיא התמסרה לאמונה תוך שהיא משננת פסוקי "תורה" ומראה ל"דרור הרם" כמה היא התפתחה וזנחה את דרך החטאים שהלכה בה כל חייה, ברור לנו שהיא עושה את כל זה מסיבה מסוימת ולא מדובר באמת ב"חזרה בתשובה" שלה.

הכתר שלה, עם הוורד (הסמל של משפחת טיילר) שמשולב בקרניים של הצבי, מרמז לנו על החשיבות של המשפחה שלה עבורה. בנוסף הציור שהיא מעבירה לסבתא שלה, אולנה, מהווה הוכחה מכרעת לכך שהיא מעמידה פנים רק בכדי להגן על אח שלה ועל משפחתה.

2

3

צפו בטריילר של הפרק הבא במשחקי הכס:

>> כך נראה השחקן שמגלם את טורמונד במשחקי הכס ללא הזקן הפראי שלו

>> אז ועכשיו: כך נראות הדמויות של "משחקי הכס" היום לעומת הפרק הראשון בו השתתפו

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...